Skocz do zawartości

[okulary] okulary uv, najlepiej zupełnie przezroczyste szkła z powłoką przeciwodblaskową, budżet niestety gra rolę.


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam okularów uv, najlepiej z przezroczystymi szkłami z powłoką przeciwodblaskową, budżet niestety gra rolę.

Często jeżdżę w nocy, nie jest mi potrzebny fotochrom, UV wystarczy, zwykłe okulary jakich używam, możliwe, że mają UV,

ale niestety strasznie mocno odbijają światło w taki sposób, że światła samochodów mnie oślepiają,

światło się na nich rozlewa na wszelkie sposoby, możliwe, że jakiś producent rozwiązał ten problem..

Jak ktoś ma jakieś pozytywne w tym względzie doświadczenia proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim podaj co masz i jaki jest ten budżet.

Według mnie bezbarwne szkła nie potrzebują filtra UV ale chyba i tak większość sportowych okularów go ma.
Odnośnie antyrefleksu, to nie wiem czy jakiekolwiek tanie mają. Z drugiej strony niekoniecznie jest potrzebny, bo sportowe szkła są przeważnie cieńsze niż korekcyjne i załamanie światła jest mniejsze. Podstawą jest czystość szkieł i brak zarysowań, jeżeli są już stare, zmatowiałe to światła z naprzeciwka będą się rozpraszać i oślepiać.

Jak masz jakieś tanie "bhp" to one nie grzeszą jakością i często już w sklepie mają masę mikrorysek.

Obecnie niby mam jakieś super powłoki, w tym mającą redukować odblaski ale to tak średnio działa. Niby nie ma rozproszenia ale pojawiają się dosyć wyraźne niebieskie odblaski, małe ale pierwsze wrażenie było kiepskie, teraz się już przyzwyczaiłem.
W poprzednich nie miałem takiego efektu ale były już na tyle stare i porysowane, że gorzej się w nocy jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...