Skocz do zawartości

[Rama] darthmoor thunderbird fr


kuba_72727

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ogólnie zastanawiam się nad zakupem ramy od darthmoora konkretniej to thunderbird fr, i z czego czytałem zalecany skok amortyzatora to od 180mm do 200mm. Zastanawiam się w takim razie czy mogę zamontować do tej ramy amortyzator dwupółkowy, niby piszę tam jasno że można do 200mm ale mimo wszystko mnie zastanawia czy by mi główki w ramie nie wywaliło po dwóch dniach  może i to głupie pytanie ale chciałbym się dowiedzieć z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty na Red Bull Rampage jedziesz? W tym roku nawet tam latali na jednej półce.

Poza tym nie wydaje mi się aby typ amortyzatora miał jakikolwiek wpływ na wyrywanie główek z ramy.

Pytanie czy ta rama ma być nowa, czy używana? Bo właśnie to będzie miało wpływ na to czy główka będzie wyrwana ;)

Edytowane przez Maciek.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale mieszkam niedaleko Czech i dość często przyjeżdżam tam na pół dnia poskakać i przy trasach jakie tam są (przeważnie jeżdżę te jedne z cięższych lub najcięższe) i wydaje mi się że przydało by się więcej skoku oraz leciutko mniej psi dopompować jak to na dwupółki. Jeśli wrzuci się amortyzator 200mm do zwykłego enduro czy roweru który seryjnie wychodzi z amortyzatorem jednopółkowym to z czego słyszałem główkę lubi oderwać od reszty ramy. Jeśli chodzi o ramę to rama była by nowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkład sił nawet wyobrażając sobie to w myslach jest nieco inny, jeśli nie masz pewności to ZEB 190mm rozwiązuje ci problem, szczególnie najnowsza wersja oferuje ogromne podparcie. Nie jest aż tak dobry w wybieraniu drobnych drgań szybko powtarzalnych, tarki itp (Lyrik robi to lepiej, jak to niektórym się będzie wydawało: jest bardziej plushowy). Ale wieksze hity, różnego rodzaju ścianki, skały bardzo przyjemnie wciąga i ciężko go dobić, lądowania na flata, zjeżdzanie z jakichś progów w niekontrolowany sposób z zaskoczenia, wiele rzeczy swoim Zebem (wersja 2023, czyli z nowszym debon air) robiłem a jeszcze nigdy go nie zamknąłem przy skoku 170mm i około 20% sagu (0 tokenów). Kompresja LSC jakieś 5-6 klików od w pełni otwartej i HSC całkiem otwarte.

Także reasumując, Lyrika to z bunnyhopa się da zamknąć :). A jak się dowali tokenów i kompresji to robi się drewniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzysz na skok tylko na parametr A2C ( axle to crown ) czyli wysokość amorka.I taki Zeb 29 180 mm ma 596mm, a Boxxer 29 602 mm. Pomijalna różnica :) A jeśli do tego  producent dopuszcza dwupółkę to bym się nie przejmował. Główki to wyrywało jak małolaty pakowały do ram xc Marcoki 66 160mm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...