Skocz do zawartości

[licznik] kadencja + prędkość


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Kilka razy w tygodniu robię wypady rowerowe ok. 25km po mieście lub po obrzeżach miasta.

Dużą wagę przywiązuję do prędkości ale chciałbym zacząć zwracać większą uwagę na kadencję.

Aktualnie jeżdżę z telefonem: Komoot mnie nawiguje (tam też planuję trasy), a Strava śledzi średnią prędkość i dystans - wszystkie dane na podstawie GPS.

Zastanawiam się nad zakupem licznika rowerowego dla czytelniejszego podglądu aktualnej prędkość, przebytego dystansu i aktualnej kadencji. Fajnie jakby mógł potem te dane przenieść do Stravy i tam już przeglądać odcinki, prędkość średnią itp.

Czytając forum natrafiłem na dwie propozycje:

CYCPLUS M1 + CYCPLUS C3 - wydaje mi się, że ma wszystko co potrzebuję i jest atrakcyjny cenowo.

IGPSPORT BSC200 - tutaj cena wysoka jak dla mnie ale jeśli jest to w stanie zastąpić mi nawigację z Komoota i pozwolić schować telefon to bym się nad tym zastanowił.

Macie jakieś opinie na temat tych liczników? A może macie coś innego godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia budżetu-ode mnie z tańszcyh to mogę brytona polecić, ale jak IGSPORT jest za drogi to może być lipa. Dane pewnie przerzucisz choć nie wiec jak z cycplusem. Do odczytu realnej prędkości  (nie z gps) i kadencji musisz mieć czujniki kolejno-prędkości i kadencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYCPLUS M1 z czujnikami to 160zł + wysyłka, BSC200 to 340zł + wysyłka.

Żaden ze mnie sportowiec, chciałbym mieć po prostu bardziej dokładne dane aby potem w jakimś stopniu je sobie przeanalizować więc im mniejszy budżet tym lepiej, szczególnie, że ma to być gadżet.

Nawigacja na cały świat w Komoot to 140zł więc dodając CYCPLUSa to wciąż taniej niż BSC200 ale jednak dwa urządzenia na kierownicy.

Poza tym Komoot jakoś tam sobie potrafi trasę przestawić i mam pogląd całej mapy, na BSC200 mam tylko ślad więc jadąc w nowe miejsca może się okazać niewystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSC200 można kupić czasem nawet poniżej 200zł. Tutaj za 220 - pierwszy z brzegu link: IGPSPORT BSC200 komputer rowerowy jazda na zewnątrz czujnik prędkości licznika kilometrów IGS BSC200 Bike Smart prędkościomierz Ant + Gps dla Traval - AliExpress

No i to nie jest nawigacja jaką znamy z tel. To jest prowadzenie po zaplanowanym śladzie. Jeśli zjedziesz z planowanego śladu gdzieś w bok to nie przeroute'uje trasy tylko będzie pokazywać strzałkę w którą stronę jechać żeby dojechać do planowanego śladu. W każdym razie można tak jeździć kilkadziesiąt h. Z telefonem to awykonalne, chyba, że podłączysz go do jakiegoś większego powerbanku.

 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...