Skocz do zawartości

[Blokada amortyzacji] Fox 34 i RS Sidluxe - blokada z jednej manetki


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Long story short, czy dam rade wymienic w swoim fullu zawieche na taki zestaw:

1. Przod - Fox 34 Float Performance SC Grip (o taki https://www.olx.pl/d/oferta/amortyzator-fox-34-float-performance-sc-29er-120mm-boost-15x110-nowy-CID767-IDYcUWC.html)

2. Tyl - SidLuxe Ultimate (taki https://www.olx.pl/d/oferta/rock-shox-sid-ultimate-tyl-CID767-IDWbgYf.html)

I podpiac je do jednej manetki blokady skoku? Czy tez cos z czyms bedzie niekompatybilne?

 

A problem mam taki, ze kupilem Scalpela SE 2 no i nie dosc, ze nie ma w nim blokady (a planuje starty w maratonach), to jeszcze ten SID, ktory jest na pokladzie, wydaje sie byc awaryjny... WIec pomyslalem, ze wymienie na (chyba?) solidniejszego foxa. A do tego damper tez chyba trzeba by wymienic na taki blokowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe RSy mają ciąg linki od blokady 10mm. W FOXach różnie bywa (3-position wymaga ciągu 15-17mm a 2-pos. 10mm). Współczesnego FOXa z tłumikiem 2-pos i współczesny damper RS z blokadą zdalną ogarnąłbyś manetką np. oneloc

BTW: ten wskazany SIDLuxe nie jest blokowany zdalnie a ten FOX to jakiś frędzel dedykowany pod 27,5+ (trzeba sprawdzić wymiary czy czasami nie jest znacząco niższy niż dedykowany pod 29" - np. RSy są).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA tak przy okazji, skoro mam tutaj fachowca w temacie, to może mi doradzisz, czy wideł, którego kupiłem z rowerem - FS-SID-BSE-C1 z tłumikiem Rush - jest coś wart, jakbym olal remote lockout na razie? Czy to właśnie jeden z tych SIDow, w których padają tłumiki i które łapią luzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne konstrukcyjnie tlumiki Charger RC padały (w sensie się rozkręcały elementy wewnątez i trzeba były to rozkręcić i złozyć na czerwony klej do gwintów). Jest szansa że Rush są już poprawione. Poza tym luzy miewają nowe amortyzatory (FOXt też) i luz się już nie powiększa (z wyjątkiem serii Rhythm FOXa gdzie jdnak ślizgi są wąskie i delikatne). Jeśli masz widelec z wajchą na goleni to przerobienie tego na blokadę zdalną będzie kosztowało najbidniej z tysiaka.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...