Skocz do zawartości

[Bluza] jesień -zima


jarek74

Rekomendowane odpowiedzi

Ni to kurtka, ni to bluza, ale faktycznie nienajgorzej się spisuje:

https://www.decathlon.pl/p/kurtka-rowerowa-szosowa-van-rysel-racer-zimowa-dlugi-rekaw/_/R-p-311996?mc=8653247&&cd=10575854825&ad=110225023371&kd=&gclid=EAIaIQobChMIi-Xs4emQggMVXJaDBx0M-A43EAQYASABEgJ3T_D_BwE&gclsrc=aw.ds

co prawda nie miałem okazji jej sprawdzić jeszcze na szosie. Ale na MTB z koszulką długą termo dawała radę w 8-10 stopniach. Przy 2 stopniach było jednak trochę za zimno i przy następnej jeździe w tej temperaturze ratowałem się dodatkową kamizelką. Jak dla mnie kołnierzyk mógłby być jednak ciaśniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, dzisiaj kolejny raz założyłem ją do lasu. Na zewnątrz wieczorem było 7-8 stopni, szarówka (bez słońca), z ciągłą mżawką i dużą wilgotnością, czyli dość nieprzyjemnie - kurtka dała radę. 2-3km dojazdu w czasie mżawki po odkrytym terenie - nie zmokłem i nie przemarzłem, choć pod spodem miałem termo z długim rękawem i koszulkę zwykłą rowerową. Jak na zmarzlucha nie cierpiałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny temat, zwłaszcza na szosie, gdzie przede wszystkim walczy się z wiatrem. Sam stosowałem kamizelkę, a jak temperatura spadała to dokładałem bluzę. Niestety zawsze był problem i chyba ciężko mieć pełny komfort nie stosując materiału wysokiej klasy. Miałem kupić bluzę Endura FS260 Jetstream, ale kilka osób narzekało na nią, że już nie oddycha tak dobrze jak jej pierwsze wersje. Dostałem w prezencie produkt na Active Shellu z Gore, ale to też nie było to. Postanowiłem odłożyć kasę i kupić porządną kurtkę. Padło na Castelli Perfetto, która superowo sprawdza się na szosie w bardzo szerokim zakresie temperaturowym. 

Edytowane przez Tomo1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 5 stopni to śmigam w długiej, zwykłej potówce, koszulce i kurtce. Poniżej trzeba już dołożyć bluzę zamiast koszulki lub zmienić kurtkę na model zimowy, bo to nie jest kurtka stricte zimowa. Nie posiada ocieplenia, ale superowo sprawdza się na wiatr, wytrzymuje lekki deszcz (nie testowałem wielogodzinnych jazd, ale godzinę czasami trzeba było wrócić i było ok) i dosyć fajnie reguluje temperaturę. Wczoraj śmigałem w niej w temperaturze 10-18 stopni. W górnej było już za ciepło (jak dla mnie to tak 16-17 to maks komfortu), natomiast dałem ciała, bo gdybym wziął sobie zapasowe rękawki, to odpiąłbym te od kurtki (jest wersja cała + wersja z odpinanymi rękawkami) i byłoby również komfortowo (taka cieplejsza kamizelka).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...