Skocz do zawartości

[6000-8000] mtb full 27,5" / 29" krótka rama do przemieszczania się po górach i ich okolicach


Rekomendowane odpowiedzi

- nie karbon
- długość "poziomej rury" (TT) oś-oś a w zasadzie odległość max 55 cm, po prostu preferuje krótkie ramy, żeby zmaksymalizować zwrotność, wypionować pozycję
- geometria jakoś nie specjalnie mam preferencje, moga być większe konty główki (dotychczas komfortowy Specialized Stumpjuper jakoś z ok 2005 roku spełniał oczekwania, chcę spróbować większych kół w terenie górskim oraz ułatwić pokonywanie km)
- producent, kolory, logo bez znaczenia, aby solidnie jakościowo (się pomaluje)
- klasa osprzętu nie ma znaczenia (zmienię wg potrzeb)
- może być bez sztywnych osi, drążonych suportów i innych nowinek (nie jeżdżę na czas, starsze "nie kosmiczne" technologie są tańsze w serwisie / eksploatacji i zazwyczaj można coś naprawić bez wymiany całego zespołu/komponentu)
- hamulce tarczowe fi 180mm hydrauliczne podstawowe shimano itp stykną
- napęd 1 x 9-10 styknie i tak pójdzie wielotryb szosowy / retro MTB z małym zakresem (na stromszych wzniesieniach schodzę z roweru i go prowadzę)
- skok zawieszenia 100 - 120 mm w zupełności wystarczy, hopek nie będzie, stawiam na precyzje prowadzenia, wagę, gabaryty, czasami trudne technicznie nie szybkie zjazdy wymagające równowagi i zwrotność (trial / mniej uczęszczane wąskie szlaki piesze)

Ogólnie potrzebuję środka do przemieszczania się w górach od schroniska do schroniska/miejsca noclegowego/kampingu i tym samym połykacza km w bardziej płaskim terenie i lepszych nawierzchniach.

Rower kupię używany.

Ja 170 cm i 64 kg. Do wagi dodać 3-5 kg sprzętu turystycznego, bo wyjazdy kikudniowe bez stałej bazy: jedna sakwa pod siodłem druga na kierownicy.

Przeglądałem decathlonowe Rockrider'y ale aktualne modele w rozmiarze S-ki mają TT > 56 cm.

Serdeczna prośba, proszę przed rekomendacją/sugestią doczytać wymagania, dziękuje. Być może coś pominąłem zatem jestem otwarty na detale i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek, ktoś kupuje rower aby go celowo upośledzić i pozbawić możliwości jazdy przez większą część czasu używania. Przy tak specyficznych wymaganiach to chyba powinieneś odpalić olxa i wybrać coś blisko geograficznie i spełniające wymogi jak wyżej. Co jest nie tak ze specem z 2005?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

olo850

trekkingiem nawet mocniejszym w górach będzie niebezpiecznie, zatem wolę typowe firmowe MTB nieco dostosować pod szosę

Dyscyplina DH kompletnie mi nie odpowiada, po krótce potrzebny sprzęt do sprawnego przemieszczania się po górach typu Beskid Sądecki / Żywiecki / Bieszczady itp a może i w okolicy domu przez 3/4 roku po bardziej nierównych ścieżkach (komfort na full-u jest nie zrównany)

Doprecyzuje (szkoda, że nie da się zedytować pierwszego wpisu, bo 😞 już widzę konieczność poprawek, żeby było jaśniej i mniej słów - zleciłem moderatorowi edycję):

- przedział cenowy dla roweru nowego

- 60 % ścieżki i szlaki górskie / 40 %  sprawne poruszanie po innych ogólno dostępnych drogach

- chcę porównać większe koła w full-u i terenie (na razie mam też dwa hardtaile MTB 29": elektryka i jest spora różnica oraz zwykły, który czeka na przeróbkę) bo Spec 2005 standardowo na 26" i kół 27'5 raczej w tą ramę nie upchnę

- zresztą aluminum jednak starzeje się, rower ma przebieg może z 2000 km i znaczną większość czasu przestał w garażu

Docelowo chciałbym pzostać przy 3 lub 2 rowerach:

1

elektryczny na codzień 4/5 roku tylko na dojazdy do pracy i dalsze trasy

2

MTB typowo w góry i 3/4 roku od czasu do czasu po okolicy (jeszcze w pełni nie zdecydowany czy hardtail czy full)

3

na zmianę z full-em, do spraw na mieście, na ulubione przejazdy łaczone z komunikacją miejską i przez zimę retro MTB singiel z torpedo

Edytowane przez szybszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...