Skocz do zawartości

[2000-3500] Jazda po asfalcie, polnej drodze


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Chciałabym kupić synowi rower.

Wzrost 186 

Waga około 85 kg

Widzę , że jest teraz dużo promocji.

Syn wypatrzył sobie taki rower  ; 

https://www.intersport.pl/rower-gorski-mtb-genesis-2022-impact-5-2-29-1x11-791824.html

Czy są może jakieś inne lepsze opcje i czy rozmiar 53 będzie pasować? 

Czy mógłby mi ktoś jeszcze wytłumaczyć czym się różni wielkość przedniego napędu jak jest 1x , ale jest duża , bądź mała tarcza?

 

Dziękuje ! 

 

Edytowane przez Jania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie chcesz dla syna rower MTB? Nie lepszy byłby cross?

Jeżeli MTB, to: https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-livigno-evo-comp-ltd/ - tu masz zdecydowanie lepszy rower w podobnej cenie - ma chociażby amortyzator powietrzny, czego podlinkowany przez Ciebie rower nie ma. I lepszy osprzęt.

Jak masz napęd 1x to masz jedną przerzutkę z przodu (jeden blat, więc nie masz małej i dużej tarczy - masz jedną, może oczywiście ona mieć różną liczbę zębów). Z tyłu masz kasetę z 11-12 przełożeniami zazwyczaj. Prościej mówiąc, w takim rowerze masz 11 albo 12 przerzutek.

Edytowane przez Ineffable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce MTB na 29 , teraz tak  sprawdzałam to rozmiar 53 jest dla osób 190-195 , więc chyba ten odpada.

Ten rower co padałeś widziałam we wszystkich tematach , które weszłam w tym dziale , czy to jakaś zmowa? :D [ też nie ma rozmiaru 20 ] 

Są jeszcze jakieś inne opcje ? 

Syn potrzebuje Rozmiar razy 20cali albo 51cm ramy , jeśli dobrze przeczytałam?

 

Edytowane przez Jania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jania- z tego roweru, który podlinkowałem, masz pełną rozmiarówkę dostępną.

Dostępne rozmiary:
– 17 cali (na wzrost ok. 165-175 cm)
– 19 cali (na wzrost ok. 175-185 cm)
– 21 cali (na wzrost ok. 182-195 cm) / OSTATNIA SZTUKA

To nie jest żadna zmowa, po prostu w tym budżecie nic lepszego nie da się znaleźć. Ewentualnie może ktoś wygrzebie coś ze sklepów spoza Polski, gdzie się zaczęły bardzo duże obniżki. 

W temacie rozmiarów, niestety pudło. :)

Jeżeli budżet jest z gumy i zwiększyłby się do 5000 zł, to liczba propozycji mogłaby wzrosnąć wykładniczo. :)

3 minuty temu, Pablo59 napisał:

Litości, dzieci  czytają :)  Przerzutkę ma jedną, przełożeń ma 11 -12 ...

Chciałem w ostatnim zdaniu wyjaśnić koleżance to wszystko, co wcześniej napisałem w możliwie najbardziej zrozumiały sposób. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc tak elementarne błędy skutecznie podważasz wiarygodność swoich opinii - tylko tyle ... :)

A jeśli to "maniera warstatowca" - to ja tego nie kupuję - tak jak "wtrysków" w silnikach diesla, momentu napędowego w "niutach" , flansz , manszet i "tandetnie zablindowanych ryksztosujących doselklap"  :)

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ineffable napisał:

Jak masz napęd 1x to masz jedną przerzutkę z przodu (jeden blat, więc nie masz małej i dużej tarczy - masz jedną, może oczywiście ona mieć różną liczbę zębów). Z tyłu masz kasetę z 11-12 przełożeniami zazwyczaj.

@Pablo59- tu masz dokładnie to samo napisane, w czym mnie poprawiałeś. Ale tak, masz rację, ostatnie zdanie było niepotrzebne, posypuję głowę popiołem, bo z punktu widzenia kogoś kto się zna, brzmi to jak elementarny błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3499,00  3399,00 

Poprzednia najniższa cena z 30 dni: 3399,00 .

Brak w magazynie 

 

Nie ma juz 21 cali , po za tym świetna promocja z zawyżoną ceną<3  chwała  tej nowej ustawie 🙂

Sorki za kolor , ale sam się przestawił po skopiowaniu tekstu z strony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jania napisał:

https://www.mediaexpert.pl/poradniki/rowery-i-skutery/rozmiar-ramy-rowerow 

 

Tutaj jest inaczej , to kto ma w końcu racje? :D 

Rzecz w tym, że nie ma jednego ujednoliconego systemu rozmiarów. Producent tak naprawdę sam decyduje o zakresie wzrostu użytkownika pod dany rower, oczywiście zazwyczaj stara się trzymać jakiś norm.

Niektórzy producenci mogą mieć ramę w wymiarze 19 i 21, a nie mają na przykład 20. Jeszcze inni wymiarują rozmiary jako S, M, L itd. I "M" producenta jednego nie zawsze jest dokładnie tą samą "M" u drugiego.

Rozmiary zatem należy rozpatrywać nie ogólnie, a pod kątem konkretnego roweru i modelu.

I tak na przykład, na stronie, którą podrzuciłaś - rower 21 jest dedykowany na osobę od wzrostu 190 cm, a na stronie z Sensą ten sam rozmiar na osobę od wzrostu 182 cm.

Ale jeszcze inne pytanie. Koniecznie musi być rower MTB, rzuć okiem na rowery cross i daj znać, czy taki by nie wystarczył? Bo na asfalt i polne drogi moim zdaniem będzie to lepsza opcja. Oczywiście gorzej z jazdą w dużo trudniejszym terenie, ale o takim nie wspominałaś.

Dopuszczasz możliwość zamawiania z pewnych sklepów z zagranicy, czy wolałabyś coś na miejscu? Tam się zaczęły już obniżki, a tamtejsze obniżki faktycznie są obniżkami, a nie przypudrowaniem ceny.

Edytowane przez Ineffable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skakać nigdzie nie będzie , bardziej do pracy 10-15km przez wały , czasem przez miasto , raz na jakiś czas wypadł gdzieś.

 

Ten rower co podałeś wykupiony.

 

Mówi , że nie chce crosowego , tych koszyczków i takich tam. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim budżecie będzie BARDZO ciężko o Deore. Szukając roweru na minimum Deore, trzeba dysponować wyższym budżetem.

https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-disc-1 - tu masz rower, który jest już bardzo w porządku. Jak dobrze poszukasz, pewnie go znajdziesz za 4000 zł z jakiś okładem.

Edytowane przez Ineffable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten skoro tak bardzo chce mtb, napęd Deore 2x11 też będzie bardziej uniwersalny/szybki na "twardym" niż 1xx:

https://www.focus-bikes.com/pl_en/1091704-whistler-3-8

A tak na marginesie, to ile lat ma Twój syn, że Ty pytasz o rower dla niego, że nie może sam sobie poszukać/popytać a jednocześnie piszesz, że potrzebuje rower żeby dojeżdżać do pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...