Skocz do zawartości

[Fox Factory] Fox Factory 38 a może 36 - skok 150 mm


siemalysy

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Będę wymieniał wideł w Fuelu EX. Nastawiłem się na zakup Foxa Factory i tematu pewnie by nie było gdyby dało się dostać Foxa 36 o skoku 150 mm w pomarańczu. Nie sądziłem, że kiedykolwiek będzie mi na kolorze zależało, a jednak. 

Wracając do tematu. Na stronie Foxa znalazłem info, że Fox 36 w pomarańczu występuje tylko w wersji 160 mm. Czarny natomiast z kilkoma opcjami skoku, w tym z interesującym mnie 150 mm. Trochę dziwna polityka, ale ja się nie znam i być może tak ma być ;) Czy jest możliwość zmiany skoku ze 160 na 150 mm w tym widelcu? 

W grę wchodzi jeszcze druga opcja, taka na jaką w sumie byłem zdecydowany. Zacząłem jednak przeglądać specyfikacje i zasiałem w sobie trochę niepewności. Dostępny jest model Factory 38 ze skokiem 150 mm. Wymaga to dopłaty w stosunku do wersji z większym skokiem, jednak cena nadal jest akceptowalna. Tylko czy golenie 38 mm, to nie za grubo? Wagowo będzie trochę więcej niż przy opcji pierwszej i sporo więcej niż przy opcji trzeciej, o której napiszę niżej. 

Fabrycznie w Treku zamontowany jest wideł o skoku 140 mm. Zamontować można natomiast wideł ze skokiem 150 mm. Dlatego powyższe dotyczy właśnie tego skoku. Dziś zacząłem rozważać pozostanie przy fabrycznym skoku. Tu zysk wagowo w stosunku do powyższych opcji będzie zauważalny. Czy te 10 mm skoku coś zmieni w mojej jeździe... Czy potrzebuje na tą chwilę więcej niż te 140 mm... Jeżdżę po różnych trasach, częściej po naturalnej nawierzchni w postaci beskidzkiej rąbanki, korzeni, itp. Zdarzają się też odcinki po przygotowanych trasach. Przewaga nad pierwszymi dwiema opcjami, to większa sztywność. Ja nie należę do "zawodników" wagi piórkowej. W górach często jeżdżę typowe tripy z plecakiem, więc dochodzą dodatkowe kilogramy. 

Wielu z Was ogarnia sporo w rowerach, dlatego liczę na Wasze odpowiedzi :) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Fuela dałbym max 150 . Przy czym na stronie foxa nie widzę 38 o skoku 150 , nie wiem gdzie go widziałeś ( przynajmniej jeśli chodz o roczniki 23-24 ) . 36 chyba byłby optymalnym wyborem. Zmiana skoku raczej bezproblemowa https://www.bike24.com/p2464257.html albo https://www.olx.pl/d/oferta/fox-36-sprezyna-powietrzna-shaft-150mm-2021-CID767-IDXlF5H.html

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wincyj skoku w górach jeszcze nikomu nie zaszkodziło ;) 

Tak naprawdę to kwestia tego czy zamierzasz położyć większy nacisk na kierunek czysto singlowej rąbanki enduro ze skakaniem po dropach, czy nadal głównie jazda turystyczna z dronem na plecach. Wg mnie do turystyki już teraz masz bardzo fajny sprzęt, który i tak ogarnia wszystko. Ale jak już zmieniać amor, to brałbym te 10mm więcej.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
13 minut temu, marcin_ostrów napisał:

Do Fuela dałbym max 150 . Przy czym na stronie foxa nie widzę 38 o skoku 150 , nie wiem gdzie go widziałeś ( przynajmniej jeśli chodz o roczniki 23-24 ) . 36 chyba byłby optymalnym wyborem. Zmiana skoku raczej bezproblemowa https://www.bike24.com/p2464257.html albo https://www.olx.pl/d/oferta/fox-36-sprezyna-powietrzna-shaft-150mm-2021-CID767-IDXlF5H.html

Nie planuję więcej jak 150. Też mi się wydaję, że 36 byłby skrojony optymalnie :) W Piwnicy Rowerowej aktualnie mają promocję na Foxy 38 i jest opcja wyboru 150 z dodatkową dopłatą. Pewnie wymieniają shaft, stąd ta dopłata. W poniedziałek oddaję rower na serwis, więc zapytam u siebie w rowerowym za ile ściągnęliby ten wideł. 

 

@kipcior nieustannie jazda turystyczna z dronem na plecach :) Myślę właśnie o 150 mm, bo lepiej mieć 10 mm więcej niż nie mieć ;) 

 

Dziękuję Panowie za odpowiedź. 

Edytowane przez siemalysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...