Skocz do zawartości

[korba Biopace] bicie łańcucha na boki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to mój pierwszy post więc prosilabym o wyrozumiałość  :) Jezdżę na rowerach rekareacyjnie, ostatnio kupiłam swoją pierwszą szosę, stary typ lata 80-90 cala na Shimano 105. Z rowerem nie mam problemów jezdnych jednak mam problem z biciem łańcucha na boki. Napęd to Biopace SG. Wiem ze sama korba jest owalna jednak nie daje mi to spokoju ze przy kreceniu zebatki z lancuchem potafią sie nawet o 0.5cm odchylać, dodam ze obie zębatki zachowują  się identycznie. Powoduje to wiadomo na niektorych biegach ocieranie sie łańcucha o metal przerzutki przedniej. Mozna to zauwazyc na filmie po prawej stronie korby jak zbliza sie do ramy i oddala.  Niestety w  internecie jak do tej pory nie udalo mi sie znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Państwa wie czy to jest normalne w Biopace? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź. Na razie rozważam wymiane suportu ale może tak ma być? Życzę wszystkim milego dnia :)

Edytowane przez kurczepieczone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku korb na kwadrat, niedoskonałości wykonania kwadratu osi i gniazda mogą się wzajemnie znosić, lub potęgować. Należy zdjąć korbę i spróbować każdą z czterech pozycji montażu (obracając o 90 st.), lekko nabijając oś na korbę i sprawdzając. Jeśli w którejś z pozycji bicie będzie wyraźnie mniejsze, należy tą pozycję wybrać do ostatecznego montażu. Ja polecam zakładać korbę na smarze i dokręcać bardzo mocno. Śruby do korb mają zwykle wysoką wytrzymałość, osie też, więc ciężko tu coś zepsuć. Za słabe dokręcenie zwykle przynosi większą szkodę, niż za mocne. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj Panowie mają rację :) Bardzo dziękuję za wskazówki. Okazało się ze korba jest prosta ale suport był bardzo lekko dokręcony a poza tym po tylu latach to nawet reka za bardzo nie dało się go ruszyć, wyrobione miejsca tam gdzie łożyska są. Pójdzie do wymiany. Dziękuję za pomoc i wszystkiego dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...