Skocz do zawartości

[gravel] Ridley Kanzo a


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Od jakiegoś czasu rozglądam się za gravelem, mam ok 190cm wzrostu i 90kg wagi, chciałem coś o bardziej zrelaksowanej pozycji ale bez skrajności jak Merida Silex czy Marin, przymierzałem się ostatnio do Rondo Ruut Al1 i było całkiem ok, jednak dzisiaj wpadła mi w oko oferta w sklepie Ridleya, model Kanzo A Black edition za 5499zł, Warto go kupić? I czy naprawdę ma on taką agresywną geometrię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heiserpoczątkowo również przymierałem się do tego modelu roweru, ostatecznie zdecydowałem się na również Kanzo A, ale z napędem 2x11. Zależy, co preferujesz.

Odnośnie samego roweru - przymierzyłem kilka różnych. Dla mnie był najwygodniejszy ze wszystkich, które mierzyłem. Mierzyłem jeszcze Romet Aspre, Giant Revolt, Orbea Terra. Chciałem więcej - ale dostępność innych niestety nie pozwoliła. Uważaj na rozmiarówkę, jest zawyżona. Ja przy 184 cm mam rozmiar M - rozmiar był bardzo starannie dobrany.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam też się skusiłem na Kanzo z Apexem za 5500. Biorąc pod uwagę, że można kupić kilka ciuchów Ridleya za 300 euro, to oferta jest konkretna. Wczoraj miałem okazję się przymierzyć do niego w jednym ze sklepów stacjonarnych i geometria była świetna, tak samo jak samo wykonanie. 

Przy 186 cm pojeździłem na L i było idealnie, ale musiałem siodełko mocno obniżyć. Przy Twoich 190 cm ta rama też będzie ok. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_ @Ineffable @najssc dziękuję za opinię

A co sądzicie o teście poniżej? Twierdzą że rama jest bardzo sztywna i słabo tłumi, przez co na żwirze może być ciężko, coś w tym jest? Czy to po prostu zawodowcy którym tyłki wrosły w karbonowe szosy i stąd takie odczucia. W końcu to typowe aluminium.

https://velo.outsideonline.com/road/road-racing/2022-ridley-kanzo-a-gravel-bike-review/

Mam jeszcze okazję kupić Treka Checkpointa alr4 z 2021 roku za 8,5 tys (powystawowy) tylko że w rozmiarze 58, a wg rozmiarówki Treka łapie się na górną granicę rozmiaru 61 (185-191) także nie wiem czy nie będzie lekko mały.

Przymierzałem też Orbee Terre H40 i wydawała się bardzo wygodna, na greenbike jest za ok. 8,3 tys 

Na razie zamówiłem L w cenie 5499, mam czas do czwartku na zrobienie przelewu, muszę do tego czasu podjąć decyzję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heiser- przeczytałem całą tę ich recenzję.

Oczywiście jest tak, że w wielu aspektach mają rację, ale w niektórych odlecieli na inną galaktykę - oczywiście mówię jako laik.

Stwierdzają tam na przykład, że grube malowanie podbija wagę roweru, jakby to akurat tak wielkie znaczenie w tym rowerze.

Ellen, która testowała rower stwierdza, że wolałaby, żeby tam wsadzili manetki GRX Di2 (elektroniczne) Shimano, czyli podczas testowania była myślami zdecydowanie przy rowerach z innej półki cenowej.

Twierdzą, że rower waży tyle, ile rower górski z pełnym zawieszeniem. Podali wagę 11 kg, czyli największego rozmiaru. Faktem jest, że koła zamontowane w Kanzo A podbijają wagę.

I ostatnie zdanie chyba ktoś im z marketingu Treka pisał, bo porównują rowery na podobnym poziomie osprzętowym i cenowym, które ocenili lepiej, a nagle wrzucają Treka za cenę o 50% wyższą, twierdząc, że jest on zaisty.

To tyle ode mnie, okiem laika. Gdybym bawił się w zawodnika pro, pewnie bym na ten rower nie spojrzał, ale na moje potrzeby jest wystarczający. I jako amator wątpię bym odczuł zauważalną różnicę w wadze roweru rzędu 300 czy 500 gram, tubelessy mogłoby być, ale ludzie żyli bez nich i dawali radę, więc tym się nie przejmuję, sztywność ramy - ciężko mi porównywać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...