Skocz do zawartości

[zestaw narzędzi] topeak - który wziąć?


azbest

Rekomendowane odpowiedzi

Na Twoim miejscu odpuściłbym takie wynalazki, bo większości przyrządów nie użyjesz. Zamiast tego wziąłbym w sklepie rowerowym dobry skuwacz - taki z regulacją docisku łańcucha (elementy wkręcane są z obu stron skuwacza) - zapłacisz ok. 15 zł oraz zestaw kluczy imbusowych - ok. 20 zł. Cała reszta moim zdaniem jest zbędna.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nóż,klucz oczkowy itp po co to komu.Zbyteczne gadżety
Klucze oczkowe to faktycznie mało przydatne w dzisiejszych rowerach... nóż dzisiaj mi się przydał :rolleyes:

 

Jakiś czas temu miałem ten sam problem - wybrałem DX.

Ale te klucze są duże i ciężkie - traktuję je jako "warsztat wyjazdowy" przy wielodniowych wyprawach...

Na codzień to mam mały scyzoryk z imbusami i wyciskaczem łańcucha, jest o wiele wygodniejszy.

 

Jak masz hamulce tarczowe na 6 śrub to lepszy wydaje się Alien II bo ma torxa na stałe, DX ma zakładaną końcówkę która ciągle spada i się gubi (ale jest na to sposób ).

Alien II ma imbus 10mm (zupełnie zbędny), zamiast niego DX ma pilnik i kleszcze... reszta to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam dx'a...spory kloc..ale w torebke wrzucasz i po problemie. Wiekszosci narzedzi nie uzyjesz...ale czesc narzedzi jest stricte awaryjnych. Przykladem tego jest np klucz do pedalow :| W instrukcji jest napisane...by go uzywac tylko w ostatecznosci. Innymy slowy masz zawsze przy sobie zestaw podstawowych narzedzi (np srubokret ...jak ci sie cos rozreguluje..czy imbuski)...oraz zestaw marzen kiedy jestes 50km od domu i cos ci ######lo w rowerze. Moze nie daje to 100% pewnosci..ale lepszy rydz niz nic.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papieram lakiluka to razej nie ma sensu brac takiego cuda.Nie uzyjesz 70% narzedzi teraz wiekszosc czesci sa tak zrobione ze nie potrzebne sa zadne narzedzia oprocz imbusow.

 

Wytarczy ci skuwacz,wszystkie imbusy,maly klucz nastawny - sam taki mam i nie mam go po co nosic bo w biku nie mam nawet zadnej takiej srubki, ale dla bezpieczenstwa i jakby kos potrzebowal biore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...