Skocz do zawartości

[9000] Mtb dla początkującego.


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Poszukuję drugiego roweru (posiadam szoskę endurance polygon path x5) z przeznaczeniem leśnym. Mieszkam w Białymstoku i tam też mam zamiar jeździć przez większość czasu. Jestem amatorem, chciałbym znaleźć rower który da mi możliwość dojechania do lasu i jazdy w nim (korzenie, zjazdy, jakieś podjazdy. Ogólnie trochę się pobawić) Jestem w stanie naciągnąć budżet, jeśli będzie to uzasadnione max 10-11k. Myślałem nad rowerem Dartmoor Primal pro 29 oraz team marin 2 23. Niestety naczytałem się o problemie z ramami w tych rowerach. Mój wzrost 184 waga 88kg. Bardzo Was proszę o polecenie czegoś do moich potrzeb. Zależy mi na tym, żeby rower nie rozleciał się po kilku skokach, które pewnie sie zdarzą. Dobra gwarancja na ramę też by się przydała. Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siema!

Gdyby na moim babskim, kuchennym stole leżało 11 klocków....a apetyt na "rower do wszystkiego" brał górę nad topografią mojej okolicy 😜, to swoje uczucia bez wątpienia ulokowałabym w dobrej, sprawdzonej w boju marce! Giant jest jedną z takich. Masz tu opcje od lajtowych Stansów , poprzez Transy aż do ciężkiej artylerii = Reign. Oczywiście wszystkie na 29" kółeczku i w rozmiarze "L" ( piszesz, że masz 184 cm + podeszwa buta - innymi słowy nie bałabym się pogranicza rozmiarów). W Bydgoszczy jest kilka sklepów (oprócz jednego, którym kieruje nie uczciwy gostek ), które jak dobrze pogadasz mogą zaoferować dobry system ratalny. Mówimy o nowych maszynach.  Jak będzie za drogo i jesteś odważny i nie boisz się ryzyka szukaj używki. Giant w wersji Trance & Reing ma moim zdaniem znakomitą geo ramy oraz sprawdzony od lat system zawieszenia! Te bajki świetnie skaczą, zjeżdżają i podjeżdżają (no jak masz parę to i na Reginie ściankę zaliczysz!). Ale ad rem. Celowałabym w Trance"a. To zabawowa maszynka. Pomyśl, pomierz się dobrze (czasami jesteśmy nieproporcjonalni i to trzeba brać pod uwagę przy doborze ramy) i poczytaj o tych roweruch. Zaręczam, że można na nich (nim=Trance) robić wieleeeee rzeczy w terenie, które dadzą fun! Sztywniaki odradzam.....masz zresztą swoją sztywną x5) to po co ci jeszcze jeden? Idź w fulla i kropka. Acha! I żeby nie było, że chwalę markę bo sama jestem jej użytkownikiem! Wyjaśniam : NIE posiadam jakiegokolwiek roweru ze stajni Gianta! Znam je bo jeździłam na w/w w terenowych warunkach i moja opinia nie jest osamotniona - to dobre bajki i w górki i płaskie polskie poligony. Jeżdżę na Ktm do XC ale...jak mam zajawkę, a szósta kawa nie działa....wyciągam z komórki starego Speca do łubu-dubu (marzocchi Bomber 66 RC3 Evo 180mm & równie sprężynowy Fox dhx 5.0 216x63,5).... i szczypta adrenaliny murowana. Kup fulla! Rowery drożeją z dnia na dzień. Nie zwlekaj z decyzją. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wręcz przeciwnie, jest coraz więcej promocji i można dużo super okazji złapać. Full jest dużo droższy w eksploatacji. 

Jak to ma być rower do mocniejszej jazdy  to Primal jest dobrym kierunkiem, podobnie jak Canyon Stoic. Z fulli można spojrzeć na Spectrala 125, ostatnio był na promocji jako rower tygodnia poniżej 9 tys.

Trance I Regina za 9 k nie znajdziesz raczej, a Stance to słaby rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek z Bydgoszczy pisze, że jak się spręży do 11 klocków zbierze! Za to ma (Now) z trzy sztuki Giantów w Bydgoskim Olx-ie. Oczywiście używki  i może nie takie, o których myślę, ale rocznikowo no...nieżle. Przynajmniej jeden. A promocje łapie się pod koniec i na początku roku. Jak masz hajs sklep łaski nie robi. Primal to HT-k a miły pytający ma już sztywna ramkę. No facet chce się zabawić to....niech się bawi na fullu bo...jest fajniej!  Sprectral też zacny pojazd. Problem jest chyba w tym, że nasz rozmówca (na razie cichy) jeszcze nie określił się jakie urazy preferuje 🤪 Jak to zrobi pomożemy jak możemy! Nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zosiazewsi on jest z Białegostoku a nie z Bydgoszczy. 400 km różnicy.

Może się mylę, ale Białystok kojarzy mi się z równinami i dość płaskim terenem tak, że hardtail by wystarczył. Canyon Stoic to maszyna do zabawy jak znalazł. 

Ale jak chcesz fulla i masz środki i miejscówki by go wykorzystać to może spójrz na tego:

https://www.bike-discount.de/en/radon-skeen-trail-al-7.0

7.600 zł z przesyłką. W przeznaczeniu leśnym sprawdzi się aż nadto. Nówka sztuka, bike-discount to solidny sklep. Wiem, że można wydać i 11k na rower ale można też 7,6k i zostawić sobie trochę kasy na jakiś wyjazd w fajne miejsce by pojeździć niekoniecznie pod Białymstokiem. Chociaż tam jest pięknie - tego nie neguje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli TO jest https://www.canyon.com/pl-pl/spectral-125-al-5/50020795.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=POL+MTB+-+Shopping+Brand&gad=1&gclid=

a jak dobrze doczytałam JEST i to za niecałe 10 kloców.... to brać! Ale w tym przypadku polecam rozmiar "M". Dobra geo ! Przychylam się do rekomendacji poprzednika.

Ups! Mój Błąd....James Bond. Popatrz. Dwie miejscowości na "B" 🙄 Ale w zasadzie (panowie szlachta) dla Iwana z Kaliningradu lub jak kto woli Królewca i jego iskandera 400 km w lewo czy prawo...ma to znaczenie? Man z Białegostoku chce mieć nową zabawkę. Racja. Należy mu się! Kasa jest? Jest! No to mu doradzajmy. Po to tu jesteśmy. Myślę, że się do nas odezwie bo na razie "walimy" w ciemno...i (być może) nie za bardzo odczytujemy jego słowa ,cytuję "...Ogólnie trochę się pobawić..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mocniejszej jazdy brałbym jednak Jeffsego, ale nizinny charakter Białegostoku faktycznie skłania ku Izzo. Jak kiedyś rozważałem YT to było dużo negatywnych opinii o wsparciu producenta, w razie problemow, nie wiem jak teraz.

Ten Spectral w zeszłym tygodniu był prawie tysiąc tańszy, więc naprawdę jest w czym wybierać.

Niedawno też świetne promocje na Orbee Laufey H20 były, też super rower. Tylko autor musi się określić czy chce utrzymywać fulla czy dobry zabawowy hardtail starczy. Jakbym planował wypady w góry brałbym fulla, jak wypadów w góry nie ma w planach to HT będzie chyba wystarczającym wyborem.

Edytowane przez NerfMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na Rift Zone'a 2:

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2023-rift-zone-29

Zaweszenie to nic wybitnego (może się usztywniac przy hamowaniu), ale za to jest bardzo przyzwoicie wyposażony (deore 1x12, Bomber Z2). Niestety nie wiem, ile warte są te hamulce Tekro. 

 

Do 11 000 zł Giant ma tylko bardzo biednie wyposażone Stance'y. Moim zdaniem nie warto sobie zawracać nimi głowy.

 

Do ceny używki trzeba doliczyć 2-3 tys.zł. za kompleksowy serwis/remont podczas gdy za 15 000 zl dostaniesz podstawowego Trance'a lub Ibisa Ripleya AF z wyprzedaży.

 

Marki wysyłkowe są dla ludzi, którzy wiedzą, w co wchodzą. W razie czego nie możesz liczyć na wsparcie sklepu i polskiego dystrybutora, a na gwarancję wysyłasz sprzęt do Niemiec. 

 

 

Edytowane przez Galvatron
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odnoszę wrażenie, że nasz miły zapewne i sympatyczny białostoczanin - autor, przebywa na urlopie lub wakacjach. Przyznam, że ciśnienie na zakup ma słabe, a jak pisze budżet w gotowości 11 tysi ma w zasięgu. Ma gravela za prawie 8 klocków i chce mieć zabawkę....to latania (?). Wnioskuję to stąd, że "blogowa młodzież" w ilości przemysłowej, pyta /pytała na licznych forach...czy z Dartmoora nie schodzi lakier 😜. Dotyczyło to zarówno wersji Two6Playerów jak i innych odmian sztywnych i giętkich ram. Nie bez kozery autor skierował swój wzrok na Primala Pro z Bomberem Z2. I tu chyba mamy odpowiedź czego oczekuje od nowego sprzętu. Za przyzwoity hajs ma maszynę do, jak sam zaznacza, "ogólnego pobawienia". A my mu wymyślamy maszynki do lansu na Krupówkach i...zaraz dojdziemy do pułapu 20 klocków. To jego pytanie o lakier...🤪 so....albo garaż albo teren! Oszczędności producentów znamy wszyscy... Kupujesz folie w Castoramie, oklejasz Bombera, dajesz w najbliższy lasek i hopami, gapami i milionem korzonków i lakier ci schodzi 😁 Ale rób to w kasku, rękawicach i jakimś ochraniaczu (na co chcesz) bo po co 5 minut fanu zamieniać na 14 dni rekonwalescencji, bro!

Zatem drogi autorze z miasta "B" - Dartmoor Primal Pro 29" by 2023 (obojętnie w jakim malowaniu) da ci togo oczekujesz! I jeżeli na poważnie myślisz o tego typu zabawie, kup go i nie słuchaj naszych podszeptów. A resztę kasy  (z Twojego budżetu) zachowaj sobie na tygodniowy wyjazd w prawdziwe góry w PL lub Republice Czeskiej i....naocznie przekonasz się co ten sztywniak jest wart. A wierz mi można na nim robić fajne rzeczy. Albo jedź tam gdzie małolaty mają dirtowe miejscówki i ich popytaj. O!! Ewentualnie zapytaj na blogu "Dirtowego Bubu" (chyba ma Primala do slopeduro) i on ci powie całą prawdę o tej ramie! Tyle.

PS. hamulce Tektro z dobrą tarczą i klockami dają radę. Mówię tu nawet o takim starociu jak Tektro Auriga Comp. W jednym z bajków mam taki mix: zaciski Saint & klamki XTR i nie mam pytań. Wiadomo, zależy to od wagi bajka, ridera, terenu itp...ale do Primala na hopach kosa nie jest potrzebna. To co ma na starcie = MT500 wystarczy  mu nawet w Beskidach (pisze, że to dla początkującego) Wszystkim miłego, bezpiecznego tripu w dniu dzisiejszym, cześć !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...