Skocz do zawartości

[Radar Magene L508] opinie


Cross90

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś z Was używa/używał radaru Magene L508? Są filmy na yt i opinie na allegro, które są pozytywne. Jednak zależy mi na opinii wiarygodnego użytkownika. W żadnym filmie nie mogę znaleźć informacji, czy radar będzie dawał znać, czy jedzie za mną inny rower... co przy jeździe z drugą osobą byłoby uciążliwe. Proszę o Wasze odczucia i obserwacje. Pozdrawiam! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak różnica prędkości będzie znaczna to pokaże rower za Tobą. Jeżeli będziesz jechał w grupie to nie pokaże innych rowerów. Jak będziesz w mieście używał to dostaniesz obłędu. Po za tym w bezpośrednim porównaniu do Varia 515 to Meganka strasznie słabo świeci.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pierwsze co trzeba zrobic z radarem, to wyłaczyc mu dzwięk..i patrzeć na kropki...a pozniej wstarczy tylko się mimo wszystko upewnic, czy nie ma kogos obok gdy zmieniamy tor jazdy, bo ufac yo zbaczy kontrolowac ;')....to w miescie , a poza miastem podczas solowek bajka. Dla mnie radar to jeden z najlepszych zakupow ostatnich lat, jeżdze z varia chyba 3 sezony, i jaki to daje komfort 😉

 

Na szose uważam że to podstawowy sprzet, na mtb czyli offroad to bez sensu zupelnie

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas wyłączony dźwięk. Na ekranie doskonale wszystko widać. Jak nic nie jedzie to ekran jest normalny , jak coś się pojawia wyskakuje boczna belka i już tyle wystarczy aby zwrócić uwagę. Pikanie dźwiękiem jest irytujące na dłuższą metę. I też potwierdzę , że to jeden z lepszych zakupów . Jak jadę na rowerze bez radaru to jakiś taki spięty jestem bo nie wiem co się za mną dzieje.😉

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam wyłaczone pikanie. I moj radar znam juz na tyle dobrze, że wiem iż może sie zgubic gdy np jedziemy za jakims zamulaczem typu traktor, i za rowerem ustawi sie kilka samochodow, to może zgubic ich liczbę... wredy kropki moga sie na chwile rozjechać ...i trzeba sie uoewnic wbijajac na lewy pas ....czy ktos wlasnie mnie nie wyprzedza na 3ciego.

Druga opcja, to gdy roznica predkosci rower vs samochod jest ok 200km/h 😉 raz przejechal koło mnie szaleniec audi s3....slyszalem go z daleka, ale radar go nie widział ...

W innych sytuacjach działa perfekt, kropki są kiedy maja byc. Jednak robiac lewoskret zawsze zerkam w tył mimo że mam do niego duże zaufanie 😉

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużej mierze zależy jaki się akumulator trafi. W Garminach nie od dziś wiadomo , że może się trafić kiepski a w Magene też może być loteria. W trybie samego radaru czasy są o wiele dłuższe, ale nie po to się kupuje LAMPKĘ z radarem.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam L508 od początku roku. Akumulator zimą trzyma do 6-7 godzin, latem 10-12 godzin, choć teraz mam odczucie, że zaczyna siadać i pewnie bez względu na porę roku będzie trzeba ładować co 6-7 godzin. Jeżdżę na trybie pulsacyjnym z minimalną jasnością. Natomiast ostrzeżenie idzie już z maksymalną jasnością. Czasami się zdarza, że radar pokazuje auto, którego nie ma, ale to jest jakieś dziwne wskazanie wynikające z miejsca (pojawia się tam zawsze kiedy przez to miejsce przejeżdżam). Ponoć pod tym względem Varia się lepiej spisuje (jest mniej takich wskazań) ale nie mam w tym temacie doświadczenia, tylko przekazuje zasłyszane/przeczytane opinie. Tak jak pisali koledzy wyżej, jak trafisz na korek, to auto które jedzie za tobą z tą samą prędkością przestaje być wykrywane. Generalnie uważam zakup L508 za bardzo udany.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@provayder dzięki za opinie👍 Nie kupuję tego urządzenia z myślą o jeździe w miastach, korkach itd. Staram sie jeździć mało uczęszczanymi drogami i tutaj jadąc środkiem drogi i tak co chwila sprawdzam sytuacje za sobą, dlatego myślę, że ten radar zwiększyłby komfort jazdy jeżeli o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...