Skocz do zawartości

[Rozmiar] Kross Esker 5.0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Widziałem, że są fajne promocje, więc chciałem sobie zakupić Eskera 5.0 na Apexie (ten morski 2023), jednak nie do końca wiem jaki rozmiar byłby dla mnie odpowiedni, może coś podpowiecie?

Mam 176 cm i około 80 cm przekrok, waga 83, wcześniej jeździłem na Trek Domane Al2 w rozmiarze L, jeździło się w porządku ale byłem dość mocno wyciągnięty (musiałem przesunąć siodełko do przodu). W przypadku Eskera zastanawiam się nad rozmiarem M, taki też dolecił mi pracownik sklepu, jednak jak na niego wsiadłem wydawał się jakiś taki krótki i mały, aczkolwiek pozycja była wygodna. 

Czy ktoś z podobnym wzrostem miał taki problem? Podzielcie się swoimi opiniami, z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś na granicy rozmiarów, dokładnie tak jak ja. 

Zasada jest dość prosta - bierzesz mniejszy rozmiar jeśli chcesz mieć pozycję bardziej sportową/pochyloną, rower jest żywszy, bardziej zwrotny, czujesz się jakbyś siedział "na rowerze" - w kontrze do większego rozmiaru - tam pozycja jest bardziej komfortowa, zwykle bardziej wyprostowana, rower jest bardziej stabilny i mniej zwrotny, czujesz się jakbyś siedział "w rowerze".

To oczywiście zasada dość ogólna, ale w większości przypadków się sprawdza. 

Nic nie zastąpi jednak przymiarki i doświadczenia. Jeden lubi ramy krótsze a drugi przeciwnie. Sam musisz wiedzieć czego oczekujesz.

 

Edit - te stare Krossy są robione jeszcze na "starą" szkołę geometrii gravelowej - są dość krótkie i wysokie. Nowe wersje na 2024 są już inne, może te lepiej ci spasują bo są dłuższe.

Edytowane przez artie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te nowe Krossy, wyglądają fajnie ale są też zdecydowanie dużo droższe.

A to nie jest tak, że pozycja bardziej pochylona będzie w większej ramie? Jest ona jednocześnie dłuższa i musimy dalej sięgnąć rękami na klamkomanetki, właśnie na tym Treku (L), o którym wspominałem czułem się jakbym trochę leżał na tym rowerze, natomiast na Krossie (M) mam wrażenie jakby ta pozycja była trochę bardziej siedząca bardziej zbliżona do rekreacyjnej jazdy na fitnessówce albo rowerze crossowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten rower w rozmiarze M i podobne wymiary jak Ty tylko ważę dużo mniej i jestem dosyć szczupły. Kupiłem Mkę, mierzyłem też Lkę i moim zdaniem powinieneś znaleźć sklep z Lką i przymierzyć oba rozmiary bo jesteśmy na granicy. Przed zakupem przymierzałem się do obu rozmiarów. Dla mnie Lka wydawała się trochę za długa (byłem za bardzo wyciągnięty) dlatego nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tą rekreacyjną pozycją. Ale prawda jest taka, że jak człowiek nie ma doświadczenia z barankiem (ja nie miałem) to trudno ocenić po 2 minutach jazdy co jest lepsze, tym bardziej, że na pozycję wpływa bardzo ustawienie siodełka a sprzedawca nie miał pojęcia o fittingu i w ogóle o rowerach z barankiem. W Lce podobała mi się ciut szersza kierownica, mi to bardzo spasowało.

 

 

Edytowane przez girek
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fotjus Masz za mały przekrok, żeby w L-ce komfortowo stanąć nad górną rurą. Tam też jest kierownica 440mm, która dodatkowo Ci ten rower wydłuży i może spowodować konieczność jej wymiany.

Według mnie nie masz się nawet co zastanawiać, tylko bierz M-kę. Najwyżej włożysz mostek 100mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...