Skocz do zawartości

[rower] komunijny Jaki ?


QuQłA

Rekomendowane odpowiedzi

piteross

Allee oosssso chosiii :icon_question:

Czy to jest odpowiedź na jakieś pytanie?

Bo wyszło tak jakoś od czapy :whistling:

Jaki kross ?

Może level a8 bo jest wypasiony i jeszcze w rozmiarze 23 cale bo będzie w sam raz jak dorośnie.

A moze szosową meridę road na ultegrze

Albo gianta TCR advanced

Czasem się zastanawiam czy nie poprzegryzać kabli od internetu dzieciakom poniżej 12 roku życia :icon_mrgreen:

 

Marka jest nie istotna - kompletnie

 

Może z innej strony

wiadomo wszem i wobec, że dzieci rosną.

Wyrastają nie tylko z butów, ubranek, klocków czy lalek, ale też z rowerków

Wiadomo, że w za małych czy za dużych butach raczej nie chodzi się wygodnie :whistling:

Dlaczego więc proponujecie za duże rowery dla dość małych dzieci :icon_confused::icon_question::wacko:

Dziecko 8-9 letnie przeciętnie ma 120-135 cm wzrostu owszem są wyjątki w jedną czy w drugą stronę

Czemu ma się męczyć na kołach 26 cali? W imię czego :blink::icon_question:

rower nie jest zakupem na całe życie - już nie te czasy.

Dziecku należy zakupić taki sprzęt, który mu posłuży dość długo i do tego nie będzie za duży :wallbash: po co dziecku odbierać przyjemność z jazdy :icon_question:

Propozycje "kup Heksagona - będzie pan zadowolony" - to lekko mówiąc przesada i to dość spora.

To nie przesada to głupota

Dlatego że:

Przy kołach 26 cali dla dziecka 135 rama powinna mieć maksymalnie 11 cali !!!

a najmniejszy hexagon ma 17'' czyli ciutkę za duża dla kogoś o wzroście 165cm <_<

Ludzie nie dajcie się zwariować NIE dawajcie głupich propozycji rowerów na kołach 26 cali dla małych dzieci.

Rower taki i tak posłuży 3-4 lata no max 5. Na więcej liczyć nie należy :whistling:

Dlaczego skazywać dzieciaka na niewygodę i odbierać mu przyjemność z jazdy :teehee:

Ktoś z was chciałby jeździć na rowerze z ewidentnie za dużą ramą? By kroczem walić w ramę przy każdym wsiadaniu i zsiadaniu z roweru :confused::icon_question:

 

Tabelki z rozmiarówką w zależności od wieku

 

tabelkayt.png

 

Tu tabelka z rozmiarówką kół 26 cali dla rowerów MTB

nowyobraz1n.png

 

Swoją drogą kupując rower na kołach 26 cali z rama 17'' w rzeczywistości robimy w domu magazyn na rower, którym dziecko będzie jeździło tak naprawdę za 3-4 lata

takie pytanie.

Czy jest sens ?

Dlaczego rower dla dziecka na małych kołach tyle kosztuje :icon_question:

 

Cena wcale nie jest wysoka. Jest to cena jak za porównywalny osprzętem rower dla dorosłego.

Mniejsza rama i kółka wcale nie jest tańsze. Nie chodzi tu o ilość zastosowanego materiału tylko o proces produkcyjny w którym cena materiału nie odgrywa aż tak istotnej roli . :)

Osprzęt jaki się stosuje w roweruch dziecięcych jest taki sam jak w rowerach dorosłych więc cena nie może być dużo niższa. :huh:

 

Dlaczego nie kupić takiego ładnego Full`a z tarczówkami :icon_mrgreen::icon_question:

 

Bo to taki rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja pamiętam, że dostałem na komunie makrokesza z 26' kołami. Nie wiem jaka wielkość ramy, ale przy najniżej ustawionym siodełku musiałem jeździć na palcach. Wtedy mi to wcale nie przeszkadzało, wsiadałem z krawężnika i cieszyłem się że jeżdżę szybciej niż inni na kurduplowatych roweruch :D . Czasem logika dziecka jest inna niż się wydaje dorosłym.

Dobrze też wspominam składaka wigry 3. Pomimo że nie miały przerzutek to były niezniszczalne i dawały niesamowitą frajdę z hamowania z piskiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja na komunie 14 lat temu dostałem piekną niebieską meride kalahari 550 , co to była za maszina !!! ze składaka na górala z szerokimi oponami ;D jezdzielm bez przerwy , po roku juz waliłem 40m wheelie , a po jakis 2 latach czyli 11 latek rekord wheelie wynosił 780m ! pamietam jak dziś , ile radości mi to sprawiało , dlatego mojemu chrzesniakowi , jeszcze kilka lat do komunii ma, na pewno nie kupie 20kg gówna z tesco tylko cos przyzwoitego jak na dziecko za 1000-1200zł , może przywioze rower w czesciach, i razem go złozymy, zobaczymy ;D

 

ja na komunie 14 lat temu dostałem piekną niebieską meride kalahari 550 , co to była za maszina !!! ze składaka na górala z szerokimi oponami ;D jezdzielm bez przerwy , po roku juz waliłem 40m wheelie , a po jakis 2 latach czyli 11 latek rekord wheelie wynosił 780m ! pamietam jak dziś , ile radości mi to sprawiało , dlatego mojemu chrzesniakowi , jeszcze kilka lat do komunii ma, na pewno nie kupie 20kg gówna z tesco tylko cos przyzwoitego jak na dziecko za 1000-1200zł , może przywioze rower w czesciach, i razem go złozymy, zobaczymy ;D

 

 

jest jeszcze inna opcja , szukać roweru mało używanego w swietnym stanie technicznym i co najważniejsze , wizualnym , np taki uzywany cube http://allegro.pl/rower-cube-analog-competion-line-i2096506230.html kosztuje 1100 a bije na glowe wszyskie nowe rowery w tej i wyższej cenie ;)

 

taki uzywany focus tez w nienagannym stanie wizualnym http://allegro.pl/rower-gorski-focus-deore-i2097565281.html dzieciak bylby zachwycony, wszystkie laski jego ;D !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. pierwszy raz na forum :mellow: i pytanie standardowe '' jaki rower '' :icon_question: ale przejdźmy do konkretów.

Potrzebny rower dla mojego synka. :yes:

wiek - 7 lat

wzrost - 130 cm

jeździ dobrze jak na swój wiek

Moje oczekiwania: :wallbash:

rower najlepiej aby służył jak najdłużej,

najlepiej jakiś firmowy nie żaden marketowy '''' badziew '''' :nuke: NIE OBRAŻAJĄC NIKOGO bo sam też w tych sklepach robię zakupy :woot: ale jeśli rower to coś dobrego tym bardziej jest to zakup dla dziecka,

cena max 1500 zł :confused::unsure:

mam na uwadze coś takiego: merida ninety six junior

lub coś z gianta ewentualnie cpecialized co do tych dwóch firm nie mam zielonego pojęcia

z góry serdecznie dziękuję za pomoc :thanks:

sprawę zakupu chciałbym załatwić jak najszybciej :027::033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio przyuważyłem dzieci na rowerach w kilku miejscach i wszystkie jeździły na rowerach trialowych - nowa moda? Generalnie taki rower rozwiązuje problem wzrostu dziecka, bo duży nie jest, a w miarę gdy pociecha będzie rosnąć to taki rower niewiele traci na funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przebrnęłam przez cały watek poszukując dobrego roweru dla chrześniaka. Uff :)

Docelowo wybrałam trzy modele:

 

A GANG CAPO 24

Kross Hexagon Replica

 

GIANT XTC JR 2 24

 

 

Koła 24. Rama - no własnie. Czy 11,5 w przypadku A GANG będzie ok dla drobnego 9 latka o wzroście 130cm? Boję się, że rower będzie "na teraz", za rok, dwa już będzie na niego za mały.

Który brać?

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trial to wg mnie droga donikąd - rowery są ciężkie (albo lekkie ale w cenach zaporowych dla rodzica gdy rower ma slużyć dwa-trzy lata) i często brai im przerzutek.

ja poszedłem inną drogą - dla córki (6 lat ok. 122cm wzrostu) kupiłem (używany, ale dostępne są nowe) rower Trek MT220 Girl - zalety to duże koła 24" przy bardzo niskiej ramie i dodatkowo możliwość regulacji długości korby (w każdej korbie są po dwa otwory na pedały). Mała nie chce z niego zejść - a miała nową 20" z Decathlonu. Podobny w budowie i wyposażeniu jest jeden z modeli Gary Fishera. Taki rower powinien jej śmiało posłużyć przez 3 lata, a może i więcej.

Syn jak miał 5 lat ( i 120cm wzrostu) dostał ode mnie starego GT Bullet - koła 24" i rama o wysokości przekroku ok. 55cm, wysokość min. siodełka to 67cm. Radził sobie, ale niestety GT nie miał regulacji długości korby i dopóki nie podrósł do ok 130cm męczył się na dłuższych trasach. W tamtym roku (9 lat i 140cm) złożyłem mu rower na 13" ramie Specialized Hardrock Pro i 26" kołach. Śmiga aż miło. No ale fakt, że szukałem takiej ramy przez 2-3 miesiace (koła i trochę osprzętu miałem z wymian w swoim rowerze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie..

a co sądzicie o serii Speca HTOROCK dla dziewczynek? http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBCMain.jsp?scid=1104

rower ma być dla mojej córki - 9 lat, około 139 cm wzrostu, drobna/lekka.. byłby to pierwszy rower, który z tych byłby odpowiedni?

Pytam o speca bo mam w Kielcach ich sklep firmowy i prawie wszystko na stanie.. sam też jeżdzę na specu i mnie bardzo pasuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pomagam wybrać rower dla siostrzeńca i wpadł mi w oko MBIKE AVENGER 20. Myślę, że to dobra opcja dla dzieciaka wzrostu około 130cm. Widział ktoś ten rower na żywo i w ogóle co o nim myślicie bo będę zamawiać przez neta i nie mam okazji mu się przyjrzeć z bliska. http://allegro.pl/rower-rowerek-mbike-avenger-20-2012-kurier-gratis-i2458371263.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpędze siostrze dzieciaka McDonaldami i będzie 130 ;) Na razie zdaje mi sie że ten AVENGER 20 to dobra opcja jak na rower za 8 stówek. Poza tym wygrzebałem z garażu swojego rumaka którego odnawiam, a jest nim ponad dwudziestoletni Romet Bmx Tracker Special na 20 calowych kołach. Odkurzyłem rower, przesmarowałem piasty i kupiłem nowe białe opony Kendy. Poszukuje teraz białego siodełka i białych 110mm chwytów z kołnierzem - jak ktoś wie gdzie można dostać niech da znać. Szczerze musze przyznać, że odnawianie mojego starego bmx budzi we minie wiele emocji :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z tymi rowerami komunijnymi to jest zawsze problem. Nie wiadomo czy kupić dzieciakowi rower dla dzeci, z którego wyrośnie po kilku latach, czy też jakiś normalny, który może posłużyć na wiele lat (upadki gwarantowane). Polecam bike'a Krossa. Moim zdaniem robi jedne z lepszych rowerów, więc każdy powinien być zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja dopisze - wyżej pytałem sezon komunijny za nami -skończyło się na tym ze kupiłem córce specjalized myka ht na ramie 13" z kołami 26". Wcześniej przymierzala u koleżanki na mniejszych kołach i doszliśmy do wniosku ze zakup roweru na rok nie ma sensu. Wzrost około 140cm i po tygodniu śmigala już bez przeszkód. Teraz jak sezon się kończy mierzylismy ja i jest 3cm wyższa niż w marcu więc tym bardziej zakup uważam za udany.. Do tego przy takich samych kołach nie musi nadrabiac kadencją żeby za resztą nadążyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dziendobry,

 

Czy ktos wie cos na temat roweru Raleigh? Coreczce bardzo spodobal sie jeden rower. powiem sczerze,ze mnie kolor rowniez zauroczyl, ale pierwsze slysze o tej marce i nie wiem czy warto wydac 950 zl na rower dla dziecka?

 

Bylabym wdzieczna za jakas opinie na temat tego rowerku, albo ewentualnie innego modelu

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower to nie samochód ;) tu marka ma drugorzędne znaczenie. Najważniejszy jest osprzęt.

Ciężko będzie Ci doradzić mają tylko taka informację. Czy warto wydać 950...? to już zależy od Ciebie.

Ja jeszcze nie mam dzieci ale znajomi bardzo często wybierają używane rowery dla swoich pociech. Zazwyczaj można znaleźć bardzo dobry rower za cenę marketowego. Ale wiadomo nowością wtedy pachniał nie będzie no i jest ograniczenie wyboru jeżeli chodzi o kolor co w tym przypadku może być istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dziecko wykorzysta rower do cna w sezonie letnim - czyli generalnie będzie go używał zamiast np. siedzieć przed kompem to warto dać nawet i 2000zł czyli tyle co za w miarę dobry komputer do gier.

Ale jeżeli dziecko ma tzw. słomiany zapał do wszystkiego to szkoda aby stał rower za 950zł i się kurzył.

 

Podaj link do roweru.

 

PS. Raleigh to dość znana firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...