Skocz do zawartości

[klamki] czy LX BL-M570/571 da się wyregulować pod cantilevery?


aldek

Rekomendowane odpowiedzi

Wypatrzyłem, że w tych lx-ach jest jakaś regulacja modulacji (czyli pewnie wyciągu linki). Mam stare cantilevery alivio, lubię je, a orginalne klamkomanetki mi się właśnie rozsypały.

Jak myślicie, czy da się je wyregulować te lx-y, by się nie zabić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabić to się nie zabijesz

klamki pod v-łki wybierają więcej linki dlatego klamka będzie bardzo tępa, i będziesz musiał użyć więcej siły do zahamowania

a może pozbył się canti i kupił jakieś vbrejki będą o niebo lepiej działały niż przedpotopowe canti

jeszcze trochę i w CX canti wyginą

a tanie i genialne vłeczki to AVID SINGLE DIGIT 3

Zarąbista cena za ten komplecik a klameczki to polecał bym avida FR 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabić to się nie zabijesz

klamki pod v-łki wybierają więcej linki dlatego klamka będzie bardzo tępa, i będziesz musiał użyć więcej siły do zahamowania

 

IHMO tak by bylo przy szczekach V i klamkach od canti. w konfiguracji podanej przez kolege hamulec powinien byc bardziej nerwowy, bo w koncu klamka V wybiera wiecej linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy ja mam przełajówkę i czasem na lato zakładałem prostą kierę z klamkami od Vbrejków

wcale rower nie był bardziej nerwowy ;)

W hamowanie trzeba byłowłozyć więcej siły, fakt klocki szybciej dochodziły do obręczyproces hamowania zaczynał sie o milisekundy wcześniej :mrgreen: ale naprawdę trzeba mocniej ściskać klamki, się wysilić trzeba, by rower zatrzymać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może pozbył się canti i kupił jakieś vbrejki będą o niebo lepiej działały niż przedpotopowe canti

jeszcze trochę i w CX canti wyginą

Ja tam lubie swoje cantilevery. Mam je na dwóch rowerach (na drugim stx). Nie robię żadnych tam fików, a mają taką fajną modulację, ze schodów się fajnie zjeżdża... Na vbrejkach jakoś mi się zjeżdżało źle.

Ja jednak pytam o ten konkretny model, bo on ma takie trzy dziurki (jak stare STX RC miały), i tak sobie kombinuję, że może jakbym sobie na tę trzecią skrajną sztyft przełożył, to bym orginalne klamki od canti uzyskał...

a tanie i genialne vłeczki to AVID SINGLE DIGIT 3

Zarąbista cena za ten komplecik a klameczki to polecał bym avida FR 5

Dzięki, ale dla mnie za nowoczesne :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...