Skocz do zawartości

[Rower] Giant Trance x 29


Tomas300

Rekomendowane odpowiedzi

Część. Zakupiłem rower jak w temacie w wersji 2 (pomarańcz) rocznik chyba obowiązujący. Ale od 2021 chyba nic się nie zmieniło. Chciałbym wymienić dwie rzeczy:

1. Darmper z powietrznego na sprężynowy. Zakupiłem damper Fox DHX2. Nie mam pojęcia w jaki zakres LBS sprężyny celować 200, 400, 600 ?. Moja waga to 92kg. 

2. Tarcze korby z 30T na 36T. Producent zaleca 34T. Ktoś ma doświadczenie jak to wygląda w tym modelu ?

Edytowane przez Tomas300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fox ma kalkulator. https://www.ridefox.com/fox_tech_center/owners_manuals/08/WCeng/Content/mtbspringratecalculator.html
Jak masz rower to widzisz - za duża tarcza wejdzie w konflikt z wahaczem, nie wiem jak u Ciebie, mamy trance bez X. W górach tarcza 30 jest bardzo przydatna. Rozumem, że damper i zębatka są pod zjazdy. Oj, to nie jest rower enduro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki. Nie bardzo wiem jakie dane wprowadzić do tego kalkulatora.

Rower nie do zjazdów. Duża tarcza żeby mieć większą prędkość na prostej, a darmper sprężynowy bo lubię działanie sprężyny poprostu.

Edytowane przez Tomas300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa półogniwa - jedna parka. 
Specjalnie przeczytałem opis do kalkulatora. No już trudno to jaśniej opisać. Twoją wagę w funtach, skok zawieszenia, skok dampera. Pozostałe możesz zostawić domyślne, albo zmienić po przeczytaniu opisu ze zrozumieniem. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500-550lb

https://www.tftuned.com/spring-calculator 

Poniżej masz wyniki z kalkulatora z którego ja czasami korzystam. Maestro można niejako podciągnąć pod DW-link więc rezultat to niby 500lb, natomiast doświadczalnie mogę ci zasugoreować, że 550lb może być bardziej odpowiednia ze wględu na to, że maestro nie ma super progresywnego leverage ratio. 

Ah, no i wpisałem twoją wagę 92 taką jak podałeś, trzeba brać pod uwagę wagę w ubraniu, kasku i całym osprzęcie który masz na sobie podczas jazdy. 

image.thumb.png.cbb63816bca82608207822e7ee65dae3.png

Edytowane przez Rumcajs.
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz kwestia rodzaju sprężyny. Widzę że na rynku są dwa typy sprężyn Foxa. Jedne to czarne za około 200zl a drugie to pomarańczowe za okolo 800zl 😱  Pomarańczowa to wiem że bedzie pasować bo DHX2 występuje z nią w folderach sklepowych, natomiast pytanie: 

1. Czy te czarne będą również pasować do DHX2 ?

2. Szokująca cena tej pomarańczowej winka że jest ze złota, czy innego tytanu czy z jej koloru i ceny pomarańczowej farby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ale rozumiem że średnicą wewnętrzną i długością to są te same sprężyny. Czarna ma poprostu większą ilość zwojów stąd pewnie różnica w wadze i cenie -x4

Edytowane przez Tomas300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...