Skocz do zawartości

[kaseta + łańcuch] Wymiana - pytanie


Sayman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar wymienić wolnobieg/kasete + łańcuch który aktualnie posiadam w rowerze. Nie jestem do konca pewien czy to jest kaseta czy wolnobieg, bo na stronie Gianta pisze coś takiego - Kaseta / wolnobieg Shimano 7sp. 14-28T

Wiecie co to może być? Czy kaseta czy wolnobieg ?

Aktualnie mam wolnobieg/kasete na 7 rzędów. Chciałbym ją wymienić na 9 rzędów + do tego łancuch na 9 rzędów + nowa przerzutka oraz odpowiednie manetki. Czy wymieniając tą kasete/wolnobieg będe musiał wymienić tylnią piastę w kole ??

 

Dzieki za odpwiedzi S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo : http://archive.giant-bicycles.com/pl/030.0...amp;model=10041

 

Miło mi sie z Tobą gada wiec jeszcze powiedz czy po zmianie Acery 7-biegowej na przerzutkę lepszej klasy będe mógł ją oddać mojej siostrze, która ma rower 18 biegowy (ma jakiegos sisa z tyły 6 biegów). Będzie to ładnie chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem się Bikeman czy do mojej konfiguracji będzie pasowała przerzutka na przód Shimano Deore LX.

Dostałem taką odpowiedź:

 

Witam / Hello,

 

przerzutka przednia LX (i każda inne 9-biegowa od Deore do XTR)

pracuje tylko z napędem 9-biegowym oraz z korbą, w której

różnica

między dużą a średnią tarczą wynosi 12 zębów, czyli np zęby

są w

układzie 44-32-22T lun 48-36-26T.

 

Z siedmioma biegami z tył raczej przerzutka nie będzie pracować

prawidłowo, ponieważ wodzik przerzutki 9-rzędowej jest węższy

niż w

przerzutkach przednich dostosowanych do 7 i 8 biegów z tyłu.

 

Pozdrowienia / Best regards

Tomasz Gołębiewski / Tomasz Golebiewski

 

Nie wiem czy w to wierzyć bo na forum powiedzieli mi ze bedzie działać :P

 

Nie wiem co o tym mysleć bo Arnik i mbkike powiedzieli ze będzie działało ... Wiec teraz pytanie : Jeździł ktoś na lx z przodu oraz na przerzutce 7 przelorzeń z tyłu? Współgrało to ze sobą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma nie działać? Działać będzie tylko pytanie jak? Jeżeli masz manetki z mikroindexacją to nie będzie problemu, przy DC, Triggerach, RF'ach na niektórych przełożeniach łańcuch będzie ocierał o wodzik.

 

P.S. Twoje drugie pytanie jest bezsensowne bo przerzutka przednia nic nie ma do tylnej i na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzik przerzutki 9-rzędowej jest węższy niż w przerzutkach przednich dostosowanych do 7 i 8 biegów z tyłu.

A klamkomanetki mam ez fire shimanowski

 

--- 01.05.07.:

 

juz wkoncu nie wiem czy mam zaryzykowac i kupic deore lx czy juz sam nie wiem co robic :)

 

P.S PRzepraszam za post pod postem ale nie moglem edytowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam serdecznie wszystkich;)

 

Mam taki problem, postanowiłem wymienic w moim rowerku naped tzn. wolnobieg wraz z łancuchem, bez korby, jeszcze nie przeskakiwał, ale zaczał juz troche Hałasowac mimo dobrego smarowania, co sprawiało mi dyskomfort poniewaz rowerek powinien lekko cicho i płynnie pracowac;), stary wolnobieg, łancuch i korba ma ze 2 lata standardowa miejska jazda troche las, wolnobieg shimano, korba shimano, łancuch nie wiem jaki, jakis do 30zł był, tak wiec kupiłem wolnobieg tez shimano, łańcuch accent, zamontowałem i stało sie cos dziwnego tzn. wszystko działa tylko jak depne mocniej na pendałe to jakby chrupi pod butem i nie chodzi tak płynnie jak powinien nie na wszytskich przełozeniach ale głownie na tych mniejszych z tyłu 4,5,6 i jak jest na dwoch najwiekszych blatach z przodu, przerzutka jest dobrze wyregulowana, postanowłem pokombinowac i załozyć stary wolnobieg i nowy łańcuch i jak reka odjął wszystko chodzi eleganko cicho i płynnie i nie przeskakuje czyli wolnobieg nie jest jeczcze tak bardzo zajechany:)postanowiłem na razie tak zostawc skoro jest ok, moje pytanie, czy to chrupanie pod butem na nowym wolnobiegu i łancuchu moze być od starej korby czy trzeba by było ja tez wymienic, czy jezeli nowy łańcuch chodzi dobrze na starym wolnobiegu i korbie moge tak zostawc bedzie działać czy zaniedługo zacznie sie cos dziac z tym, czy nie warto i zakładać wszytko nowe tzn. jeszcze inwestycja w nowa korbe i wtedy cały naped bedzie nowy, ale jak na razie stary wolnobieg i korba a nowy łancuch jest ok co mylicie prosze o rady ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wydaje ze skoro sa nowe to powinno od razu wszystko chodzić ładnie, cicho i płynnie, składałem ostatnio 2 rowerki na wolnobiegu i wszystko było ok, moze felerny wolnobieg? ale sprawdziłem i koronki sa proste obraca sie tez prosto, moze jednak korbe tez powinienem wymienić, ale nie jest jeszcze az tak zajechana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słyszałem że jak się wymienia kasetę to trzeba też łańcuch bo sie do niej przystosowuje ? czy to prawda druga sprawa to że muszę te części wymienić i mam na to gdzieś 120 zł co polecicie ? raczej coś z shimano bo sramowskie kasety są miękkie z góry dzięki za odp ;):):icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...