Skocz do zawartości

[9000] Wygodny Gravel. Bianchi Arcadex GRX600? Jaki rozmiar?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przymierzam się do kupna pierwszego Gravela. Przesiadam się z roweru Crossowego. Chcę się przesiąść z cossa, gdyż podoba mi się perspektywa szybszej jazdy po asfalcie, a jednocześnie nie chcę rezygnować z możliwości wjechania w las, czy też na drogi szutrowe. Nie chcę też drastycznego przeskoku na bardzo sportową sylwetkę, a jedynie małego kroku w tym kierunku ;) Chcę na takim rowerze komfortowo pokonywać trasy o długości 50-100km. 

Z tego co czytam, moje wymagania spełnia Bianchi Arcadex GRX600, który ma chyba dość komfortową geometrię. Do tego zdaje się, że aktualnie możne go kupić w kilku zagranicznych sklepach na dobrej promce, za cenę 8-9k PLN. 

Czy według Was to dobry wybór, czy może jesteście w stanie polecić dobre alternatywy w tej cenie? Na pewno zależy mi na jednym blacie z przodu, nie koniecznie dużej oponie (35-40mm), no i jak pisałem, względnie komfortowej pozycji. 

Mój wzrost to 186cm, przekrok 84cm na boso (czyli chyba względnie mały jak na wzrost). Według kalkulatora Bianchi rozmiar L jest na 182-190 cm, ale jednocześnie dla przekroku 84 cm pokazuje mi rozmiar M (L zaczyna się od 86cm). Jaki rozmiar byście mi doradzili?

Zastanawiam się też nad zamówieniem tego roweru w dwóch rozmiarach i sprzedaniu tego, który nie będzie pasował :D Czy myślicie, że sprzedam taki rower w PL przynajmniej po kosztach zakupu, zakładając że zrobię nim testową trasę? (ok. 8500 zł)

Dzięki za pomoc! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcadex ma tak dziwną geometrię, że trudno coś doradzić. Druga sprawa, że czytałem swojego czasu całkiem sporo na jego temat i nigdzie się nie spotkałem ze stwierdzeniem, że jest komfortowy. Wręcz przeciwnie - przesadnie sztywny.

Co do odsprzedaży byłbym pesymistą, ale kto wie, może znajdzie się frajer, który kupi rower bez gwarancji ale za to w cenie sklepowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega wyżej, w kwestii odsprzedaży jestem pesymistą.

Widzę, jak na OLX potrafią wisieć tygodniami rowery dużo bardziej popularne na polskim rynku, które ktoś chce sprzedać właśnie dlatego, że źle dobrał rozmiar. Rowery te potrafią być wystawione w cenie o 30% niższej niż sklepowa, a zainteresowanie nimi i tak jest średnie, skoro tygodniami nie schodzą.

Inna kwestia, że mając 8500 zł, można kupić innego gravela na GRX600 bez najmniejszych problemów i nie trzeba szukać czegoś z drugiej ręki.

Edytowane przez Ineffable
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

186 i 84 to raczej niespecyficzna budowa ciała, tu standardowe propozycje producenta są raczej bezużyteczne. Masz krótkie nogi i długi tułów. Może być, że kupisz dwa rozmiary i żaden nie będzie pasował 😜 jeden będzie ciął jajka a drugi będzie za krótki. Teoretycznie ten za krótki można wydłużyć moskiem i kierownicą ale na zdjęciach wygląda jakby okablowanie było w zintegrowanej kierownicy i mostku więc można już sobie odpuścić to rozwiązanie. Więc do brzegu, bez mierzenia a najlepiej bikefitingu bym nie kupował bo uwalić 9k a potencjalnie 18k to już poza moją strefą komfortu. Wolał bym jechać i przymierzyć krossa eskera 7/8 w jakimś salonie czy Superiora x-road w centrum rowerowym. 

@marcescosztywność to jedno a wygodna pozycja to drugie, koledze raczej bardziej o geometrie chodzi.  

Edytowane przez ernorator
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida Silex 700? Mówią, że to taki "cross z barankiem", ale podobno bardzo wygodny. Na YouTube taki koleś "Mikro Przygody" robił jego recenzję. Jechałem na wypożyczonym Silex 400 (osprzęt na GRX 400) i też spoko, ale geometria faktycznie bardziej rekreacyjna niż sportowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,


po analizie i obejrzeniu kilku testów najbardziej skłaniam się ku eskerowi 6.0 (ew. 7.0 na promce) lub cube nuroad. Wiem, że różnią się napędami, ale obie wersje są dla mnie w porządku. Czy według Was któraś z tych pozycji szczególnie zasługuje na uwagę? Największy problem mam ze sklasyfikowaniem komponentów,. takich jak siodło, owijka, sztyca, koła itp. W któym modelu mogę spodziewać się lepszej jakości komponentów? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...