Skocz do zawartości

[łatanie dziurawej dętki] zestaw - co to za patent?


Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie o sprayach do łatania dętek? Kupiłem ostatnio taki w Lidlu bo był tani (9,99), ale czy to się do czegoś nadaje? Czy taki spray naprawdę działa? I czy naprawiona w ten sposób dętka musi być natychmiast wymieniona czy można na niej dalej jeździć? No i czy nie szkodzi to w jakiś sposób na obręcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świtna sprawa.

Dzięki temu tematowi będę na wyprawę wsadzał łatki do opon które wypełnie żelem. Zabiorę jeszcze najlepszy zestaw miliona samoprzylepnych łatek do termicznego zgrzewania z allegro za 9.99zł + 3 żelazka i agregat i jeszcze imadło. Nie mogę zapomnieć o wiadrze z wodą żeby sprawdzić którędy ucieka. Najlepiej takie stalowe, żeby mi się nie połamało przy 78 glebie. Jeżeli wszystkie trzy żelazka nie będą działać to wezme jeszcze lupę co by podgrzać łatkę światłem słonecznym.

 

Wiecie co? Chyba jednak wybiorę nową zapasową dętkę ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8cm x 4cm x 1,5 cm Wymiary zestawu łatania dętek podstawowego za 6zł ze sklepu rowerowego. Jeżeli znajdziesz dętkę, która będzie miała mniejsze rozmiary to daj znać. Nie wiem skąd to oburzenie. Tutaj się podaje metody łatania dętek. W domu i na trasie. Nie musisz korzystać wcale z wody. Z talku też niekoniecznie. Chociaż dla mnie to konieczność, bo 3 razy nie talkowałem i 3 razy miałem flaka od razu po wyjeździe. Oponę w środku zawsze mam dobrze potalkowaną. ;)

 

Wygląda to tak i masz tam wszystko co Ci będzie potrzebne. Musisz mieć tylko koła na zacisk, bo inaczej to narzędzia.

 

http://img593.imageshack.us/img593/5071/zestaw1d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Wiecie co? Chyba jednak wybiorę nową zapasową dętkę ;p

Nie wiem, czy po prostu trollujesz, ale ja mimo że używam bezdętek to zawsze mam dętkę. A wiesz co? Gdyby i dętka mi się uszkodziła to mam też małe pudełeczko z łatkami, klejem, i kawałkiem papieru ściernego. Pudełeczko jest małe i z zawartością waży 15 g, chociaż gdybym miał łatki samoprzylepne to byłoby kolejne 5 g mniej.

Czy to dużo? Nie sądzę, za to praktycznie nie ma szansy, że przez przebitą dętkę będę musiał wracać samochodem (-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu od razu Trolluje, po prostu chciałem wprowadzić trochę humoru po przeczytaniu CAŁEGO wątku :( Sam łatam dziury starymi domowymi sposobami czyli kółeczko ze starej dętki starte na brzegach, butaprem, dwa drewienka i imadło. W trasę wybieram jednak nową dętkę niż metody które moga okazać się niepewne ze względu na np. warunki pogodowe, pośpiech lub niepewne oko. Już o szukaniu dziurki wargami lub w kałuży nie wspomnę.

 

Kolega z 3ciej albo 2 strony oczyszcza łatki rozcienczalnikiem ekstrakcyjnym lub benzynką ekstrakcyjną (całkiem podobne specyfiki) i łatki mu odchodzą, powinien przetrzeć łatkę i dętkę papierem ściernym (zmatowić) aby klej pokrył stworzoną fakturę (wszedł w rysy wykonane papierem) i wtedy mocno spoił łatkę z dętką. Nie będę już żartował ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
U mnie od zarania dziejów uzywa sie normalnego wulkanizatora, to bardzo proste urzadzenie, zasilane z 12V zmienny czy stały nie ma znaczenia

tanie urządzenie? http://allegro.pl/wulkanizator-do-opon-termopres-mar-go-hit-cenowy-i2606790 albo jest jakaś miniaturka tego jak tak to poprosiłbym o linka do takiego cudeńka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanie urządzenie? http://allegro.pl/wu...cenowy-i2606790 albo jest jakaś miniaturka tego jak tak to poprosiłbym o linka do takiego cudeńka

 

Link nie działa.

 

Ja polecam taki zestaw. Zapłaciłem za taki zestaw 6 złoty, a w środku jest wszystko czego potrzeba. Można zabrać ze sobą na dłuższy wypad, bo opakowanie jest małe. ;)

http://imageshack.us/a/img593/5071/zestaw1d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a polecam taki zestaw. Zapłaciłem za taki zestaw 6 złoty, a w środku jest wszystko czego potrzeba. Można zabrać ze sobą na dłuższy wypad, bo opakowanie jest małe. ;)http://imageshack.us...71/zestaw1d.jpg

Troche drogo jak na tubke kleju i jedna latke.... chyba ze "pilnik" jest z jakiegos szlachetnego metalu :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche drogo jak na tubke kleju i jedna latke.... chyba ze "pilnik" jest z jakiegos szlachetnego metalu

 

No nie! Trzeba jak dziecku wyjaśnić! :laugh:

 

Oczywiście w zestawie jest chyba z 7-8 łatek. Dodatkowo teraz w takim zestawie coś dodatkowo dają. Jakaś gumką chyba jakby do talku i rurka. Nie wiem po co ta rurka, ale fajnie, że dają. :D Cena została dalej ta sama.

 

Na zdjęciu jest tylko jedna łatka, bo wtedy to już był koniec tego opakowania, a nowego nie miałem jeszcze. W dodatku miało to być zdjęcie tylko poglądowe. Sześciu złotych bym nie dał za jedną łatkę. Bez przesady! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie a jak pompujesz to może ta gumka pęknąć bo nie było powietrza w dętce i nagle zawór zaczyna pracować. O ile Presta czy Schrader'a nie mają takich pierdółek (wymieniasz ew. cały zawór) o tyle Dunlopy jeśli nie są z kuleczką w środku to działają na gumkę.

Znając złośliwość rzeczy martwych lepiej że dołączają niżeli mieliby nie dołączać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że lepiej jeżeli dali niż, żeby mieli nie dać. Mi to osobiście nie potrzebne. Jeżdżę na samochodowych wentylach. Nie za bardzo mogę sobie wyobrazić jak to miałoby pęknąć, ale to jest akurat nieważne. Czyli ta rurka jest po to, żeby ewentualnie zapchać Dunlopa jeżeli mu uszczelka gumowa pęknie? Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość TheMan

witam wszystkich. od razu informuję, ze nigdy nie łatałem dętek rowerowych ale zawsze musi byc ten pierwszy raz.

więc złapałem gume. poszedłem do sklepu rowerowego i kupiłem zestaw: papier ścierny, klej, łatki i instr. obsługi. Zlokalizowałem dziure w dętce i oczysciłem jej okolice papierem ściernym. nałożyłem klej i odczekałem 10 minut aby wysechł. wziąłem w łapy łatke i zdębiałem biggrin.gif patrze - jest między cienką przezroczystą folią i grubą nieprzezroczystą aluminiową folią. rozdzieliłem je i łatka została na folii przezroczystej. ale nie ma na niej kleju!!! przycisnąłem łatkę(razem z tą folią) do dziury w dętce. o ile łatka troche trzyma sie dętki to ta folia odstaje... co teraz do jasnej chol****y? mam nożyczkam "obdziergać" tą folie czy co? poradźcie cos bo zwariuje zaraz...

 

Ta folia jest po to, żeby łatka się nie przykleiła do opony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

tanie urządzenie? http://allegro.pl/wulkanizator-do-opon-termopres-mar-go-hit-cenowy-i2606790 albo jest jakaś miniaturka tego jak tak to poprosiłbym o linka do takiego cudeńka

 

Za dawnych czasów były takie wulkanizatorki bezprądowe. Coś w stylu małego imadełka, dla wyobrażenia sobie - jak z małych nakrętek od słoików - gdzie w jednej z "nakrętek" znajdował się wkład, który następnie zapalało się zapałką. Temperatura z spalania wkładu rozgrzewająca "nakrętkę" powodowała wulkanizację łatki (przeważnie z starej dętki). Wkłady wymienne oczywiście.

 

Zdaje się technologia z ZSRR ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako stary wulkanizatot odpowiem ci jak to się robi:)

Lokalizujesz dziurę i jak możesz lekko otwór zaokrąglij i szortskuj papierem ściernym z zestawu.

Podem bierzesz trochę kleju na palec i nakładasz na miejsce z szorstkowane i wcierasz ten klej, Potem czekasz chwile, zależy od temperatury oczywiscie... jak masz 20 stopni to jest moment chwila i dajesz łatke. Pierwsze ściagasz folie sredną i daje tak by była idelanie na środku i ją dociskasz na mocno, by wyszło spod niej powietrze i sciągasz folie z góry.

to jest cała filozofia napraw:) czas ok 10 max i zależy od umiejętnosci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...