Skocz do zawartości

[Stery] zmiana kąta główki ramy


Rekomendowane odpowiedzi

https://www.sram.com/globalassets/document-hierarchy/service-manuals/rockshox/front-suspension/2018-2023-judy-30-recon-service-manual-english.pdf

Co do wiotkości goleni 30mm - faktycznie szału ni ma, ale przy 85kg wagi na Roscoe jeździłem ścianki i nic się nie działo.

W tym pdf'ie masz zmianę skoku przez usunięcie All-traver spacer, str.55. W sumie nic cię nie kosztuje spróbować, przy okazji możesz zrobić mały serwis widelca, wyczyścić i nasączyć gąbki. Co do sterów zmieniających kąty - trochę bałbym się jeździć strome z sterówką, która działa na główkę ramy w innej płaszczyźnie niż ta pod którą rama była projektowana. Z drugiej strony ludzie jeżdżą i chwalą. Pewnie też dużo zależy od twojej wagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Screenshot_20231028-192827-01.thumb.jpeg.54ed81789ca3b8baecc29ecd3cd0bbb5.jpegHej. Pisaliśmy że X-Caliber jeździ na ramie Roscoe z tym że Roscoe ma widelec 120mm, przeglądałem geometrię obu modeli i wychodzi na to że kąt główki ramy w Roscoe ma 67.3° natomiast w X-Caliber jest to 69.5,° czy zmiana widelca na 120mm będzie miał taki sam skutek. W załączniku nałożyłem na siebie te dwie ramy 

 

Screenshot_20231028-192802-01.jpeg

Edytowane przez trzyjedynki111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie:) czy wiecie może czy modele Roscoe z 2020/2021r również miały tą samą ramę co X Caliber? Pytam dlatego że maksymalny skok widelca w modelach z tego rocznika to 150mm

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-szlakowe/roscoe/roscoe-7/p/585988/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W faq na stronie treka jest napisane że od m-ki w górę mają te same ramy co x-caliber. Nie wiem czy przyjmie widelec 150mm, nie wiem czy chciałbym takim rowerem jeździć. Pamiętaj że koło 29 i widelec 120 już podnoszą oś suportu w stosunku do roscoe. Kolejne 3 cm na widelcu podniosą bb o ok.2cm. Judy nie zrobisz na 150mm, musiałbyś zmienić widelec.

edit: axle to crown dla roscoe od m w górę to 533mm wg treka.

Edytowane przez ravve
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...