Skocz do zawartości

[5000] MTB, gravel, cross?


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem co jakiś czas rzucali nowe rozmiary. Pytanie tylko czy jeszcze coś im zalega na magazynach. Swoją drogą jesteś pewny, że potrzebujesz xl? Nie spotkałem się jeszcze żeby ktokolwiek polecał brać silexa w swoim rozmiarze tylko zawsze rozmiar mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu "wygodnie" na czym innym, wyprostowana pozycja wcale nie oznacza komfortu. Poza tym, jeżeli weźmiesz silexa XL to będziesz na tym rowerze siedział jak na kiblu, nic nie zyskasz na prędkości względem flasha, ot zmiana kształtu kierownicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary silex w xl tobna chlopa co stojac na palcach pilke do kosza pakuje wsadem :)

ten rower mógłby robić za wsparcie dla lokalnego osp. Wiadro pod kierownicę podczepić i jazda.

Przy 190 spokojnie ma L będzie ok. Ale tak jak @Mihau_zauważył lepiej na tym usiąść i sie przejechać. No kontrowersyjny jest to projekt.

 

Edytowane przez przemeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę pepper jeden pisze że mu się dobrze na xl jeździ przy 190/90 także różnie, inny ze przy 194cm na L jest bardzo dobrze . Ogólnie L jest tylko kremowy? 400. 600ka jest 1300 drożej L czarna i XL „zielony”. 

Edytowane przez martingg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości sobie popatrzyłem stacks:reachs jak to wypada ... wszystko bardzo podobnie

 

L size Merida 600 - 644mm : 415 = 1,55
58 size Spec Diverge Comp E5 - 634:401 = 1,58
L size Cannondale Topstone 2 GRX 400 - 610:394 = 1,55
L Size Bianchi Arcadex GRX - 609:384 = 1,58
57,5 Size Pinarello Granger X3 Disc 607:394,5 = 1,54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No policzyłeś tylko co z tego? Nie możesz w ten sposób porównywać rowerów o zupełnie różnych podejściach do geometrii. Wartość reach wynika z fizycznych gabarytów ramy a te się znacznie różnią mimo, że są przeznaczone na podobny wzrost 

Tobie wyszło "wszystko bardzo podobnie" tymczasem kierownicę w pinarello masz 37mm niżej niż w silex. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo w sumie nie ma co się zastanawiać ... jak nie podejdzie to do żyda ;) akurat wleciała czarna Lka

Pozostaje kupić napis Bianchi na ali i będą odmachiwać :D

 

obraz.png.d84e61001b6c7c8797d864dd0ec5ca51.png

Edytowane przez martingg
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno, rozmawiałem z 1 typem co troche ogarnia rowery ma 189cm i 89cm nogę to praktycznie moje wymiary i L jest dla niego bardzo dobra.

Także do speca chisel comp dołączy merida silex i tyle ;) zobaczę czy w ogóle mi się będzie dobrze jeździło gravelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wcześniej myślałm o gravelu ale gdy poczytałem i dokładnie zgłębiłem temat odpuściłem. Brak amortyzatora i baranek to nie do jazdy po bułki 😀  wcale nie jest dużo szybszy od mtb, wole uniwersalne mtb "ucywilnić" niż pchać sie w gravela.

Edytowane przez mareckiabc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę ;) nie stracę na nim raczej :) mam w okolicy duży park krajobrazowy 230km2 z dużą ilością scieżek pożarowych powinno być git. Sam potestuje i ocenie najwyzej sprzedam ;) a jak będę chciał wjechać gdzieś głębiej to wezmę mtb i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skusi, napisałem czy za to dostane discount na 600ke w związku z pomyłką to odmówili. Poprosiłem o anulowanie. Ten szampański mi się w ogóle nie podoba, a dopłacać 1300 do 600ki bo jest na grx 600 i 1x11 to taki średni deal raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...