Skocz do zawartości

[Wkładki antydobiciowe] co kupić pod dętkę?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Rozglądam się za wkładkami antydobiciowymi.

Jednak z tego co widzę ta technologia jest przede wszystkim nastawiona na bezdętki.

Otóż potrzebuję czegoś co będzie osłaniać dętkę przed przebiciem w gravelu, opona 42c, na szerokiej obręczy, 32mm szerokości wewnętrznej.

Najlepiej gdyby było to coś z funkcją osłaniania rantu, dlatego piszę o wkładce antydobiciowej. Chociaż odnoszę wrażenie po kilku miesiącach jazdy bez awarii, że szeroko osadzony drut, na granicy ze ścianką opony, zmniejsza ryzyko dobicia dętki do rantu i "snake'a, ale wolałbym dmuchać na zimne. To tylko taka moja spekulacja.

Chodzi o to, że rower waży bardzo dużo i w trasie nie chciałbym zmieniać za bardzo dętek, bo jest to problematyczne. Na wadze mi nie zależy, wkurzę się to wkleję wierzch opon szosowych i po sprawie ;).

 

Co jest ciekawego na rynku? Raczej nie chciałbym przekroczyć 100-200zł za sztukę.

Edytowane przez CyclicBike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zastanawiałeś się nad zakupem porządnych opon, tzn. z wkładką, grubą gumą oraz dobrymi opiniami w testach_

CX/Gravel Bike Tires Test Results | Bicycle Rolling Resistance

https://www.bicyclerollingresistance.com/cx-gravel-reviews?maxweight=664&max=32&min=12&minpr=56&mingripmin=52&mingrip=52&minknobc=-0.1&minknobe=-0.1

 

Potem ewentualnie wstawić coś pomiędzy oponą i dętką tak jak napisałeś.  

 

Edytowane przez Kaloryfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli już wkładka, to po co dętki ?  Przecież można kupić coś pokroju Trezado Insert, Tubolight Evo, czy Vittoria Air Liner...

Widzę, że w ciągu kilku lat wybór zrobił się całkiem spory - tu prośba o opinie do kogoś, kto używał tego typu wkładek (sam chętnie bym się zaopatrzył).

Właściwie mleko jest już raczej zbędne, bo w razie uszkodzenia można się tę godzinę jakoś przeturlać, co zakładając, że nie jesteśmy na pustyni, powinno wystarczyć na dotarcie w pobliże cywilizacji (mnie interesowałoby coś w stylu Cush Core Trail). 

PS  jeżeli masz obręcz 23 mm (te 32 wydaje mi się podejrzane w gravelu), to coś takiego powinno podejść (link i cena przypadkowe) klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Jeśli już wkładka, to po co dętki ?  Przecież można kupić coś pokroju Trezado Insert, Tubolight Evo, czy Vittoria Air Liner...

Widzę, że w ciągu kilku lat wybór zrobił się całkiem spory - tu prośba o opinie do kogoś, kto używał tego typu wkładek (sam chętnie bym się zaopatrzył).

Właściwie mleko jest już raczej zbędne, bo w razie uszkodzenia można się tę godzinę jakoś przeturlać, co zakładając, że nie jesteśmy na pustyni, powinno wystarczyć na dotarcie w pobliże cywilizacji (mnie interesowałoby coś w stylu Cush Core Trail). 

PS  jeżeli masz obręcz 23 mm (te 32 wydaje mi się podejrzane w gravelu), to coś takiego powinno podejść (link i cena przypadkowe) klik

 

 

Nie. 32mm. Patrole mam.

Mam takie dlatego, że tak jak mówiłem jeżdżę na dużych obciążeniach. Takich na oko 30-40kg bagażu, chociaż sam jestem dość lekki, to raczej nie oszczędzam sprzętu.

 

Co za tym idzie turlanie ze sobą tego wszystkiego nie wchodzi w grę. Szczególnie jeśli jednak wyląduję na tej pustyni...

 

Dętki dlatego, bo zawsze złatasz. Oponę na szczelno, już ciężej, nie chcę też uzależniać się od kompresora czy dla mnie zbędnego sprzętu typu co2.

Najprostsze rozwiązania najlepsze. I te właśnie najmniej uzależnione od ów "cywilizacji" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...