Skocz do zawartości

[stopy]Ból zewnętrznej części stóp


drynda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem pedałki SPD 520 oraz buty adidas el moro III, przejechałem na tym zestawie już dobre kilkaset km, problem polega na tym ze boli mnie zewnętrzna część stopy, kombinowałem z ustawieniem SPD oraz z wkładkami do butów i jakoś nadal odczuwam ból. Występuje on najczęściej przy mocnym dociskaniu do pedałów oraz przy dłuższych jazdach.

 

Być może ktoś miał podobny problem i jakoś go rozwiązał.

 

Poniżej fotka stopy z zaznaczonym miejscem które boli.

 

Aha dodam jeszcze że ból występuje bardziej w lewej nodze, w prawej sporadycznie ale również występuje.

 

stopa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie rozwiąże Twojego problemu ale conieco Cie pocieszy :wink:

 

W swoich butach zrobiłem ponad 5000km (dokaldnie nie wiem) no i powiedzmy ze jesli sobie zrobie dluzsza przerwe od roweru lub bede smigac dzien dzien po 40km i nagle wyskocze i kilka dni pod rzad zrobie zdecydowanie wiecej to czasem sie zdarza ze tez mam w tej okolicy ból.

 

Moim zdaniem wynika to raczej z nieprzyzwyczajenia stopów :wink: do butów. Najlepiej zrób sobie jakis trening powolny i regeneracyjny - np. jutro 25km z niewielka średnią. I zobacz czy po jutrze ból będzie się utrzymywac. Jesli tak zostaw rower na kilka dni (2-3). I pojedź się przejechac. Jesli bedzie tak dalej to daj znac to pomyslimy :P

 

Tak nawiasem mi sie taki ból pare razy pokazywał ale nie pamietam co robilem.. po jakims czasie sam sobie znikał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans taki po 25 km staram się przejechać codziennie, oczywiście przerwy 2-3 dniowe też są.

 

Zauważyłem, że ból jest mniejszy lub całkowicie znika jak zasznuruje buty dość lekko ( luźno ), więc chyba raczej muszę pokombinować z siłą sznurowania butów :blink:, pokombinuje i zdam relację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie te buty nie są dobre dla Ciebie. Są za wąskie lub za mocno zaciśnięte.

Nie korzystałem nigdy z tego typu obuwia ale wiem co się dzieję jak na treningach [piłka nożna :wink:] buty były za mocno związane lub za wąskie ,potem bolała mnie stopa w tym samym miejscu :blink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...