Skocz do zawartości

[napęd] Tarcia w tylnym kole nowy rower Genesis


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z tylnym kołem myślę że to problem z piastami, zaciskami  ponieważ słychać lekkie tarcia na tylnym kole i bardzo szybko wyhamowuje plus dodam że przy zdjętych zaciskach tarczy jest identycznie więc to na pewno nie problem z tarczami jak podejrzewałem na początku   przejechałem 50 km jest to nowy rower Genesis impact przy jeździe widać jakby koło z tyłu było lekko scentrowane ale nie wiem czy to możliwe w nowym rowerze ? Nie powiem jestem strasznie poirytowany nowy rower i takie problemy ...

Edytowane przez gcksda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem też do nich i mówili że mozwlie iż musi się wszystko dotrzeć i ułożyć ale nie wiem czy po tych niby 500 km nie powiedzą mi że to moja wina hehe 

Niby mam 12 msc gwarancji ale nie wiem czy wliczają się elementy ruchome ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczne piasty z kulkami mają konusy, które powinny być mocno kontrowane nakrętką w pozycji umożliwiającej swobodny obrót koła, gdy obrôt staje -  jest żle.  Jeśli konusy są luźno skręcone raz powstaje luz,  a raz raz tarcie i skoki. ( zakładanie i wyciąganie koła porusza konusami).  Problem do wyjaśnienia bez dalszej jazdy, jazda może zniszczyć, dotrzeć łożyska w zły sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz jeździł w takim stanie, to zniszczysz piaste. Owszem, komponenty się docierają, ale nie jak są wadliwe.

Trochę jakbyś kupił krzywo uszyte buty, które by Ci zdzierały skórę, a sprzedawca Ci powiedział że muszą się dotrzeć.

Nie najechałeś mocno na krawężnik lub coś podobnego? Miałem piasty Joytech i po uderzeniu, efekt był identyczny. Co nie zmienia faktu, że ta firma nie robi dobrych piast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem no nic dzięki za rady panowie szkoda tylko że do sklepu aż 100 km no ale niestety jakoś pecha mam do sprzetow od nowości tak się zachowywała jak nawet jeszcze nie jeździłem na tym rowerze także na pewno nie z mojej winy gorzej jak powiedzą że mi tego nie wymienia hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł jeszcze teraz zamkneli mi sklep w Szczecinie i najbliższy mam w Poznaniu z tego co widzę więc chyba odpuszczę sobie tą gwarancję bo raczej nie ma sensu wydać na paliwo 300 km w jedną stronę chyba w tej cenie to mam nową piastę ...

Szkoda tylko tej 5 letniej na ramę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...