Skocz do zawartości

[wybor roweru] Rondo Ruut AL1 G3 czy Rondo Ruut CF x - geometria


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, stoje przed dylematem kupna Gravela - jak powyzej, nie moge sie zdecydowac miedzy 3cia generacja RUUT AL1 lub Carbonowy RUUT X, tak wiem roznica w cenie jest znaczaca ale tego nie bierzemy pod uwage :)

Oba maja swoje plusy i minusy, Ruut X zdaje sie byc bardziej agresywny, zas fajnie ze carbon i leciutki w porownaniu do AL1 G3.

Co byscie doradzili jako taki all around gravel, czasem lekki bikepacking, dojazdy do pracy, lub po prostu codzienna jazda rekreacyjna. Jezeli chodzi o mnie to 173cm wzrost, 80cm przekrok, 56.5cm ramie - w obu jestem na granicy S/M - skladaniac sie bardziej ku M zeby bylo wygodniej? Z gory dzieki za porady

RUUT Al1G3.png

RUUT CF0_CF1.png

Edytowane przez macikowy
dodanie geometrii obu rowerow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cf pewnie celowałbym w M a w al S z uwagi na reach 

Cytat

Oba maja swoje plusy i minusy, Ruut X zdaje sie byc bardziej agresywny, zas fajnie ze carbon i leciutki w porownaniu do AL1 G3

Już bez przesady z tą lekkością, przecież tam będzie jakieś 0,5kg rożnicy na wadze. Ruut x będzie za to o wiele bardziej dynamiczny i responsywny ale to w związku z geometrią a nie materiałem ramy 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Czyli jakbym chcial taki bardziej wycieczkowy/wyjazdowy to rozumiem, ze sklanialbys sie ku AL1? A zeby sie pobawic i jezdzic krotko ale szyblo do Cf X

Jeszcze jakbys mogl doprecyzowac odnosnie ponizszego to bylbym wdzieczny:

Cytat

W cf pewnie celowałbym w M a w al S z uwagi na reach 

Cf - M w pozycji Lo ma reach 388

Al - S w pozycji Lo 380 a w M 395

Nie ukrywam, ze jestem amatorem i myslalem, ze im mniejszt reach tym bardziej wyprostowana sylwetka. Widze, ze w obu 7-8mm roznicy, tylko w jednym do gory a w drugim w dol.  Myslisz ze te 395 to bedzie za duzo na moje wymiary?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większy reach tym bardziej jesteś "wypchnięty" do przodu. Pochylenie sylwetki to przede wszystkim stack 

Cytat

Czyli jakbym chcial taki bardziej wycieczkowy/wyjazdowy to rozumiem, ze sklanialbys sie ku AL1? A zeby sie pobawic i jezdzic krotko ale szyblo do Cf X

Obawiam się, że to nie jest taki poziom sportowy żeby aż tak generalizować 🙃

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...