Skocz do zawartości

[Błotniki] Do Marina 4cFour Corners)


Rekomendowane odpowiedzi

Zima przyszła bez błotników nie da się jeździć, miałem założone jakieś maluszki na lato ale teraz przydałoby się cos dłuższego. Kto ma Marina 4C wie w czym problem, niezbyt wymiarowe rozmiary ramy miedzy widełkami a kole sprawiają że mało co wchodzi pomiędzy, jeżeli wsadzić mniejsze błotniki to zazwyczaj nie są wystarczająco szerokie i zahaczają o opnę jeżeli weźmiemy na wymiar 700c to błotniki są za wysoki przez co boki od środka zachodzą na koło. Jak sobie z tym poradzić? Sprzęt zazwyczaj kupuje na Allegro z racji szybkiej dostawy i możliwości zwrotów ale większość aukcji nie posiada szczegółowych pomiarów każdego błotnika. Ma ktoś może właśnie tego Marina na oponach 700c i poradził sobie z problemem błotników? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem ? Przecież mam dokładnie takie same w tym samym rowerze i pasują idealnie. Ja ich sam nie zakładałem więc nie wiem w czym problem. Pokombinuj trochę bo muszą pasować. A opony masz 40c jak pisałem ?

Edytowane przez chrismel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar M. U mnie wchodziła na styk opona Panaracer Gravelking SS 43C. Na moich obręczach opony mają dokładnie taką szerokość jaką deklaruje producent, czyli 43C miała 43 mm.

PS. Tak w ogóle to widzę że jesteś z Warszawy. Ja mieszkam na Saskiej Kępie. Jak masz ochotę to napisz na priv, podam Ci namiary i możesz podjechać zobaczyć jak to u mnie wygląda. Może Ci to w czymś pomoże.

Edytowane przez chrismel
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem błotniki jeszcze raz i je wyregulowałem, na razie nic nie obciera chociaż jedno lekko/średnie uderzenie w stalową rurkę i zaczyna obcierać no ale wiadomo jak jest. Pojeżdżę trochei ew napisz jak się sprawują. Dzięki za linka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przemyślałem sprawę na chłodno i wydaje mi się że połączenie bieżnika z kostką po bokach oraz większa niż deklarowana przez producenta max. szerokość (40 mm) przekracza możliwości tych błotników. U mnie wchodziło 43C ale był to semi slick o zaokrąglonym kształcie. Jednak opony WTB raczej nie są demonami prędkości więc sądzę że dobrą decyzją dla Ciebie byłoby pozostawienie tych błotników i wymiana opon na ciut węższe. Najlepiej wybierz coś z topki z tego zestawienia i zobaczysz jak rower przyspieszy:

https://www.bicyclerollingresistance.com/cx-gravel-reviews

Zwracam uwagę na dwa modele:

https://www.bicyclerollingresistance.com/cx-gravel-reviews/challenge-strada-bianca-pro-htlr-40

https://www.bicyclerollingresistance.com/cx-gravel-reviews/challenge-getaway-pro-htlr

Są bardzo szybkie jednak jak to ładnie ktoś określił na forum - kontrowersyjne. Ale można wszystko o nich znaleźć w necie a najlepiej obejrzeć na kanale bikeshow na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, revolta napisał:

Tak jak mówisz zwiększ  rozwartość pręta  przy błotniku  wtedy nie będzie haczyc o oponę i błotnik bardziej  się do niej zbliży będzie lepiej to wyglądać 

Co masz za bagażnik z przodu ? 

Jakiś noname kiedyś kupiłem 50zł, pod sakwy na przód prawie idealny, mógłby być trochę dłuższy. 

Myślałem chwilę o węższych oponach i na pewno w przyszłości je wymienię, na razie moja waga i teren jazdy nie pozwala na przekraczanie 30km/h, (centrum miasta +150kg)

Dzięki za linki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...