Skocz do zawartości

[4000] Który do miasta ?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.07.2023 o 16:49, Artur85 napisał:

Jeden z podstawowych modeli, Hiperion 20, udało mi się w bdb cenie na black friday kupić, w aktualnej cenie można poszukać chyba korzystniejszej oferty, poza tym to koła świetnej jakości i jak najbardziej polecam. 

Napisałem do nich, i zaproponowali mi kola za 4k :), te Hiperion 20 są po 2.2k. To może od razu jakiś DSX2 albo coś innego kupić , chyba że tam koła też do wymiany :) 

Co do szerokości opony, to faktycznie mniej po Krakowie nie warto.

Edytowane przez desoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, desoto napisał:

To może od razu jakiś DSX2 albo coś innego kupić , chyba że tam koła też do wymiany

Koła w żadnym z tych modeli nie są do wymiany na dzień dobry, nie są wadliwe. Po prosty są cięższe, mają gorszej jakości piasty i łożyska itd. ale nie przeszkadza to w użytkowaniu roweru na co dzień. Ja za swój komplet zapłaciłem 1700zł i to już było więcej niż planowałem wydać na koła. Prawdę powiedziawszy, poza aspektem wizualnym, dźwiękowym i tym co zobaczyłem na wadze, jako amator podczas jazdy nie wychwytuje tych różnic wynikających z wyższej jakości (choć te zapewne są, no ale...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze Canyon Roadlite 6. Jest za ok 4.7k , i z tego co porównywałem naciąć ciekawe podzespoły . Nie jestem do końca przekonany czy muirwodsem w miarę szybko i sprawnie będzie się jeździło w większości po mieście i asfalcie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obręcz ma szer 19, wiec by coś w okolicach 40 weszło. A obecnie mam starego unibike explorer na oponie 1.6” , i szczególnie nie zwracam uwagi na dziury itp, i się jeździ . Nawet trochę dziwne że jeszcze „detonator „ nie strzelił :) Muirwoods albo DSX bardzo ciekawa opcja do modernizacji , a że lubię dłubać przy różnych rzeczach i maszynach … , tyko o tą sprawność i uniwersalność na miasto się rozchodzi . 

Edytowane przez desoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwroce tylko uwagę że to nie szerokość obręczy Cię może ograniczyć tylko prześwity w ramie. Wg Canyona max to 32mm choć pewnie wejdzie więcej, ale ile? Tych 40 mm nie byłbym taki pewien. 
 

Nie przekonuje na sile do Marinow, ale akurat DSX 2 jakoś specjalnie tu nie ustępuje. A do tego ma sztywne osie i taperowana główkę ramy, co jest lepszym i nowocześniejszym rozwiązaniem. Canyon na pewno lepiej sprawdzi się na szybkich asfaltowych trasach poza miastem, Mariny natomiast skuteczniejsze będą poza asfaltem i z racji szerszej opony bardziej komfortowy na gorszych naiwerzchniach, ale czy w mieście odczujesz jakieś większe różnice między nimi to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...