Skocz do zawartości

[5000-6500] nowy rower MTB hardtail


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam, szukam pomocy w wyborze pierwszego MTB hardtail w budżecie 5-6.5 tys. taki żebym nie musiał nic w nim wymieniać a miał wporzadku podzespoły. Rower miałby służyć w głównej mierze do jazdy po lasach, ściezkach ale również chciałbym nim pokonywać  trasy asfaltowe. Chcialbym zeby mial przerzutki 1x12 , rama XL , koło 29 cali

Mój wzrost 194 waga 96 kg. 

z modeli co wpadły mi w oko: 

https://www.greenbike.pl/rower-gorski-giant-xtc-slr-29-1-w-100-gotowy-do-jazdy-p-6677.html

https://www.greenbike.pl/rower-trailowy-orbea-laufey-h10-w-100-gotowy-gratis-p-7195.html

https://www.greenbike.pl/rower-gorski-orbea-alma-m50-carbon-mix-rozmiarow-p-3378.html

https://rowery-colex.pl/mtb/5817-30348-rower-trek-procaliber-6.html#/129-rozmiar-xl/1942-kolor-satin_trek_black_lithium_grey

Będe wdzięczny za wszelkie rady i propozycje.

 

 

Napisano

Laufey to inny typ roweru niz trzy pozostałe (trail vs XC). Zapewni Ci wygodniejszą pozycję, ale też gorzej sprawdzi się na asfaltach. 

Jesli w lesie jeździsz głównie po stosunkowo mało wyboistych trasach, to można by rozważyć rower crossowy.

Napisano

Bardziej bede jezdzil po lesie ubite drogi i asfalt wiec XC raczej zbedny ale z pewnoscia chce MTB crossy mi sie nie podobaja a dobrego gravela w tym budzecie  raczej nie mam co szukac by nie załować..

Napisano

Ten DSX to mógłby być dobry pomysł, bo na asfaltach i ubitych drogach sprawdzi się lepiej niż MTB, a jak nie chcesz całkiem sztywnego roweru, to wystarczy wziąć wersję z amortyzatorem.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...