Skocz do zawartości

[Zwift] na czym najlepiej wyświtlać appdostępne konfiguracje)


calverton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Szukałem informacji o ew. konfiguracjach ale nie znalazłem nic konkretnego co by rozwiązało moje wątpliwości ...

[CEL] - Zwift wyświetlany na TV -  ;)

[REALIZACJA]
- aktualnie wyświetlane na telefonie - co nie jest komfortowe - (wyświetlanie lustra ekranu na dostępnym TV nie zawsze działa poprawnie)
- laptop (aktualnie za słaba grafika) - zakup laptopa który pociągnie apkę i podłączenie HDMI do TV ?
- zakup Apple TV (która generacja ?) - sparowanie trenażera z Apple i HDMI do TV ?
- półśrodek - tablet 10 cali ?
- inne ciekawe rozwiązanie (TV z bluetooth) ?

Może ktoś z własnego doświadczenia przerabiał już coś podobnego ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV z Bluetooth? Ciekawe, czy da się uruchomić Zwift bezpośrednio na telewizorze z Google/Android TV, bo rozumiem, że to miałeś na myśli. Poza tym chyba każdy telewizor obecnie ma Bluetooth (i kilka lat wstecz też...).

Jeśli masz telefon Samsunga, możesz skorzystać z aplikacji DeX. Musisz mieć jednak świadomość, że jeśli utracisz połączenie z TV, Zwift i inne uruchomione aplikacje się wyłączą, a trening pójdzie się...kochać. ;)

Najsensowniejsze rozwiązanie to laptop + TV + Zwift Companion w telefonie.
Laptop do odpalenia Zwifta, TV do odpalenia FILMU LUB SERIALU ;) a Zwift Companion do wygodnego sterowania grą/trenażerem i ewentualnego odpisywania na czacie.
Do Zwifta nie jest potrzebna jakaś kosmiczna grafika...sam używałem laptopa z prockiem i5-10210U bez dedykowanej grafiki i chodziło tak samo, jak na drugim z grafiką GeForce 4GB.

Oczywiście jeśli nie chcesz oglądać serialu, to możesz podpiąć laptopa pod TV i odpalić Zwifta na dużym ekranie.

Musisz tylko pamiętać, że odpalając Zwifta na laptopie musisz mieć czujniki i trenażer z Bluetooth lub dokupić odbiornik Ant+ na USB.

 

Ja zaczynałem od uruchamiania Zwifta na telefonie za pomocą właśnie Samsung DeX, niestety nie działało to za dobrze w połączeniu ze starym telewizorem LG i czasami po 3-4 razy gubiło połączenie. Przy wyjściu z trybu DeX i powrocie w tryb smartfona wszystkie aplikacje są zamykane, więc trzeba było uruchamiać treningi od nowa. Robiłem tak, ponieważ zależało mi na danych o tętnie, a posiadałem tylko pulsometr Garmina z Ant+.
Gdy skończyła mi się cierpliwość, trafiłem na promocję pulsometrów Polara i kupiłem H10, co pozwoliło mi zrezygnować ze smartfona i uruchamiać Zwifta bezpośrednio na laptopie. Teraz w zależności od tego, jaki robię trening, albo podpinam go kablem HDMI pod telewizor, albo na telewizorze oglądam jakiegoś Netflixa, a Zwift zostaje odpalony na laptopie. W każdym przypadku odpalam jednak Zwift Companion, bo łatwiej jest sięgnąć po telefon, niż grzebać w czasie jazdy w laptopie.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...