Skocz do zawartości

[Koła MTB] jaką piastę wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do wymiany kół w swoim rowerze, ale razem z wymianą nasuwa się kilka pytań. 

Chcę dokonać zakupu na stronie "https://www.bikestacja.pl/kola-mtb-c-1046_97.html/c1=45" więc również jeśli możecie to wyraźcie swoje opinie co do samego sklepu, ale do rzeczy. 

Na początku chciałbym sie dowiedzieć jakie są różnice miedzy piasta "370" a "350" o co chodzi z systemem ratchet jeśli chodzi o piasty z serii "350"

Zależy mi również na głośnej piaście.

Na stronie znalazłem jeszcze 1 komplet kół na piaście NOVATEC D771SB/D772SB jak komplet na takiej piaście ma się do poprzedników powyżej. 

Posiadam rower MTB na co dzień jeżdżę w granicach 50km czasami więcej na weekend około 100km zdarzają się również i dłuższe trasy. 

Z tego co gdzieś też poczytałem oferowane piasty na owej stronie są też "Chyba" starszymi modelami jeśli chodzi np. o piastę "350" gdzie znalazłem informację o nowych wypustach modelu w którym ratchet podstawowy zaczyna sie na 36T. 

Wysłucham również innych pomysłów i porad.

Wymiary osi

Przednia OŚ: 5x100 QR

Tylna OŚ: 5x135 QR

Z góry dziękuje za pomoc jak i wyrozumiałość

 PS. jeśli czegoś lub o czym nie wspomniałem, proszę o naprowadzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim standardzie osi to szkoda każdej wydanej złotówki na piasty DT, których nie użyjesz już w żadnym nowszym rowerze. Osobiście szedłbym w novateki D041/042 a jak cena rozsądna (do 350zł komplet piast) można rozważyć D771/772.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ... D041/042 to dla amatora świetna opcja - mam taki set w rowerze codziennym od ponad dekady i nie widzę minusów

Pzezdnia mogłaby być 100/15 i dokupić "adapter redukcja 15 mm - na qr" wtedy jak jeszcze zmienisz wideł na taki z ośką 15 to będzie ułatwione zadaie

d042 ma stalowy bębenek i to jes super jak używasz tanich kaset bo nie robią się wżerki

Edytowane przez grzesiowu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuurde rower zakupiony 2 lata temu i mówicie ze standard osi do dupy... Pytanie czy tak szybko wszystko pędzi do przodu, czy dałem sobie wcisnąć taki rower. 

Co do mojego modelu posiadam coś takiego : https://primal.pl/pl/p/Rower-MTB-ORBEA-MX-30-Deore-29-2021/1013

Co do piasty novateca  o której mowa, macie na myśli taka : https://allegro.pl/oferta/novatec-nt-d042sb-piasta-tyl-db-8-11s-32h-12752768145?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery_pla_pmax_sc&ev_campaign_id=17566159677&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI0pTZh7zEhQMVtA-iAx1vxgzeEAQYCiABEgKTnfD_BwE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dokumosa napisał:

Chodzi o to, że od wielu lat rowery mtb mają standard osi 110x15 i 148x12 (141x9) i nie można skonwertować piast 100x15(100x5)/142x12(135x9) do obecnego standardu.

Nie mówcie mu o konwersjach 15x100 na 15x110 oraz 142x12 na 148x12.

4 godziny temu, Kamil297 napisał:

Witam, przymierzam się do wymiany kół w swoim rowerze, ale razem z wymianą nasuwa się kilka pytań. 

Chcę dokonać zakupu na stronie "https://www.bikestacja.pl/kola-mtb-c-1046_97.html/c1=45" więc również jeśli możecie to wyraźcie swoje opinie co do samego sklepu, ale do rzeczy. 

Po pierwsze - Bajkstacja ma raczej ponurą reputację. Po druge - co chcesz uzyskać taką zmianą? Po trzecie - jeżeli chodzi o poziom hałasu to nie da się przebić chińskich piast na 120+ zazębień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chce uzyskać? Oglądając filmiki na yt lub czytając niektóre posty, po prostu są opinie ze lepsza piasta przeradza się na większą przyjemność z jazdy oraz na jakiś zjazdach/podjazdach, a że od zakupu rower praktycznie na osprzęcie w który był wyposażony przy zakupie stąd taki pomysł.

Nie znam się na piastach, ale po pierwsze nie chciałbym jakiś chińskich ( Bo masz chyba na myśli jakieś noname piasty) mówiąc o chińskich ;D

Co do hałasu to chciałbym zeby była dosyć słyszalna ( tak wiem, dosyć słyszalna może być, tak i tak ... ) dla porównania moja którą posiadam to :

FH-TX505 CHINA VIA. która jest od nowości roweru i jest ciuchutka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...