Skocz do zawartości

[rower] Rower w granichach 1300-1500 zl


fricozoid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Przejrzalem forum, ale nie zobaczylem takiej kategorii cenowej. Poszukuje roweru w granicach 1300 - 1500 zl. Modeli i marek jest naprawdę bardzo duzo, a ze sie nie znam na osprzecie, bo ramy to czesto z tego samego materialu, prosze o pomoc i wytypowaniu jakis docelowych modeli, z ktorych moglbym cos wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej PRZEPRASZAM OGROMNIE i wlasnie sobie pluje w brode ze taki blad popelnilem, juz pisze do czego rower. Oczywiscie jutro empiku wybieram sie zeby przejrzec to czasopismo!

 

Rower do jazdy:

1. Po miescie czyli kostka, asfalt, trawa, chodniki, krawezniki i rownolegle nie patrzcie prosze na kolejnosc,

2. Lasy, piasek, zuzel, drogi utwardzone, pagorki, sciezki rowerowe itd. itp.

 

Myslalem o jakims goralu pewnie do tego moze z czasem opony szosowe, widzialem jakies opinie dobre na temat Unibike Evo, ale naprawdę nie mam na ten temat zielonego pojecia wiec nie sugerujcie sie tymi moimi przemysleniami.

 

 

dodam jeszcze ze ogolnie do kwoty 1500, jezeli jest cos na moje potrzeby tansze np 1200 a spelnia mniej wiecej stawiane przez wszystkich wymagania, cena/jakosc, to tez chetnie obejrze taki rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybka odpowiedź (góral nie wskazany) - najlepiej ten :

http://www.unibike.pl/viper.html

I trochę gorszy ale tańszy :

http://www.unibike.pl/crossgts.html

 

 

dzieki za rade, czekam rowniez na opnie innych uzytkownikow, moze ktos ma jakis rower i moze go polecic?

 

A jak takim crossowym rowerem bym chcial czasem zaszalec i zeskoczyc tam w lesie z pol metra to on sie nie zlamie? ;-). Ta firma unibike to Polska firma? To chyba nie rewelacyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no tak, ale w takim przedziale cenowym do 1500 kazda marka ma pare swoich modeli, wlacznie z markowymi rowerami, Giantem, Merida wheelerem Kellys itd (przepraszam jak kogos uranilem nie wymienieniem jakiejs marki), dlatego uderzam do fachowcow Was ;), ktorzy maja o tym pojecie i na bierzaco wiedza jaki rower akurat ma dobry osprzet i rame i jest w tech chwili, bo zdaje sobie sprawe ze to sie zmienia, najbardziej wart kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś, w tym przedziale cenowym znajdą się też MARKOWE rowery (Giant. Wheeler, czy Merida i jeszcze inne). Tutaj niestety największą cenę płacisz za markę, a później dopiero za osprzęt. W zeszłym roku Kross wypuścił sporo modeli w BARDZO atrakcyjnych cenach i wiele osób się skusiło (ja też i nie żałuję).

Każdy podaje Ci tutaj modele, które są najlepsze w tym przedziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przymierzam sie do zakupu rowru, i tak oto trafilem tutaj. Aby nie zasmiecac forum kolejnym podobnym tematem, postanowilem sie podpiac do tego :rolleyes:. Na starcie chcialbym zaznaczyc, ze przed napisaniem postu przegladnalem forum w poszukiwaniu odpowiedzi, ale w sumie moje watpliwosci nie zostaly do konca rozwiane ^^". Chcialbym zakupic rower w cenie do 1500 zł. Do czego ma sluzyc? W miare mozliwosci do jazdy po urozmaiconym terenie (lasy, gorki, pagorki, sciezki, to mozna podpiac do XC, zgadza sie? ^^" ). A teraz przejde do sedna, prosilbym Was o pomoc w wyborze czegos dobrego (jak za ta cene oczywiscie) ze szczegolnym uwzglednieniem ramy. Tzn. najbardziej mi zalezy na jakosci ramy (chcialbym miec po prostu w miare dobra i solidna baze do ewentualnej pozniejszej rozbudowy ;) ), na II miejscu na amortyzatorze, a reszte osprzetu stawiam na dalszym planie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc, prosze jeszcze o jakies typy konkretnych modeli, zeby nie bylo ze sprzedawca bedzie mi wciskal co ma aktualnie na magazynie albo z czego ma najwieksza marze. Jestem typem powiedzmy informatyka (informatyka i wyksztalciucha ;], a ludzie sa powierzchowni), a chce pokazac ze troche mam o tym pojecie :))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najlepszych ram w tej klasie jest tym rowerze - Rockrider 5XC :

http://www.decathlon.com.pl/PL/files/asset...e2007-index.swf

 

na razie trochę wirtualny ten rower :>

pytałem o niego w sosnowieckim decathlonie i jak na razie nie wiadomo kiedy będzie (podobno można się zapisywać :) )

a całkiem niezły osprzęt ma...

a skąd wiesz, że rama w nim taka dobra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem na miescie rozgladnac sie za rowerami, rozmawialem ze sprzedawcami proszac o doradztwo jakiegos roweru z dobra rama, i tak oto po obejsciu kilku sklepow moge stwierdzic, ze kazdy co innego polecal ^^" Dokladnie byly mi polecane takie modele:

 

Trek 4300

Scott Reflex 40

Giant Yukon

Kelly's Quartz (w ogole tutaj dziwna sprawa, bo niby dwoch sprzedawcow polecalo tego Kellysa, a jeden stwierdzil, ze zdecydowania odradza rowery tej marki i stwierdzil, ze sa przereklamowane)

Felt Q600 (w ogole tutaj koles w sklepie bardzo zachwalal jakosc ich wykonania, i mowil, ze zdecydowanie prowadza w porwnaniu do innych rowerow).

 

Co o tym sadzicie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyuwazylem w tym sklepie ze maja troche tych kellysow na stanie, no dobra to jest ktos w stanie mi pomoc w wyborze, jak o cos poprosze to zamowia przeciez? Ogladalem te czasopismo, ale w sumie tam nie ma nic konkretnego ogolne porownanie. postaram sie niedlugo opisac co tam jest poruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ro35

a skąd wiesz, że rama w nim taka dobra ?

Rama nie jest ciężka , porządnie wykonana i ma klasyczną geometrię - jak w rowerach z wyższej półki (jest to ta sama rama co w Rockrider 5,2)

Jak za takie pieniądze to dardzo dobra rama warta rozbudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze tutaj temat troszke sie ruszyl wiec skopiuje moj post z inntego tematu, moze ktos cos doradzi ;)

 

====

ja takze przymierzam sie do kupna nowego roweru. jezdzic nim bede poczynajac od zwyklej polskiej drogi, poprzez drogi polne[zwirowe], konczac na drogach lesnych.

i mam wlasnie taki dylemat czy kupic

-tego scotta reflex 40

http://www.scott.pl/product.php?UID=33 - ile rabatu moglbym dostac to tego jeszcze nie wiem

-czy moze tego ktm'a chicago za 1400zł

http://lato.bikershop.pl/index.php?akcja=p...&id_pro=419

 

waham sie pomiedzymi tymi 2 rowerumi, poniewaz nie wiem czy ten ktm za 1400 zl bylby wystarczajacy do mojego "stylu" jazdy ? - czyli na drogach raczej płaskich. czy lepiej dorzucic te pare stowek i kupic rower z lepszym osprzetem? czy moze uwazacie ze ktm to ogolnie slaba firma i nie warto zawracac sobie nia glowy ?

 

oczywiscie jestem otwarty na inne propozycje

pozdrawiam;)

====

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez, moglbys powiedziec cos wiecej o tej geometrii ram? Bo szczerze mowiac, w tej materii jestem zielony ;). A, byloby by fajnie jakbys jeszcze napisal cos o tych Feltach, bo o ile o jakichs Giantach, Trekach i Scottach wczesniej slyszalem, to o Felcie nic ^^"

 

Ale generalnie rozumiem, ze nie liczac tych Kellysow, kazdy z tych rowerow posiada raczej dobra rame? :) To teraz jadac dalej, jak sie sprawa ma z amorkami? W Scoccie Suntour XCR, w Treku RST Gila T7, natomiast w Felcie RST Gila TnL, ktory z nich sie wydaje najrozsadniejszy? ^^"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...