Skocz do zawartości

[e-fatbike] Jaki kupić by był 'legalny'.


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Dave99 napisał:

Policja ma wyrąbane na ebiki i pogódź się z tym harcerzyku

Obyś się nie zdziwił w czasie kolizji...

Bądź cierpliwy, w końcu się wezmą za "rowery" elektryczne, jak dojenie kierowców nie wystarczy na 500+

6 godzin temu, Dave99 napisał:

Popatrz sobie na rowery elektryczne samoróbki dostawców jedzenia.

Patologia ma wyznaczać normę? U siebie w Bangladeszu czy Pakistanie niech jeżdżą jak chcą...

A o zalewie chińskich elektrośmieci nawet mi się pisać nie chce...

@Control4841 Pomyśl nad zwykłym e-bike i sposobem wożenia, może bagażnik na klapę? Ja mam zwykłe, proste rowery nie elektryczne ale kupując zwracam też uwagę na warunki gwarancji, zawsze to miło mieć świadomość, że masz prawo do jakichś roszczeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dave99 napisał:

Pokaż mi skuter o takim zasięgu!

https://bilibike.eu/produkt/skuter-elektryczny-bili-bike-e-baldur-2000w-60v-80ah/?attribute_pa__r=bialy

Amperi Tiger X, choć to już raczej motocykl.

Są też inne.

7 godzin temu, Dave99 napisał:

i co masz jakiś wysyp wypadków spowodowanych przez tych ludzi. Nie , nie ma. Tworzysz wydumane zagrożenie.

Na szczęście nie ma ale też takich wynalazków nie jest wcale tak dużo. Niestety trafiają się idioci, którzy w zasadzie jada motocyklem po ścieżkach w okolicach 50km/h.
To że policja nie reaguje nie jest żadnym wyznacznikiem.

I serio jak chcesz jeździć szybciej na silniku niż 25km/h, to kup skuter lub motocykl. Jak chcesz mieć jednak rower, to trzymaj się reguł.

Dla mnie EOT, bo patrząc co wyżej wypisujesz już się zagotowałeś i "dyskusja" sensu nie ma.

17 godzin temu, Control4841 napisał:

Dokładnie przez 21 dni ;) Myślisz że ciężko się jeździ na takim czymś?

Składaki nie są sprzętem na jakieś większe wycieczki. Średnio zasięgi na wspomaganiu też mniejsze, więc większa szansa, że bateria się wyczerpie w polu. Są przydatne jak ma się mało miejsca na trzymanie, jak trzeba przewieźć jako zwykły bagaż ale użytkowo nie będą tak wygodne jak standardowe.
Zresztą jeżeli masz w okolicy Decathlona, to można wypożyczyć i przekonać się jak się na takim sprzęcie jeździ (o ile mają to w ofercie wypożyczenia).

@spidelli

Cytat

Pomyśl nad zwykłym e-bike i sposobem wożenia, może bagażnik na klapę?

Jak się zdejmie koło lub oba, to można upchnąć do środka (będzie trzeba złożyć tylne siedzenia, chyba że kombi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co myślę o rowerze z aukcji:

- pojemna bateria, przy wadze kierowcy 90kg przejedziesz z 75km - po drogach (częściowo asfalt, częściowo płaski las)

Jadąc po samych polach ze ściętą trawą bez ścieżek - dystans może drastycznie spaść np. do połowy.

 

- spytaj jaki moment obrotowy ma silnik

Mi wygląda na taki który ma 40Nm - pod lekkie wzniesienia wiedziesz

Przy 90Nm - myślę że byś dojechał z zakopanego na hale gąsienicową szlakiem po którym jeżdżą samochody

 

Przy 250W cudów nie będzie - albo nim większa przekładnia tym rower silniejszy ale wolniejszy, albo nim mniejsza - tym szybszy ale słabszy pod górę.

 

- nie ma tylnego amortyzatora (warto dodać sztycę amortyzowaną z takimi dwoma sprężynami pod skosem)

 

-przedni amortyzator krótki ma skok (ja bym dodał mostek amortyzowany - ale w tym rowerze może być problem z dodaniem)

- amortyzator sprężynowy - tu chyba nie ma co się popsuć, ale kto wie..

 

- waga - spora jak na taki rowerek.

Ja mam rower zdecydowanie bardziej rozbudowany, z silnikiem 90Nm, baterią 38Ah, solidnym amortyzatorem przednim sprężynowym 12cm skoku, amortyzacją tylną - i wszystko waży też 40kg.

Nie jest to waga przyjemna do podnoszenia np. żeby wepchnąć po schodach w hotelu, czy do pociągu..

 

Edytowane przez Rowerzysta35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...