Skocz do zawartości

[pulsometr] Sigma Sport Onyx Fit


anulkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Pulsometr bardzo ostro sie przeorał po wywrotce na zuzlu... caly sie porysował a jednak dalej dziala bez zarzutu. Na ekraniku nic nie było widac - troche pasty do zebów i cierpliwosci i na ekraniku nie ma juz sladu po rysach prawie. Bałem sie co by guciki nie nawalily bo sie mocno porysowaly razem ze wszystkim na okolo ale wszystko dziala jak powinno :]

 

Ale sie wkurzylem jak w pierwszym momencie pomyslalem ze rozwalilem sprzet za tyle hajcu i ze ekranik d.. ale na szczescie dalo sie wszystko zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie jak na razie również wszystko w porządku.

Oczywiście, czasami się zdarzają "zastygnięcia", jednak jakby coraz rzadziej. :)

 

Opaska smaruje żelem USG. :) (matka była straszliwie ciekawa po co mi ten żel... :blink: ) Dobre rozwiązanie, jeżeli "ostygniesz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam sigmę Onyx pro, ale większych róznic ( poza chyba dodatkowymi programami) między nimi nie ma.

 

sygnał dźwiękowy usłyszych za każdych razem gdy Twoje tętno wejdzie w inną strefę HR od tego jest opcja Zone alarm. Należy ja po prostu włączyć

Jeśli jestes zainteresowany to mogę wrzucić instrukcje od swojego pulsometru choć będzie się ona rózniła w kilku punktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pulsometr dzisiaj na zimnie zawariował. W pewnym momencie zaskoczyło mu się, że ma "LOW BATTERY" i już zwiecha, by po pewnym czasie powrócić do normy. Wiadomo, na mrozie to baterie i aku padają jak mrówki.

 

Wychodzi na to, że rzeczywiście Sigmy są prądożerne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tematu, opinii i wrażeń zdecydowałem sie że kupię Sigme Onyx Fit. Kasa przyszła dopiero teraz, bo często, gęsto wydawałem na inne rzeczy. Czy Ci którzy mają tą Sigmę juz jakis czas mają jakieś dodatkowe "ALE" ??? Jakieś ważne szczegóły/problemy itd. ??? Szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie wniose dużo moja wypowiedzią, ale coś na ten temat napisze. Od ponad pol roku używam Sigme ONYX Pro po ok miesiącu musiałem wymienić baterie na razie tylko w zegarku. Bardzo często tak jak już nie ktorzy pisali pokazuje mi puls zalozmy 220 i nie raz tak jest przez cała jazde zdarzało sie rowniez tak na maratonie gdzie raczej nie miałem czasu na kombinowanie. Co jeszcze do tych złych rzeczy moge dodac, czasem mam problemy z polaczeniem nie czyta opaski i dopiero po ok 5 minutach kombinowania zalapuje(nawet przy uzyciu zelu). Pozatym jest ok sporo funkcji nie ktorych nawet jeszce nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki. Zamówiłem Onyx Fit. Bedzie to mój pierwszy pulsometr bo wstrzymałem się z kupnem PC-15 i Fit Watch. Mam nadzieję, że będzie ok i będe ze niego zadowolony ;). Martwi mnie jednak częsta wymiana baterii, ale moze nie jest tak źle. na razie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza jazda odbyta, nie długa ale taka musiała być. Pulsak tylko raz stracił sygnał w piwnicy jak stałem koło roweru. Ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, jest to mój pierwszy pulsometr (zapoznanie z możliwościami). Na początku denerwował mnie dźwięk przy wciskaniu przycisków, ale jest opcja która to wyłącza. Za to miłe jest gdy jedziemy rowerkiem i dostajemy info o tym, przeszliśmy do następnej strefy i tak dalej. Nie odkryłem jeszcze wszystkich funkcji bo zabrakło czasu, czas poczekac na cieplejsze dni i pojeździć z nim dłużej. Pozdrawiam i póki co polecam. na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

po półtora miesiąca uzytkowania zauwazylem tylko 1 wadę tego pulsometru tj. w czasie gdy robię trening na trenażerze przy komputerze, ogladając film czy słuchając muzyki ten sie wiesza bądz traci sygnał:/

a tak po za tym to nadal spisuje sie bardzo dobrze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

3 post po rząd wybaczcie..

niestety dziś po 3 dniach poszukiwań, oświadczam że zgubiłem mojego Fita :/

 

co do testów..

od 2 miesięcy był jeszcze testowany na basenie..

sam pulsometr dawał rade :) i wszystko było w porządku..

jedyny minus, to to że opaska na klatkę piersiową ciągle zsuwała mi się na okolice mostka :/

Pulsometr tracił sygnał..

a tak to wszystko w porządku.. było :D

 

P.S.

gdyby ktoś potrzebował oryginalne pudełko, uchwyt na kierownicę czy nadajnik z klatki piersiowej to PW. :) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie.

Sprzedałem Polara s725x i teraz zastanawiam się nad czymś tańszym do 400zł, wiadomo im mniej tym lepiej, czy w tej kwocie Sigma Onyx Pro będzie najlepszym wyborem?

Dla mnie najważniejszy jest puls i strefy, oraz to by sam automatycznie startował, naliczanie kilometrów i inne dane związane z jazdą rowerową. Przydałaby się kadencja, jednak w Onyx nie ma tej opcji.

Drugi licznik to MR2006, ale znowu tam nie ma stref i sygnalizacji.

Jaki licznik pulsometr będzie najlepszym wyborem w tej kwocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Myśle nad wymianą tego pulsometru. Używam od dwóch lat i co jakiś czas mnie ostro denerwuje to tzw zastyganie.

Nie udało mi się ustalić co jest tego przyczyną. Na pewno wariuje na zimnie (wtedy lepiej nie zakładać na kiere, tylko trzymać przykryty na ręce). W gorące dni tez czasem się to zdarza (może od wstrząsów).

Co skłania mnie do wymiany? Odczyty tętna średniego po maratonie. Podejrzewam ze zastygl po kilku ostrych podjazdach i albo zmienie pulsometr albo pójdę do kardiologa. W czasie treningów można go kontrolować ale przy ostrym starcie z trudnymi technicznymi zjazdami raczej koncentruje sie na trasie. Zaznacze, że jak pulsometr zastygnie to cały czas nalicza to zablokowane wskazanie (np tętno z mocnego podjazdu) do średniej bo czas caly czas liczy.(duzo lepiej gdyby się całkowicie blokował)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ten pulsometr od maja, robiąc z nim jakieś 1000km i problemy z gubieniem sygnału jeszcze nigdy mi się nie zdarzył. Jedyne co mi się przytrafiło to po 3h jeździe z pulsometrem zaczął on wariować- wskazywał puls 210, a miałem jakieś 140... a spocony byłem, więc nie "pracował na sucho"

Baterię póki co się trzymają, nie mam zarzutów. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to beznadziejne podświetlenie, prawie nic nie widać :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio zakupiłem Fit'a. Teraz naprawdę można go kupić w dobrej cenie na aukcjach. Co do pulsometru nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń. Nigdy jeszcze mi się nie zawiesił trzymając na ręku. Nie wiem jak wygląda sprawa z uchwytem na kierownice, ale podejrzewam że to gubienie sygnału może być od wstrząsów choć wiadomo mogę się mylić. Jeździłem już z Onyx'em, ale Easy i muszę stwierdzić, że jednak przydają się te 3 strefy pulsu. Opaskę najlepiej zakładać pod cycki na mostek i czy na sucho czy mokro łapie sygnał momentalnie. Uważam, że jest to dobry zakup dla początkujących, których czeka za rok czy za dwa zakup polara bądź onyx'a PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...