Skocz do zawartości

Mania lekkości


Żbik

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem już dawno temu tą kierę ale nic o firmie nie znalazłem więc odpuściłem temat jednakże chętnie bym wypróbował tego sprzętu, tym bardziej że jakie korzyści z tego płyną każdy widzi ale jakie konsekwencje... wallbash.gif. Ad rem... Call me Kruhlik, jeśli nie znajdę w przyzwoitym stanie i cenie FSA K-Force 600mm to kupię MT Zoom 31.8 o szerokości 620mm, przyjazną dla rogaczy.

 

miskov17 może i lepiej jednak nie miałem z tego typu zmieniarką nigdy do czynienia i nie wiem z czym to się je, a Jarek to najchętniej by zarabiał na swoich, wątpliwej urody, ramach dla mistrzów świata i takimi zamówieniami jak obejma się nie para. icon_mrgreen.gif

 

na ebay jest nowa http://cgi.ebay.com/NEW-SHIMANO-XTR-FD-M952-E-E-TYPE-CARBON-FRT-DERAILLEUR-/140507375621?pt=Cycling_Parts_Accessories&hash=item20b6e46805#shId ale nie wysyła w świat, poza tym cena nie zachęca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
:wallbash: Mam dla maniaków wagi sprzętu jedną radę: warto by spróbować zrobić rower z plastiku :laugh: !!! Do tego trochę styropinu i waga będzie jak znalazł :thumbsup: !! Jak powieje za mocno na halach to zlecicie razem z ta swoją głupotą na dół. Większość z nas dysponuje sprzętem za 4-6 tys zł albo i mniej i nie zawraca sobie głowy takimi pierdołami jak waga tylko śmiga na maratony i indywidualne wyjazdy. I nie wmawiać mi tu ciemnoty, że różnica 2-3kg na np. całodziennym wypadzie dajmy na to w Beskidzkie ścieżki oraz przejechaniu ze 150km będzie odczuwalna!!! Niektórzy tutaj warzą łatki a to już zakrawa na kpinę!!! Z tych mądrości których się tu naczytałem wnoszę, że z moją wagą 90kg, rower ok 11,5 i plecakiem z prowiantem na cały dzień ok 5kg :excl: nie powinienem nawet zapuszczać się w teren. Gratulacje!!! Bredźcie dalej. :wallbash::wallbash::wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: I nie wmawiać mi tu ciemnoty, że różnica 2-3kg na np. całodziennym wypadzie dajmy na to w Beskidzkie ścieżki oraz przejechaniu ze 150km będzie odczuwalna!!!

Słyszałeś może o kimś takim Maja Włoszczowska?Otóż wyobraż sobie,że jej serwisanci zdarli z jej fabrycznego Scotta oryginalny lakier i zastąpiono go jedynie cieniutką warstewką lżejszego lakieru tylko po to aby zaoszczędzić jakieś 70-80 gram.Wybacz,ale chyba zawierzę Mai i jej trenerom niż tobie! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz,ale hyba zawierzę Mai i jej trenerom niż tobie!

A też jeździsz w PŚ i wybierasz się do Londynu jak Maja? :D Powoływanie się na takie osoby jak Maja to bzdura, jej rower jest lekki nie z powodu pasji odchudzania, tylko z konieczności nadążania za konkurencją i zmniejszenia różnic w sprzęcie.

 

@beskid, naprawdę świetna wypowiedź, brawo, brawo. A teraz zastanów się co to jest "ta" mania lekkości, a potem ew. napisz jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: Mam dla maniaków wagi sprzętu jedną radę: warto by spróbować zrobić rower z plastiku :laugh: !!! Do tego trochę styropinu i waga będzie jak znalazł :thumbsup: !! Jak powieje za mocno na halach to zlecicie razem z ta swoją głupotą na dół. Większość z nas dysponuje sprzętem za 4-6 tys zł albo i mniej i nie zawraca sobie głowy takimi pierdołami jak waga tylko śmiga na maratony i indywidualne wyjazdy. I nie wmawiać mi tu ciemnoty, że różnica 2-3kg na np. całodziennym wypadzie dajmy na to w Beskidzkie ścieżki oraz przejechaniu ze 150km będzie odczuwalna!!! Niektórzy tutaj warzą łatki a to już zakrawa na kpinę!!! Z tych mądrości których się tu naczytałem wnoszę, że z moją wagą 90kg, rower ok 11,5 i plecakiem z prowiantem na cały dzień ok 5kg :excl: nie powinienem nawet zapuszczać się w teren. Gratulacje!!! Bredźcie dalej. :wallbash::wallbash::wallbash:

 

Czy to nieudolna próba odmiany nazwy wsi Waraicon_question.gificon_mrgreen.gif

Ja za swój rower zapłaciłem +/- 6000zł, waży około 9,6kg i nie uważam, że zejście z wagi byłoby głupotą.

Jeżeli tylko fundusze pozwolą to około 1000g zrzucę z tego interesu.

To Ty bredzisz mój synu, każdy robi to co uważa za stosowne i nie wmawiaj nam, że czarne jest białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś może o kimś takim Maja Włoszczowska?Otóż wyobraż sobie,że jej serwisanci zdarli z jej fabrycznego Scotta oryginalny lakier i zastąpiono go jedynie cieniutką warstewką lżejszego lakieru tylko po to aby zaoszczędzić jakieś 70-80 gram.Wybacz,ale hyba zawierzę Mai i jej trenerom niż tobie! B)

 

Wiem kolego kim jest Majka Włoszczowska i zadam ci proste pytanie. Czy gdyby jej sprzęt był o 1kg cięższy to nie osiągała by takich wyników???? Nie wiem czy wiesz ale u szosowców jest waga poniżej której nie wolno na zawodach zejść a to dlatego, że wszystko ma swoje granice. :down:

 

Napisz mądralo ile masz lat, jakie osiągnięcia a powiem ci coś o bredzeniu. :angry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukaniex masz kolego 22 lata więc się nie dogadamy :rolleyes: !!! Jak ja zaczynałem jazdę po Beskidach, ty piłeś jeszcze mleko :P a na topie był SIS,Altus,STX RC i ramy stalowe (hi-ten) nie mówiąc o amortyzatorach bo jeździło się na sztywniakach.. Umrzesz a nie wyjeździsz tego co ja więc mi tu nie wyjeżdżaj z bredzeniem. Jak byś cwaniaczku spędził na wypadzie w góry 12-15 godzin i przejechał z około 200km to by ci latało czy twój sprzęt waży 9,10 cz12kg. :P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jedź nad morze żeby się do piachu przyzwyczaić stary pierniku. icon_wink.gif

Tak się składa, że przygodę z rowerami zacząłem w 1999-2000 roku więc już trochę wykręciłem jeżdżąc parę tyś. km na sis i sztywnym stalowym rowerze.

Wystarczy mi obóz treningowy gdzie spędziłem 12h ale biegając w lesie. icon_cool.gif

 

Nie lubię ludzi którzy dodają sobie animuszu latami i zmarszczkami na dupie więc nie będę się wdawał w dalsze dysputy. Wejdź na WW/LB i tam siej swoje mądrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukaniex Skoro tyle wyjeździłeś tym bardzie mi cie żal bo jeszcze nie pojąłeś czym jest kolarstwo górskie :wallbash: !! Biegaj dale po lesie to dotlenia i skłania do przemyśleń :thumbsup: Jak te gramy robią ci różnicę to jesteś po prostu cienki bolek i nie chce mi się z tobą gadać!!! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem kolego kim jest Majka Włoszczowska i zadam ci proste pytanie. Czy gdyby jej sprzęt był o 1kg cięższy to nie osiągała by takich wyników???? Nie wiem czy wiesz ale u szosowców jest waga poniżej której nie wolno na zawodach zejść a to dlatego, że wszystko ma swoje granice. :down:

 

Napisz mądralo ile masz lat, jakie osiągnięcia a powiem ci coś o bredzeniu. :angry2:

Po pierwsze to nie ja się mądruję tylko Ty,ja przytaczam tylko fakty,to po pierwsze i osiągnecia nie mają tu nic do rzeczy!Po drugie gdyby rower Mai był o kilogram cięższy to by nawet nie chciała na nim wystartować i jest oczywistym,że dobry wynik okupiła by większym zmęczeniem!Po trzecie masa roweru podczas jazdy ma znaczenie co jest naukowo stwierdzone i udowodnione,dlatego takie dążenie do obniżania masy komponentów!Po czwarte nie widzę powodu do podważania słuszności "odchudzania"rowerów skoro to przynosi efekty w postaci lepszych osiągów kosztem mniejszego wysiłku i nie wiem co chcesz osiągnąć negując "lajtowców" skoro cały świat podąża w tym kierunku.Pozatym nikt nikogo nie zmusza na siłę do odchudzania roweru,za wszęlką cenę a już na pewno nie kosztem bezpieczeństwa.Pozdro :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Majka chciała to ten rower mógłby być spokojnie jeszcze kilogram lżejszy... Ja ścigam się 2 sezon i stwierdziłem, że kilo w jedną czy w druga mi różnicy nie robi. Jak się jedzie np. w takim błocie jak na Pucharze Szlaku Solnego w Podstolicach to nawet 10 kg różnicy nie robi :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie wszyscy są "inni" i dziwni, bo wolą mieć lżejszy rower, a tylko beskid nosi głowę na karku i ciągnie 15kg pod sobą :icon_mrgreen:

 

Widać, że kolega nie przeczytał po co jest ten dział, do tego próbuje wszystkich przekonać do swoich racji, bo przecież jest tak dojrzały i w ogóle dorosły, a kłóci się z innymi użytkownikami jak pięcioletnie dziecko, śmiech na sali :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wsadziłem kij w mrowisko :icon_wink: . Odchudzajcie dalej do spodu :thumbsup: !! Bez talentu, siły, wytrzymałości i tak nic nie wskóracie :P !!! Niedługo te wasze ultra-lekkie rowerki same będą jechać pod górę. Koniec tematu bo z prostej zajawki pojawią się wyzwiska. :(

 

Pozdrowienia z Beskidów!!! :bye2::bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, żeby ktokolwiek chciał rzucać wyzwiskami, no może Ty ;)

Każdy robi, to co lubi i tyle, Tobie nic do tego, żeby to potępiać, swoje zdanie możesz wyrazić w inny sposób a nie taki, że "ja robię dobrze, a wy źle" ,bo większość ma o tym pojęcie

 

Masz rację, że bez siły i wytrzymałości może być ciężko, ale uwierz, że sporo tutaj ludzi jest takich, którym tego nie brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego sie spodziewales z takim wjazdem w temat, na dzien dobry obrazajac wszystkich zainteresowanych.

 

Taki masz sposob prowadzenia dialogu i wyrazania dezaprobaty dla odmiennych pogladow i zachowan?

 

Nie rozumiesz czegos, to tego czegos nie komentuj, a tym bardziej w tak buracki sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki czy wy naprawdę nie widzicie tego że szanowny kolega beskid tylko czekan na takie posty? Istna prowokcja na którą dajecie się złapać :confused:

 

Widać że kolega nie ma pojęcia od czego jest ten dział i nie warto się denerwować. Wiosna idzie i trzeba kręcić a nie wdawać się w dyskusję z osoba która nie ma zielonego pojęcia w odchudzniau rowerów. Mania lekkości to styl bycia i prawdziwa zajawka dla ludzi którzy kochają swoje rowery.:icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...