Skocz do zawartości

[Enduro 15000] 150/160mm skoku


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.02.2024 o 12:09, Endurfina napisał:

Sprzęt dotarł 😎😍

jeszcze oklejanie folią żeby nie było zaraz płaczu i w teren 🙈

IMG_5573.jpeg

Wygląda kozacko :D

Cieszę się że mogłem pomóc i mam nadzieję że będziesz zadowolony z jazdy :)

Do zobaczenia na trasach 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajkowy garaż niestety za daleko.. :( 

studio detailingowe będzie oklejało, całą ramę + widelec 

serwis 0 - foxa 38 będzie robiony, o dhx2 dostałem informację, że 0 się nie robi, tylko pełny odrazu, bo konstrukcja na to nie pozwala 

Najwcześniej wyruszę w trasę dopiero po 14 marca, więc dam znać jak pierwsze wrażenia.

Mam akurat czas, więc wrzucę wkładki i zamlecze koła. Oponki już zmienione na Continentale Kryptotale, wpadnie jeszcze dedykowany błotnik do 🦊 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.02.2024 o 14:29, NerfMe napisał:

Opisz różnicę względem Marina, bo geometrycznie wydają się całkiem podobne...

 

2 wyjazd i co do różnic względem Marina czy w ogóle jak się jeździ..

Względem Marina- to jest przepaść, ale bardziej pod kątem osprzętu. Myślałem, że moje mt201 w marinie są super 😂no jednak nie były. A i zawieszenie.. no też nie.

Jeżeli ktoś się przesiądzie z hardtaila na tanią trailówke to i tak jest mega różnica. Ale gdybym podczas 1 zakupu, miał obecną wiedzę, to bez dwóch zdań wolałbym poczekać i kupić lepszy sprzęt. 
Fox 38 factory i dhx2 wybierają wszystko bez pierdnięcia. Jest sztywno, i miękko.Zauważyłem, że im wolniej, to działa ospale. A im szybciej, to budzi się do życia. Ale piękne jest w nim to, że wybacza moje błędy. Gdy na rr reconie i rr deluxie źle wylądowałem to dostawałem po nadgarstkach, i miotało mną na prawo i lewo. W przypadku foxa, nie ma różnicy czy wyląduje prosto, krzywo, czy zapikuje przodem.. lądowanie  można porównać do lądowania w gąbkach w parku trampolin.

O ile w napędzie za dużych różnic nie widzę to hamulce to kolejna przepaść. Można zmieniać klamki w mt201 na 500.. klocki.. nie. To nie ma sensu, jak Ktoś chce porządne heble to prawdą jest, że nie ma pół środków. 
Opony wrzuciłem kryptotale, i robią robotę, po zakupie fabryczne powinny iść zaraz w kosz albo handel. 

A co do ramy, i jej kątów. Można by się wystraszyć, że po opiniach wyżej ten rower nie będzie jeździł. Stara geo, kąt podsiodłówki do dupy.. i trochę w tym racji ale nie do końca. 
Pod wzniesienia jedzie się normalnie, nic nie podrywa, natomiast przy stromych podjazdach trzeba się kłaść na kierownicę bo przód zaczyna tańczyć.

na pewno jest to bardziej zauważalne jak w Marinie. Ale na nim też musiałem mocno dociążyć przód żeby nie spaść.

Co ciekawe, nie żałuję skoku 170mm, którego się obawiałem. Ratuje tyłek i mega się przydaje. + karbonu, że mimo sprężyny i paru drobiazgów to waga jest mniejsza jak Marina. A mam rasową endurówke a nie trailówkę. 

na pewno wolałem krótsze ramiona korby, które były w Marinie względem tych xt. Dla mnie są za długie. Ale udało się ustawić pozycję , więc jest ok. 
Więcej zobaczę za miesiąc / dwa. Kondycji brak, więc podjazdy dają tak samo w dupe jak na Marinie rok temu.

 

 

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam z tymi Schwalbe było nie tak, że tak po nich jeździsz? Używałem choćby Magic Mary tylko w odpowiedniej mieszance i ta opona nadal jest u mnie w top 3 tego co chciał bym potencjalnie mieć. Co do reszty zawsze powtarzam jak ktoś na serio chce się bawić w enduro, że w górach osprzęt to podstawa w tym koła. Co ci po skoku w kosmos jak były by kiepskie koła z takimi samymi laczkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Schwalbe nie mogę powiedzieć złego słowa, nie jeździłem na nich. Są jako zapas. Chodziło mi o te w Marinie. A swoją drogą, nie jest prawdą że opona założona przez fabrykę ma totalnie inną mieszankę gumy niż te sprzedawane w sklepach i oprócz nazwy nie mają ze soba nic wspólnego? Ktoś mi kiedyś wspominał że taki maxxis z białym napisem to seryjna opona która nie ma nic wspólnego z tą samą ale żółtym opisem. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...