Skocz do zawartości

[przednia przerzutka] zmiana przerzutki w rowerze Indiana X-Cross 2.0


mocart

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie dotyczące wymiany przerzutki przedniej w tym rowerze: X-Cross 2.0 M17 męski Czarno-czerwony 2023 | Sklep rowerowy Rowery-indiana.pl
Przeglądając wiele porad dotyczących jazdy w zimę ma rowerze i konserwacji rowerów na zimę doszedłem do wniosku ze najbardziej ekonomicznym dla mnie rozwiązanie będzie zakup budżetowego roweru na zimie. Mój główny rower posiada Alfine 11 i w sumie całe koło jest więcej warte niż wspomniana Indiana.
Dlatego jeżdżenie w śniegu, po zasolonych ulicach, ma dużo większy sens którego cena nie przekracza 1200PLN, nawet jak wszytko w nim wymienię w wyniku rdzy to i tak nie stracę więcej niż w głównym rowerze :). No i to tykle tytułem wstępu i tu pytanie.

Indiana w takiej roli jest dla mnie wspaniała i idealna. Jedyna rzecz, która mi w niej nie pasuje to ta przednia przerzutka MicroShift. Może nie znam się na poprawnym ustawieniu tej przerzutki ale siedzę i do 2 tygodni staram się już ustawić. Tylną przerzutkę na spokojnie sobie wyregulowałem ale ten przód to porażka. Powoli zaczynam się poddawać.
Przyszło mi do głowy żeby zamiast się nadal nią katować może warto ją podmienić na jakiegoś Tourneya. Nie wierzę już w możliwość poprawnego ustawienia tego microshifta.

Czy ktoś może mi powiedzieć która z przerzutek Shimano pasowała by to obecnej konfiguracji tego roweru? np SHIMANO FD-TY601 albo coś innego. Oczywiście mówię o czym w cenach do 60PLN. Nie chcę nadmiernie inwestować w tą zmianę.


Sorry za takie proste pytanie ale nie miałem za dużo do czynienia z doborem takich napędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

 Linka jest zamontowana w odpowiedni sposób?

tak, obejrzałem co mogłem na necie, jak wyregulować linkę. ustawienie przerzutki na 2 mm i równolegle do mechanizmu. Naciąg jest ok. Regulowanie śrubami H i L nie pomaga. 
poddalem sie kupiłem za cztery tych altusa 310, mam nadzieje ze ta drobna inwestycja zrobi z tegoi roweru maszynę bez kompleksów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...