Skocz do zawartości

[Komplet na teraz] Kurtka, spodnie, rękawiczki, termo


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chce zacząć śmigać na gravelu już teraz i muszę się jakoś ubrać na te warunki czyli od 0 do 10 stopni ktoś doradzi czy taki zestaw będzie dobry? 

Termoaktywna

https://www.alpinus.eu/bielizna-termoaktywna-meska-alpinus-idre-set,3,2968,131149

Spodnie

https://www.decathlon.pl/p/spodnie-rowerowe-btwin-rc100-zimowe-na-szelkach/_/R-p-332589

Rękawiczki 

https://www.decathlon.pl/p/spodnie-rowerowe-btwin-rc100-zimowe-na-szelkach/_/R-p-332589

Kurtka 

https://www.mikesport.pl/rogelli-pesaro-2-0-zimowa-kurtka-rowerowa-czarny?from=wishlist-box

Zestaw będzie dobry ? Szukam czegoś w miarę przystępnej cenie chyba że macie jakiś zamiennik lepszy może być trochę droższy 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że ten zakres temperatury nie ogarniesz jednym kompletem. Ja na temp poniżej ok 3stopni to już ubieram kurtkę zimową z membranami przeciwwietrznymi, to samo spodnie. Ale przy temp bliżej 10 to już w tym bym miał saunę. Na 10stopni to już wiatrówka robi dobrą robotę, spodnie już bez membran ewentualnie z taką na kolanach. Ale też każdy ma inną termikę, inaczej odczuwa zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie seria 100 w Decathlonie to taki "bejzik" i lepiej dołożyć do serii 500 bo jest znacznie lepsza. Ja 2 lata temu kupiłem na przecenie (powinny się jakoś teraz pojawiać) spodnie rc500 z szelkami, z których jestem zadowolony (teraz już nie ma ich w ofercie, została tylko wersja bez szelek) - są "wiatroszczelne", w miarę ciepłe, jeździłem w nich nawet w temperaturach rzędu 0 czy -2 st. C i przy silnym wietrze i było ciepło. Te rc100 nie maja nawet suwaków na dole nogawek. Zamiast rękawiczek podlinkowałeś jeszcze raz spodnie więc nie wiem jakie chcesz ale w jednych też nie ogarniesz temperatur od 0 do 10 st. C bo w takich cieplejszych będzie ok przy 0 czy 2 st. C ale za ciepło powyżej 7 st. C. Te z Deca mają dość kiepskie komentarzeż że przewiweają. Ja mam 2 pary, jedne ciepłe na temperatury od 0 do ok. 5 st. C i jedne cienkie softshelowe, nieprzewiewne na ok. 10-12 st. C. Poniżej 0 st. C używam narciarskich lub do tych zimowych wkładam jako pierwszą warstwę takie cienkie do biegania z 4F (kiedyć były w Biedrze za grosze). Nie mam obecnie rękawiczek na przeważające zimą temperatury czyli między 5 a 10 st. C bo mi sie palec przetarł w jednej więc używam tych cienkich softshelowych z tymi cienkimi do biegania jako pierwsza warstwa bo w zimowych jest za ciepło i się ręka poci. Tak samo z kurtkami rowerowymi - ta co podlinkowałeś jest dość popularną i niedrogą kurtką (dlatego popularną) ale ma braki w oddychalności. Mam Rogelli ale inny model, trochę cieplejszą i nie oddycha. W kurtce tej jak będzie zimniej to możesz dodać jakąś warstwę pod spód oprócz koszulki termicznej ale jak będzie cieplej to lepiej mieć wiatrówkę i do temperatury dobierać warstwy. Ja tak generalnie robię: jak jest powiedzmy ok. 10 st. C to mam koszulkę termiczną jako base layer, koszulka rowerowa na krótki rękaw i wiatrówka, jak jest poniżej 10 st. C to zamiast koszulki rowej na krótki rękaw na koszulkę termiczną zakładam jakąś bluzę techniczną na długi rękaw (np. do biedania z Deca czy coś w tym stylu) lub cieniutki polarek 100-120 mg/m2 jak jest jeszcze chłodniej i na wierzch wiatrówkę. Generalnie nie używam "kalesonów" pod spodnie rowerowe bo są wystarczająco ciepłe. Kalesony używam tylko pod spodnie mtb.

Myślę, że nie potrzebujesz całego kompletu termicznego, koszulki na długi rękaw i spodni, wystarczy Ci tylko koszulka na długi rękaw ale poszedłbym w dwie - jedną cieńszą, coś jak Brubeck dry a drugą cieplejszą, z welną z merynosów. W Decu też jest taka dość fajna koszulka termoaktywna Van Rysel, dość ciepła, mam i jest o.k. Do tego zamiast kurtki zimowej (choć tą też z czasem sobie możesz kupić) lepiej jest mieć wiatrówkę, jakiś ciniutki polarek (np. w Martes Sport jest taki cinki Martes Essential czy jakoś tak) i bluzę techniczną, np. z Deca albo też z Martes Sport (już chyba nie ma tej co ja mam ale coś w tym stylu: Bluza IQ Immo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...