Dzikownik95 Napisano 18 Kwietnia 2024 Napisano 18 Kwietnia 2024 Czesc Wam, jako że jestem świeży w takich tematach wstawiam post z prośbą o pomoc od Was na forum, otóż chciałbym wymienić łańcuch na nowy, poprzedni to sram 830 na sram 850, jednak pytanie czy kaseta przyjmie się z nowym łańcuchem, czy ja też wymieniać? Podsylam fotkę w linku stanu kasety. https://zapodaj.net/plik-obzuFr3Htd
seba8121 Napisano 18 Kwietnia 2024 Napisano 18 Kwietnia 2024 Na zdjęciu wygląda dobrze, ale nikt nie oceni w 100% czy przyjmie się nowy łańcuch do starej kasety, założysz to dopiero będzie wiedział. Jakie było wyciągniecie starego łańcucha łańcucha ? Będzie to drugi łańcuch na tej kasecie czy już kolejny ?
pecio Napisano 18 Kwietnia 2024 Napisano 18 Kwietnia 2024 Kaseta wygląda na niski przebieg. Dlaczego wymieniasz łańcuch ? Ten stary ma już uciąg 0,5-0,7 ?
rowerowe_lowe Napisano 18 Kwietnia 2024 Napisano 18 Kwietnia 2024 zgadzam się z wcześniejszym przedmówcą że chyba niepotrzebnie wymieniasz łańcuch bo wydaję się że jeszcze nie jest odpowiednio styrany
Dzikownik95 Napisano 18 Kwietnia 2024 Autor Napisano 18 Kwietnia 2024 @seba8121 @pecio @rowerowe_lowe tak się składa, że niestety właśnie nie zakupiłem przymiarki do łańcucha, ale często jest tak, że łańcuch ciągle skacze na poszczególnych zębatkach na jedynce, czyli na największej cały czas strzyka, a po zmianie na dwójkę próbuje usiłowo zmienić i zaczyna skakać. Między zmiana z 5-6 też często coś tak strzyka i skacze. Kasete przeczyscilem, być może to wina, że była ubrudzona syfem? Co może być tego przyczyną, krzywy hak przerzutka, czy może sam łańcuch? Na korbie łańcuch luznawy aż ruszaja się ogniwa sprawdzalem reka, będzie to drugi łańcuch pc 850. Napęd ogólnie rzecz biorąc strasznie też hałasował. Wstawiam fotkę wózka przerzutki. Dodam, że linki i pancerze wymieniałem i nadal się powtarza https://zapodaj.net/plik-mUbeUOacMY
pecio Napisano 18 Kwietnia 2024 Napisano 18 Kwietnia 2024 Ustaw przerzutkę ( naciąg linki) i problemy się skończą. Przekręć trochu baryłką aby zluzować.
seba8121 Napisano 18 Kwietnia 2024 Napisano 18 Kwietnia 2024 To co opisujesz to kwestia regulacji, a nie zużycia. Zacznij od regulacji napędu, ewentualnie oddaj komuś kto to ogarnie. Zaopatrz się w przyrząd do pomiaru i wymień kiedy będzie faktycznie potrzeba.
Dzikownik95 Napisano 18 Kwietnia 2024 Autor Napisano 18 Kwietnia 2024 @pecio @seba8121 Super dzięki najmocniej za rozjaśnienie w temacie 😁. Na najwyższej zębatce, przyuwazylem, że łańcuch strzyka w górnym kółeczku przerzutki, to już kwestia regulacji śrubkami? @seba8121 polecasz jakiś przyrząd do pomiaru w dobrej cenie?
Dzikownik95 Napisano 18 Kwietnia 2024 Autor Napisano 18 Kwietnia 2024 Pojawił się kolejny problem, łańcuch spada lekko z dolnego kółka przerzutki
pecio Napisano 18 Kwietnia 2024 Napisano 18 Kwietnia 2024 W przerzutce masz 2 śruby ograniczajace zakres ruchu góra/ dół. Ustaw tymi śrubami zakres. A po drugie jak spada to za bardzo dałeś w drugą stronę. Dobra rada udaj się do serwisu bo widzę , że nie ogarniasz tak prostego zagadnienia.
seba8121 Napisano 18 Kwietnia 2024 Napisano 18 Kwietnia 2024 Ewentualnie odpal jakiś filmik na youtube z regulacji przerzutki, nie jest to trudne jeżeli masz choć odrobine zdolności manualnych.
Dzikownik95 Napisano 19 Kwietnia 2024 Autor Napisano 19 Kwietnia 2024 @pecio @seba8121 Na spokojnie udało mi się ogarnąć regulacje, teraz zakupiłem miernik do pomiaru długości łańcucha, czy wymieniać go na nowy, czy jeszcze śmiało jeździć na starym? Mam akurat w zapasie nowy. https://zapodaj.net/plik-X6ad3xFzpq
pecio Napisano 19 Kwietnia 2024 Napisano 19 Kwietnia 2024 Według tego przymiaru łańcuch jest jak nowy.
seba8121 Napisano 20 Kwietnia 2024 Napisano 20 Kwietnia 2024 Śmiało jeździć na starym, sprawdzać co jakiś czas jaki jest wyciąg. Możesz też złożyć nowy i rotować dwoma, ale to też jeszcze za wcześnie. Zresztą nie wiem czy przy tym napędzie ma to sens. Ja w 1x12 rotuje 3 łańcuchami.
pecio Napisano 20 Kwietnia 2024 Napisano 20 Kwietnia 2024 Przy tym napędzie i niskich przebiegach rotacja jest bez sensu.
Dzikownik95 Napisano 20 Kwietnia 2024 Autor Napisano 20 Kwietnia 2024 @seba8121 @pecio Ok, w takim razie dzięki wam wielkie za pomoc, wszystko zostało wyjaśnione.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.