Skocz do zawartości

[okolice 10k] szosa/gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałbym zakupić rower, który posłuży mi do pokonywania tras kilka razy w tyg do 50 km i kilka razy w miesiącu do 200 km. Mieszkam na Śląsku Cieszyńskim i mamy tutaj od dobrych do średniej jakości asfalty. W 90% robię traski krótsze, do właśnie tych 50km z czego przez większość czasu to znośnej jakości asfalt. Na mojej głównej treningowej trasie, która ma 44km jest około 500m dziurawego/łatanego asfaltu i później jakieś 250m nieprzyjemnego nierównego bruku, gdzie nawet na mtb zwalniam bo trzepie nieprzyzwoicie. No ale to tylko 250m... ostatecznie mógłbym tam do 5 km\h zwolnić.  Do tej pory wszystko powyższe jeździłem na zwykłym mtb, a dokładniej takim: https://www.bikezona.com/bicicletas/todobici-vs1.asp?ficha=22464 i chciałbym go już totalnie zostawić na lasy, a sobie zafundować coś szybszego i mniej męczącego przy utrzymywaniu prędkości 30+. Myślałem o szosie endurance z wygodną pozycją, do której mógłbym włożyć szerszą oponę lub bardziej szosowy gravel, gdyż moja waga waha się od 4-5 lat od 95 do 105 kg, więc nie chcę, żeby to był rower wagowo dla zawodników. Preferuję jazdę kadencją, bo szanuję swoje kolana i nie jestem fanem "stawania na pedałach". W związku z tym, że w moim miejscu zamieszkania są cały czas górki, a lubię się też porządnie wymęczyć, to robię często trasy np 44km na górę "Równica" gdzie podczas tych 44km, robię 730m przewyższenia, a o ile się nie mylę to około 500m jest na samych 4,5 km właśnie podczas podjazdu na "prawie szczyt", więc myślę, że kaseta 34-11 to raczej warunek konieczny,  a z przodu 50-36 lub 50-34 może nawet lepiej. Na tym moim mtb miejscami na ostrym podjeździe muszę wkładać przełożenie 24x24, a jak mam mega słaby dzień to i 24x28. Dodam, że mam 185cm wzrostu i noga w przekroku o ile dobrze książką zmierzyłem to 85cm. Przeglądałem już masę filmów i tematów ale są albo przestarzałe albo nie do końca wyczerpują temat. Jeśli chodzi o preferencje wizualne, to bardzo podoba mi się trek domane sl 5 z roku 2021+. Z tego co widzę, to spełnia chyba moje warunki ale jest dosyć drogi jak na grupę 105, którą w nim oferują. Nawet używki za 10k dorwać jest ciężko, szczególnie w rozmiarze 58 (który chyba w moim przypadku byłby właściwy). Nie mam sztywnej kwoty ale budżet też nie jest z gumy. Jakie macie inne propozycje? P.S. nigdy nie jeździłem jeszcze w pedałach spd, więc będę musiał się nauczyć. Moje rowerowe doświadczenie to raczej streetowe wygłupy na dualówkach, później ściganie w DH, a tak na ogół to był po prostu las. Jednak lata lecą, już mam strach przed długimi lotami, kilka gleb przypieczętowało zmianę i tak właśnie zostawiłem sobie jeden rowerek all-mountain do lekkiego enduro, a tego swojego mtb jak juz pisałem używam głównie na szosie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marin Gestalt 2 albo 2,5 - od rocznika 2023 wsadzisz chyba nawet oponę 40. W starszych rocznikach - może trafisz w jakimś sklepie - do 35 ale bez błotników.

Marin Nicasio 2.

Bianchi Via Nirone 7.

Wszystkie z napędami 2x. Szczegóły sobie sprawdzisz.

Mam Gestalt 2 i jest u mnie rowerem na szosę, żona ma Via Nirone, oba mogę polecić 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...