Skocz do zawartości

[2k-4k] chyba Cross


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję roweru do jazd przeważnie w terenie miejskim, na ścieżkach rowerowych, czasami z szutrem, bądź lasem.

Przeważnie jeżdżę trasy 20-40km, praca/zakupy, ale w cieplejsze/wakacyjne dni wybieram się na 80-100km po różnym terenie, np. trasa Tczew-Gdynia EuroVelo 9.

Dotychczas jeździłem Kellys Scarpe White 2012, ale ma swoje lata, 3 lub 4 krotnie były wymieniane napędy i nie chcę dokładać dalej do niego.

 

Także proszę o pomoc, propozycję co do roweru chyba, Cross/miejskiego lub coś odpowiedniego cenowo, bez sztywnych widełek cenowych.

Na rowerze zawsze jeżdżę z sakwą, także mile widziane mocowania do bagażnika.

Wzrost 185cm

Waga 100kg

 

PS

Przy przeglądaniu rowerów trafiłem na model Canyon Commuter 5.

Czy rowery z paskiem zamiast łańcucha i schowanymi biegami w kole są mniej awaryjne, bardziej przyszłościowe?

Tak z ciekawość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może rower na pasek?

Trochę czytając internety nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, żeby zrezygnować z paska.

Trochę się nakręciłem na inny system, nowość dla mnie.

Jeszcze temat na forum, który jeszcze bardziej zachęcił do spróbowania.

 

I tak trafiłem kilka modeli, używanych, wiadomo.

GHOST SQUARE URBAN X7.8

CORTINA BLAU 28 USB

trekkingowy Ghost XL

Batavus Finez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W górach nie jeżdżę, planów na razie też nie mam.

Co najwyżej większe wzniesienia jak w Gdyni na któreś osiedle, nie pamiętam stromości, ale długie i na prawie najmniejszej przerzutce wjeżdżałem.

 

Wersja miejska na pasku jest gorsza, bądź nie opłacalna?

W budżecie do okolic 4kzł warto eksperymentować z paskiem, czy sobie darować i pozostać przy łańcuchu?

Za bardzo się nakręciłem na pasek bez żadnej wiedzy, więc najlepiej dostać wiadro zimnej wody na głowę przed wydaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...