Skocz do zawartości

[Zębatki] oceniamy stan zużycia.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Jak myślicie, przyjmie nowy łańcuch? Nie potrafię zupełnie określić przebiegu. Jeździła przez lato-zimę-lato. Chciałbym nowy łańcuch KMC założyć. Zastanawiam się czy nie lepiej jednak kupić nowej. Dodam, że przez lato jeździła na rozciągniętym łańcuchu.

Osobiście wydaje mi się, że jest w dobrym stanie. Ale chciałbym żeby Wasze sprawne oczy jeszcze zerknęły. :)

 

IMG_20171119_192253.jpg
 
IMG_20171119_192302.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zgodnie z "obietnicą" - wrzucam zdjęcia swojego napędu.

O ile zębatki mechanizmu korbowego wydają się być w dobrym stanie, o tyle kaseta chyba została zajechana. Wszystko przez gapiostwo i niedokładne mierzenie łańcucha suwmiarką. Dzisiaj ponowiłem pomiary, użyłem przymiaru - wpadł na 0,75 i 1,0 oraz suwmiarki, która wskazała 128,3 mm na 10 ogniwach, co daje 1.02% wyciągnięcia... Ale ocenę pozostawiam Wam. Aż takiego doświadczenia nie mam, chociaż to by tłumaczyło występujące czasami drobne problemy ze zmianą przełożeń.

 

20171211_180612.jpg

20171211_180624.jpg

20171211_180732.jpg

20171211_180739.jpg

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ador napisał:

... a może przejście na 1x11 :P

Myślałem nad tym, ale szkoda nowej manetki. ;) I nie mam jeszcze takiej nogi, żeby poważniejsze podjazdy zrobić na 1x.

54 minuty temu, woojj napisał:

załóż odpowiednik od  shimano. Ile na tym przelatałeś???

Masz na myśli blat, czy wymianę mechanizmu korbowego?

Zrobiłem jakieś 3600 km na dwóch łańcuchach (żyjąc w przekonaniu, że się nie rozciągnęły aż tak bardzo...). :|

 

24 minuty temu, Waza napisał:

Kaseta, wygląda dobrze, ale jeżeli masz wolne 0,5h to weź pilnik gładzik i zeszlifuj te zadziorki z zębów. To radykalnie poprawi zmianę przełożeń

Czytałem dzisiaj właśnie, że to dobry sposób. Pobawię się któregoś popołudnia. :)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem korba przyjmie nowy łańcuch. Co najwyżej będzie trochę hałasował, ale że blat jest alu, to się uklepie pod łańcuch, niestety kosztem szybszego zużycia - na tym to polega. Zmiana biegów może być nieco utrudniona, bo jest spora różnica w zużyciu blatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MD11 napisał:

Czy to normalne? Nie powinna się najpierw zużyć kaseta?

już się spotkałem z takimi przypadkami....... W napędach 2xx jeździsz 90 % z blatu, szczególnie z kasetą 11-42. Zęby są obniżone żeby lepiej radziła sobie zmieniarka i mamy efekt.

Ja bym wskoczył na NW ....taką 32 ;-)) Kup od banlessa najlepiej jajco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kolmark - Spróbować nie zaszkodzi. W razie czego od razu będzie widać, że coś nie gra.

Znalazłem na Alledrogo komplet razem z pająkiem za 200 zł, więc nie ma aż takiej tragedii. No chyba, że faktycznie uda się dopasować coś innego producenta.

7 minut temu, woojj napisał:

Ja bym wskoczył na NW ....taką 32 ;-)) Kup od banlessa najlepiej jajco. 

Ale to musiałbym przejść na 1x, a jak mówiłem - niedawno wymieniałem manetki i trochę mi szkoda oraz nie wiem, czy moja noga poradzi sobie na podjazdach (pod Warszawą niby płasko, ale znalazłem kilka fajnych miejsc z niezłą górką).

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...zaczynam się jednak poważniej zastanawiać nad tym 1x11. Oczywiście jeśli okaże się, że blat nie przyjmie nowego łańcucha.

Muszę sobie zestawić wszystkie "za" i "przeciw". Poza tym nie wiem, jak dobrać odpowiednią do moich potrzeb zębatkę (wiem, że są jakieś kalkulatory przełożeń itd., jednak to dla mnie czarna magia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheJW napisał:

(pod Warszawą niby płasko, ale znalazłem kilka fajnych miejsc z niezłą górką).

Edytowane 2 godziny temu przez TheJW

Możesz ino ponarzekać w Beskidach ;-)) Nie wiem czy już za bardzo nie śmiecimy wątku ???

Dobra zębatka NW wytrzymuje znacznie więcej niż ta twoja z racji tłustych i wysokich ząbków. Nie należy się bać NW to jest dla ludzi- nie gryzie. 

Jak się boisz zmień tą zębatkę na tani odpowiednik shimano i już. Ona jest na tyle zajechana że nie ma na co czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem łańcuch wyciągnięty około 0.6% i korba go przyjęła, ale na kasecie skacze na większości przełożeń. :( Nowy prawdopodobnie w ogóle nie będzie współpracował (ale nie sprawdzę, bo to część prezentu gwiazdkowego i nie chcą mi go dać wcześniej do sprawdzenia ;)). Szykuje się więc grubszy wydatek.

Zastanawiam się więc, czy kupić droższą i cięższą, ale łatwiejszą w czyszczeniu kasetę SRAMa PG-1130, czy tańszą i lżejszą, lecz upierdliwą w konserwacji Shimano CS-M8000. Ktoś coś doradzi, ma jakieś porównania? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, TheJW napisał:

rzuciłem łańcuch wyciągnięty około 0.6% i korba go przyjęła, ale na kasecie skacze na większości przełożeń

coś jest nie teges...kaseta nie wygląda....może to korba robi jajca. Sprawdź czy nie dzieje się to na małym blacie. Sprawdź czy przeskakiwanie jest za każdym naciśniecięm, czy co kilka obrotów kasety??? - oznaczało by to feler ogniwka/spinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bębenkiem było wszystko OK, problem pojawił się dopiero po założeniu mniej wyciągniętego łańcucha. Dzisiaj posprawdzam jeszcze na małym blacie z przodu i z poprzednim łańcuchem. Może uda mi się od rodzinki wysępić nowy łańcuch z prezentu gwiazdkowego do testów.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...