Skocz do zawartości

[okulary] Korekcyjne z pryzmatem


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

czy ktoś z Was zamawiał okulary "sportowe" korekcyjne z pryzmatami? Mam to nieszczęście że muszę takich używać i zastanawiam się czy jest to wogóle wykonalne i jaki byłby koszt wykonania takich. To co bym od nich wymagał to duża krzywizna, tak aby zakryły jak najwięcej oka. Czyli model typowo sportowy. Przyciemniane, idealnie myślę że fotochromy, ale to już może totalnie podbić cenę. na razie pytałem jednego optyka, to miał jeden taki temat na tapecie, ale bez pryzmatów. Koszt samych szkieł 1600zł i nie było łatwo znaleźć szlifiernię która to zrobi. Ma dopytać, ale bez wybranych oprawek ciężko będzie ocenić koszt. Tak więc pytanko czy ktoś z Was takie robił i może podać koszt oraz jakie ma oprawki? Może być to kluczowe w tego typie szkieł, a prawdę mówiąc nie mam nawet koncepcji gdzie takich szukać...

Nakładki mam do jazdy samochodem, próbowałem ich na rowerze, ale trochę słabo się sprawdzały... Już nie mówiąc o braku ochrony przed owadami itp. 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pryzmatów, nie wiem, ale jak zrobiłem sobie fotochromy z cylindrem w oprawkach sportowych Rudy Project to wyszło ponad 1700. Są jednak sportowe okulary z wkładkami na soczewki. Wówczas soczewki optyczne są dość nieduże i bez krzywizny, więc tanie, a ty masz wybór soczewek ochronnych - różne przyciemnienia, fotochromy, polaryzację itd.  Ja sobie zrobiłem wkładki do gogli. Popatrz na Rudy Project. Są optycy, co to mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportowe okulary a szczególnie rowerowe mają wielkie i powyginane szkła, nie da się zrobić zwykłych szkieł korekcyjnych na nich (znaczy da się za 3k+).

Możesz spróbować z miarę sensownej wielkości okularami przeciwsłonecznymi, ja tak zrobiłem. Człowiek wstawił mi do nich szkła z cylindrem, fotochromowe. 

0Av8595.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki wielkie! Wypadło mi totalnie z głowy że są okulary sportowe z wkładką korekcyjną. To jest dobry trop i myślę że to będzie najsensowniejsza opcja. A z pewnością łatwiejsza do wykonania. Będę musiał pochodzić po optykach i popytać, ale pewnie skończy się na zakupie w necie + osadzeniu szkieł u optyka. Oczywiście po wcześniejszym ustaleniu czy wybrane będą ok.

 

Większe przeciwsłoneczne też są jakąś opcją, ale jednak wolałbym typowo sportowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są moje. Rudy Project to nie najtańsza opcja, ale zrobiło na mnie wrażenie, że do starszych, nieoptycznych okularów sprzed 20 lat mogłem nadal dokupić gumki na nos i szybki. Wkładki mogą być tańsze (małe szkła) ale kosztem są dwie warstwy co (tak jest w przypadku gogli) trochę ogranicza. Ja na razie na szczęście potrzebuję okularów tylko jak jest słabe światło.

 

Zrzut ekranu 2024-04-12 o 10.23.39 Duży.jpeg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...