Skocz do zawartości

[Dylemat z rowerem dirt] Nie wiem czy ten rower sie zda


bartz_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegos czasu byłem nastawiony na kupno roweru dirt, chodzi tu o Dartmoor gamera 26 (https://velo.pl/rowery/dirt-pumptrack/dartmoor/gamer-26-0). Jest bez przerzutek, wkońcu jest dirtem, ale chcialbym tez zaliczac jakies mniejsze trasy. Nie jestem do niego przekonany. Nie wiem czy taki rower się nada np. na dojechanie do jakiegos pumptracka 15km w górkę, z górki?

Proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20at temu gdy zaczynałem swoją przygodę z tym sportem do najbliższego skatepark'u mieliśmy właśnie z 15 km i to non stop pod górkę (za to fajnie się wracało ;)

Z jednej strony dodałbym wszystko za rower z przerzutkami, możliwością podniesienia siodła i wygodną geometrią do jazdy na siedząco, ale niestety co jest do wszystkiego, to jest do niczego.

Rower typu streetfighter powstał z myślą o rodzicach, których dzieciak męczy o dirtówkę, ale starzy nie chcą mu kupić roweru bez przerzutek, więc ma to być niby kompromis.

Musisz wziąć pod uwagę, że to co będzie zaletą podczas dojazdu na miejscówkę, będzie największą wadą podczas użytkowania na takim pumtracku, parku, czy hopkach.

Z dwojga złego wolałbym przemęczyć się na rowerze bez biegów na dojeździe, po to żeby nie wracać na piechotę 15 km z urwaną przerzutką ;)

Jeżeli masz zajawkę i wiesz, że to będzie Twoją pasją przez najbliższe lata, to dasz radę.

A jeżeli czasami będziesz chciał przejechać się na wycieczkę, ale nie na pumptrack, to kup sobie drugi rower, choćby najtańszy używany, ale taki na którym będzie Ci wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...