Skocz do zawartości

[5000] Gravel Cube Nuroad 2020 vs 2021 - roznice


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze :)

Od dluzszego czasu nosze sie z zamiarem kupna Nuroada, chociaz jest to zakup zawsze odkladany na pozniej.

Celuje glownie w rynek wtorny ze wzgledu na koszta (niestety).

 

Obserwuje kilka ogloszen i zastanawiam sie nad Nuroad Race 2020 oraz Nuroad Race 2021.

https://archiv.cube.eu/pl/2020/380210

https://archiv.cube.eu/pl/2021/480210

 

Czy sa jakies konkretne roznice miedzy nimi?
Wizualnie widze ze geometria sie rozni troche lub przynajmniej sposob w jaki pospawana jest rama oraz zastanawia mnie jeszcze widelec z przodu:

W wersji 2020:
CUBE Nuroad Disc, One Piece 3D-Forged Steerer/Crown, Carbon Blades, 1 1/8" - 1 1/2" Tapered, Flat Mount, 12x100mm

W wersji 2021:
CUBE Nuroad Flat Mount Disc, Full Carbon, 1 1/8" - 1 1/4" Tapered, Fender & Lowrider Mounts, 12x100mm
 

Czy to znaczy ze 2020 ma stalowy a 2021 carbon?

 

Bylbym wdzieczny jezeli wiecie i moglibyscie doradzic w kwestii roznic miedzy tymi dwoma modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje!

Czy tutaj chodzi tylko o wage takiego widelca (full carbon vs czesciowo) czy tez o tłumienie i komfort?

 

Drugie pytanie - jak wyglada kwestia geometrii ramy miedzy tymi dwoma rocznikami, widze ze faktycznie byla zmiana natomiast czy jest ona jakos drastyczna lub wprowadza wiele roznic i zmienia charakter roweru? Ja niestety nie umiem tego okreslic i nie znalazlem w internecie recenzji ktora by to opisywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XD 

3 mm różnicy w najniższym możliwym położeniu mostka gdzie na samych podkładkach masz pewnie 30mm regulacji 

3 mm różnicy reach gdzie na prętach siodełka masz regulację ok 20 mm

Nie ma różnicy który rocznik weźmiesz, jakby to były wartości rzędu 15 mm to się można przejmować 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naped i wyposazenie w obu rocznikach (2022 i 2021+) praktycznie takie samo.

Zauwazylem jeszcze, ze w nowszych modelach zwiekszyli przeswit na opony

W 2020 fabrycznie jest 35 mm

W 2021 fabrycznie jest 40 mm

No i teraz mam maly dylemat, znalazłem dwa fajne Nuroady 2020 z drugiej reki w rozmiarze ktory jest dla mnie dobry, natomiast wyglada na to ze wersja 2021+ zaczyna ma znacznie wiecej plusow niz mi sie wydawalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...