Skocz do zawartości

[do 10 000zł] elektryczny gravel lub zestaw do konwersji + gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Proszę o radę odnośnie zakupu elektryka lub  zestawu i roweru do budowy elektryka w przedziale cenowym 5 000 - 10 000 zł.

Jestem posiadaczem szosy, złożyłem w życiu dwa rowery, więc poradzę sobie ze skompletowaniem elektryka. Nie mam jednak orientacji w osprzęcie do rowerów turystycznych, a o sterownikach do silników elektrycznych nic nie wiem. Proszę zatem o pomoc w znalezieniu czegoś odpowiedniego.

Preferowałbym gotowca, ale z konwersją sobie poradzę. W tym drugim przypadku może to być Chińczyk, ale lepszej jakości, np. Bafang 750W do montażu w korbie lub lepszy. Oczywiście rower i taki zestaw powinny do siebie pasować bez kombinowania. Poproszę o rady z linkami do konkretnych stron/aukcji/firm.

Cel: turystyczny rower elektryczny z tańszym, ale solidnym osprzętem do szybkiej jazdy na dłuższych trasach po asfalcie, szutrze i leśnych ścieżkach (100+ kilometrów dziennie)

Wymagania:

  • mocny silnik w zakresie 700-2000 W, żeby rowerem łatwo jeździło się na dłuższych trasach ze wspomaganiem z prędkościami 40-50 km/h; silnik zabudowany lub dołożony obok korby
  • przyzwoita bateria zewnętrzna (niewbudowana w ramę) o pojemności 15Ah lub większej i z popularnymi zamiennikami na rynku, żeby móc dokupić drugą
  • sterownik z trybami regulującymi moc silnika, a nie ograniczającymi prędkość roweru
  • duże koła w rozmiarze 27''-29''
  • przyzwoity osprzęt podstawowy spośród tańszych opcji (kaseta, amortyzator przedni, przerzutki, hamulce hydrauliczne, koła)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...