Skocz do zawartości

[Marzocchi z1 coil 2022] ktoś ma, używa?


tobo

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie wielu nie znajdziesz, bo to raczej nie jest najpopularniejszy wideł. Poważnie rozważałem zakup - opinie w necie w większości b. pozytywne, trochę (niewiele) narzekań na tłumik przy jakichś mocniejszych strzałach... U mnie odpadł ze względu na to, że moja waga wypada idealnie między dwoma sprężynami, więc podejrzewam, że jedna byłaby za miękka, a druga za twarda. Ale nadal kusi mnie żeby się na nim przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam Z1 coil.

Jedyny problem to odczuwalny top out, spowodowany aluminiową redukcją skoku sprężyny negatywnej. Po jej zdemontowaniu jest dużo lepiej. 

Teoretycznie wg tego co podają przy 170 mm skoku sprężyna medium jest dość twarda jak na moje 68 kg. W praktyce powiedziałbym, że jest odwrotnie. Nie mam problemu z dobijaniem.

Zdecydowanie czuć że to coil, daje lepsze podparcie na stromych trasach, natomiast w dalszym ciągu nie jest to najczulszy widelec na jakim jeździłem więc planuję zrobić kalibrację ślizgów lub wręcz ich wymianę. 

Generalnie nie jest to widelec idealny i chodzi mi po głowie kilka modów, ale obecnie to najsolidniejszy seryjnie produkowany widelec sprężynowy na rynku. 

Generalnie formule selve c odrzuciłem bo nie kupisz chociażby bladdera do tlumika - tylko cały cartridge. Sterówka ma cieńszą ściankę niż lyrik (ma 3 mm, jak pike).

Mrp ma taki sobie tłumik, do którego trzeba dedykowane narzędzia a sprezyny nie wymienisz bez demontażu dolnych lag.

Cane creek i ohlins z tego co pamiętam nie robią w wariancie 170 mm.

Możesz też kupić kit vorsprunga ale wymiana sprężyny jest czasochłonna, a całość z widelcem będzie kosztować nieco więcej. 

Opcjonalnie mam kit pozwalający zamontować coila formuli do lyrika na którym jeździłem sezon. Ma regulowany skok 160/170 ale mogę przerobić na dowolny jaki potrzebujesz. 

Jakbyś potrzebował jeszcze jakichś i formacji, śmiało pytaj. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...