Skocz do zawartości

[2500-3300] Damski rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Poszukuję roweru dla dziewczyny. Jazda głównie po utwardzonym terenie i drogach szutrowych (okazjonalnie po łatwych leśnych trasach). Docelowo - założenie sakiew. 

Wzrost - 173cm

Waga - 65kg

Interesował mnie Unibike Crossfire Lady, ale niestety taki kształt ramy odpada ze względów wizualnych. 

Znalazłem 2 takie opcje:

 

Romet Orkan 6 D 2023

https://romet.pl/rower-crossowy-romet-orkan-6-d-2023-6

Liv Rove 3 2023

https://www.liv-cycling.com/pl/rove-3-2022

 

Oczywiście wybierzemy się na stacjonarne przymierzanie, bo powyższe modele znalazłem w pobliskich sklepach (Białystok).

Czy w tej cenie są to dobre wybory i czy są jeszcze jakieś ciekawe alternatywy w tym budżecie?

Dziękuję za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może MTB i wrzucić crossowy kapeć w razie czego? np. Explore 540 jest obecnie na promocji, minimalnie ponad budżet. https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-explore-540-29/_/R-p-329414

Lub budżetowo mieszcząc się w założonym budżecie ze sporym zapasem https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-damski-rock-machine-catherine-40-29-pd23103/?v_Id=176280 - ze znacznie uniwersalniejszym napędem 2x10.

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może najpierw jedź do sklepu i niech się przymierzy?

W przeciwnym razie dostaniesz milion odpowiedzi w stylu: "a może", które tylko pogłębią wątpliwości.

Od siebie dodam, że Crossfire to bardzo dobry rower, więc niech go nie skreśla bez przymiarki.

Bawi mnie jeszcze fakt, że wiele, o ile nie większość klientek, po zadaniu pytania: "jakiego roweru szukamy?"

Odpowiada: "Męskiego" 

Ależ mnie korci żeby zapytać czy jest przed, czy już po operacji zmiany płci ;)

Ja nie wiem o co chodzi, ale niektórzy producenci stają na uszach, aby uczynić rower damski idealnym dla kobiety, a mimo wszystko kobiety wolą męskie rowery i najlepiej jakby były czarne.

No może Unibike nie jest najlepszym przykładem, bo męski Crossfire od damskiego, poza miejscem przyspawania rury górnej do podsiodłówki, nie różni się jakoś drastycznie, to mimo wszystko trochę różnic między nimi jest.

Tak czy inaczej mówimy o sporym wzroście jak na kobietę i tu Unibike wypada bardzo korzystnie, bo niezależnie od rozmiaru ramy jest spory i prawdopodobnie będzie dla niej bardzo wygodny.

Jeżeli chcecie kupić rower, który w pierwszej kolejności będzie się jej podobał to kupcie cokolwiek.

Ale jak dziewczyna da sobie coś powiedzieć, przymierzy się do paru rowerów i wybierze rower na podstawie odczuć z przejażdżki, to gwarantuję Wam, że oboje będziecie zadowoleni.

Zdradzę jeszcze jedną ciekawostkę pokazującą jak ważny dla przeciętnego klienta jest wygląd roweru:

W skrócie... Klient / klientka wybiera rower (załóżmy, że po przymiarce ten mniej wygodny, ale był ładniejszy)... Po czym dobiera do niego masę niepotrzebnego badziewia i uzbraja go jak choinkę poczynając od stopki, a gdy sugeruję koszyk bidonu, licznik, czy oświetlenie, to słyszę, że to niepotrzebne ;)

Po jakimś czasie taki klient wraca i zostawia rower na przegląd, a gdy podczas odbierania go z serwisu zostaje zapytany o to jaki to był rower (pomijając na wstępie zerkanie w papiery) - odpowiada: "chyba taki niebieski", po czym okazuje się, że rower jednak jest zielony ;)

Takie właśnie ma znaczenie wygląd roweru ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...