Skocz do zawartości

[Bagażnik] Romet opinia


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Z racji zakupu roweru od Rometa dostałem od nich kod rabatowy na akcesoria w pokaźnej kwocie i nie bardzo mam pomysł jak go dobrze wykorzystać, bo dostępny asortyment w ich sklepie nie jest powalający.

Tak czy inaczej prędzej czy później muszę kupić bagażnik rowerowy do gravela pod sakwy - planuję zamówić sakwy od Crosso. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy poniższy bagażnik w jakiś sposób spełni funkcję? Może ktoś korzystał i ma jakąś opinię? Zdaję sobie sprawę, że jest bardzo budżetowy, ale kto wie, może akurat.

https://romet.pl/bagaznik-28-24-alum-hyj-d10-black-czarny-regulowany-1

Dzięki z góry ;)

Edytowane przez Theartem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.0422ddc1b002b62afe51d605afa0eb2a.png

To zło i należy tego unikać. Bagażnik to dość newralgiczna część roweru, ma być solidny, możliwie jak najmniej śrubek, łączeń i elementów, które mogą Ci zepsuć piękny wyjazd.

Przecież wiesz, jaki masz rower, jakiej wielkości koło - po co Ci regulacja, której nigdy w życiu nie użyjesz? :) 

 

Te łączenia również wyglądają na zupełnie zbędne:

image.png.4bfdf0f458cf7fd3a5ed31def677ae1a.png

 

Szy.

Edytowane przez szy
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Fajnie wyjaśnione. 

Przy okazji: początkowo zakładałem aby kupić bagażnik prosto od Crosso (https://crosso.pl/produkt/bagaznik-rowerowy-tylny-crosso/). Co prawda trochę już kosztuje ale zaakceptuję taką kwotę. Zastanawiam się czy może ktoś może polecić coś innego przystępnego cenowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik Crosso (czyli prawdopodobnie nadal brandowany przez Crosso solidny Massload) to drugi biegun - jeden z tych najpopularniejszych, sprawdzonych i na które się nie narzeka. Chooociaż tej blachy do regulacji i łącznie aż czterech śrubek, które można zgubić, też mogłoby nie być :)

image.png.db24cc32b25e0575ab1b8bff29092da5.png

 

Przykład prostej, solidnej, nieciężkiej i niedrogiej alternatywy to Super Tourist:

https://www.rowerystylowe.pl/p-1800/bagaznik-rowerowy-topeak-super-tourist

image.png.057c559e33198880a702d829305787c9.png

Nie mam, nie jeździłem, ale gdybym dzisiaj miał kupić, w tym segmencie cenowym wybrałbym właśnie jego.

 

A jeśli dbasz o estetykę, nieco lżejszy wygląd sylwetki roweru, możesz zwrócić uwagę na bagażniki mocowane do ramy nie za pomocą tych srebrnych pałączków z lewej strony - na obrazku wyżej, ale za pomocą jednego, grubego połączenia biegnącego pod błotnikiem. Są na rynku od 2-3 lat, pojawiają się w nowych modelach trekkingów:

image.png.4aacfb32358a51c52a680e21ee0ba63e.png

Tu przy okazji przykład takiej odchudzonej, uproszczonej konstrukcji bagażnika (Cube Acid), ale już z innej półki cenowej.

 

Szukałem zdjęcia, gdzie to dobrze widać - tylko to mi przychodzi do głowy na szybko:

r-raymon-tourray-6-na-green-velo-zalew-w

 

... przy czym jeśli pytasz o gravela, to zapewne bez błotników, więc ten punkt z estetyką może się nie sprawdzić ;) 

Szy.

Edytowane przez szy
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...