Skocz do zawartości

[Widelec karbonowy] Wymiana 1/8 na taperowany


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Posiadam taki rower - https://www.specialized.com/pl/pl/sirrus-comp-disc/p/106367?color=195724-106367&searchText=90916-5202 i chciałbym zmienić przedni widelec, aby montować go na sztywną oś. Niestety nie znalazłem żadnego widelca karbonowego który posiada zarówno prostą rurę sterową jak i montaż na sztywną oś, więc czy jestem w stanie zamontować widelec taperowany do swojego roweru? 

Słyszałem, że jest możliwość poprzez założenie specjalnych nakładek, ale szczerze to jestem w tym temacie mocno zielony i wolę zapytać tutaj zanim kupię widelec który nie będzie pasować :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś zastosować stery z zewnętrzną miską dolną co zmieni ci geometrię roweru - główka ramy pójdzie wyżej (przy założeniu, że znajdziesz widelec o takiej samej długości jak masz)

A nie myślałeś żeby zastosować tam np. dt swiss rws albo po prostu qr skręcany na imbus? Kupno karbonowego widelca i ogarnianie koła mocno się nie spina finansowo przy takiej wartości roweru a korzyść będzie minimalna i odczuwalna wyłącznie podczas demontażu i ponownym montażu koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Mihau_!

Tak, myślałem o tym, razem z kolegami z forum nawet znalazłem wszystkie rzeczy które musiałbym kupić, żeby przejść na Thru Bolta (na bogato DT Swiss 350 ze zmienionymi end cupami albo taniej dedykowaną piastę Novateca), natomiast na OLXie znalazłem nowy widelec karbonowy od Gianta, w kolorystyce bardzo podobnej do mojego Speca, która jest już na sztywnej ośce, dlatego też założyłem temat na forum, żeby podpytać czy to nie jest przypadkiem lepsza opcja. Cenowo oczywiście wymiana samej piasty będzie tańsza i chyba w tę stronę będę się kierował. Natomiast jeśli ktoś ma inne zdanie to z chęcią posłucham :) 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...